Co přesně způsobuje bolest?

Od: Datum: 13.08.17 00:04 odpovědí: 4 změna: 13.08.17 12:12
Ahojky, zná to každá. Menstruační bolesti. Ale co PŘESNĚ způsobuje tu bolest? Zatim jsem to nikde nezjistila. Přeci když se říznem do palce a odtéká nám krev z těla tak to tak htozně nebolí. Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 13.08.17 00:37

Bolest způsobují děložní stahy. A každá to má jinak. Já bolestivou menstruací netrpím, zato trpím, když se říznu do prstu. Nebo jen bouchnu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.17 05:43
avatar

Já taky nevím, co je to menstruační bolest*uf*:-D. Lékař však praví: každá žena se vyrovnává s hormonálními změnami, které přicházejí v průběhu cyklu, různě. Křečovitá bolest v podbřišku na začátku menstruace je způsobena stahy dělohy, která se během nich špatně prokrvuje. Bolest trvá někdy i několik hodin nebo se objevuje ve vlnách. Lze ji zmírnit podáním analgetik (brufen apod.), přikládáním teplých obkladů nebo láhve s teplou vodou na břicho a pitím heřmánkového čaje. Pokud dlouhodobě trpíte nesnesitelnými bolestmi, lze uvažovat o nasazení antikoncepce, která většinou bolestí zbavuje, nese však samozřejmě určitá jiná rizika.

https://priznaky.vitalion.cz/bolest-pri-menstruaci/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 11:54
avatar

Já až do nedávna trpěla jako pes. Nejen bolest, ale i ochablé svaly na stehnech, bolesti žil... a začala jsem do sebe kopat hořčík v míře, v jaké se podává těhotným ženám při tvrdnutí břicha (3x2). A je mi fajn. Trocha nepohodlí, ano, ale jinak je mi dobře, jsem schopná fungovat. Takže si myslím, že bolest vychází z křečí, když pomohl hořčík (i když bych tu bolest křečemi nikdy nenazvala). Jo a vitamín E k tomu.

Zkuste to, ráda bych věděla, jestli to funguje i na někoho jiného. Byla jsem docela překvapená, celý život polykám Ibalgin. Sice mi stačí jeden, max. dva, ale i tak, lepší nic než málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 13.08.17 12:12
avatar

Jestli mohu přidat jeden typ proti bolesti, je to na jakoukoliv bolest, proto můžete vyzkoušet i na menstruační bolesti. Když to pomůže, bude to jen dobře, je dobré se vyhnout polykání prášků. Ten trik jsem zjistila v knize Joga prstů.

Je to opravdu jednoduché. Spojte špičky prstů palec s ukazovákem a prostředníkem. Prsteníček a malíček zůstanou natažené. To udelejte na obou rukách a držte to tak. Nekomu to jde špatne, ale je to cvik. Žádné velké bolesti nemám, ale když to použiju, vždy mi to pomůže. Behem pár minut bolest zmizí.


doplněno 13.08.17 12:19:

Samozřejme je potřeba používat zdravý rozum...když budu mít podezření např.na slepák, tak si to nebudu rozhánět jogou prstů tak dlouho, že mi pak praskne, nebo si zlomím nohu, tak nemohu očekávat, že mi pomocí jogy prstů noha sroste, ale navštívím lékaře a při tom mohu tímto způsobem bolest mírnit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.