Hodinky - Vrátit peníze?

Od: Datum: 12.08.17 13:07 odpovědí: 20 změna: včera 18:54
Dobrý den. Před týdnem jsem prodal hodinky..
Napsal jsem k nim, že nevím, zda se jedná o originál, jelikož to byl dar, tak proto bez záruky. Jenže pán mi napsal, že chce vrátit peníze.. Co si o tom myslíte vy? Mám je vrátit?
Děkuji za rady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 12.08.17 13:19
chtit muze,ale to je tak vsechno. co se mu nelibi?
Ohodnoceno: 0x

Od: kost®
Datum: 12.08.17 13:28
Píše, že to nejsou originální, ale já jsem psal, že to je právě bez záruky... Jelikož nevím zda jsou pravé.
Datum: 12.08.17 14:23
predpokladam, ze cena nebyla jako za original, tak bych ho poslal nekam...

Datum: 12.08.17 14:51

Prodejce se nemůže zříci odpovědnosti za vady, takže takže pokud jsi napsal, že např. prodáváš hodinky Prim a prodal jsi falzifikát , tak má kupující právo na odstoupení od smlouvy. Slovo bez záruky nemá na nic vliv, protože je v rozporu se zákony.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.08.17 15:50
predpokladam, ze i falzifikaty maji na sobe napis Prim. jsou to tedy hodinky Prim
Jak muze vubec bezny clovek verohodne posoudit, jestli je to original, pokud k nim nema zadny doklad?

Datum: 12.08.17 19:45

Jestli může běžný člověk posoudit pravost nemá na věc žádný vliv, ale výrobce, odborník v oboru či znalec 100% rozezná falzifikát.

To že mají hodinky na sobě název PRIM neznamená, že se jedná o hodinky PRIM.

Datum: včera 18:50

Na mne to působí dojmem, že nejde o vztah mezi prodejcem a spotřebitelem, ale o vztah mezi dvěma FO. Tazatel dostal nevhodný dárek, proto hodinky prodal.

V takovém případě by mělo platit to, co si spolu ujednali. Jestli kupující věděl, že nemusí jít o originál, a přesto koupil, nemá se nyní čeho dovolávat.

FO není povinna poskytovat žádnou záruční dobu ani možnost odstoupení od smlouvy. Jestli kupujícímu napsal, že neví, jestli je to originál...

Od: bate
Datum: 12.08.17 14:45

Pokud by hodně naléhal na tom vrácení peněz a byl neodbytný tak bych mu navrhnul ať ti ty hodinky zašle zpět s tím, že mu pak vrátiš peníze, ale odečteš si z toho peníze které jsi vynaložil na zaslání mu těch hodinek (asi poštovné). Pokud by s tím nesouhlasil, tak bych mu sdělil, že má bohužel smůlu.

Od: kost®
Datum: 12.08.17 15:04
Dal jsem to od 1Kč na Aukro.cz
Datum: 12.08.17 19:52

Neřeš to. Myslím že je jedno jestli jsou nebo nejsou originál. Prodejce si to prostě rozmyslel a hledá důvod jak dostat peníze zpět. Ale není to už tvůj problém. Nepřidělávej si zbytečné problémy. Neřeš.

Datum: 12.08.17 20:51

V tomto případě bych jej slušně poslal do zadele-uvedl jste v Aukci že nevíte zda je to plagiát či originál! Maximálně ať podá spor na Aukro ale myslím že by ani přes něj neuspěl.

Datum: 12.08.17 21:27

Jestli napsal kupující hodnocení, tak bych to už neřešil.

Datum: 12.08.17 23:19

Dobrý den. Nenechte se zvyklat. Je to celkem častá praxe některých vychytralých kupců na Aukru i jinde, že něco koupí s nadějí, že na tom vydělají (či ušetří) majlant, ale pak se jim to nelíbí a chtějí peníze zpět. Ale neuvědomují si, že předmět vyhráli v aukci, která má svá obchodní pravidla. Někteří lidé si to pletou s eshopem. Jestli jste napsal do popisu předmětu, že se jedná o dražbu tzv. "bez záruky" na originalitu značky, nemůže se kupec následně ohánět svým právem na vrácení peněz. S konce aukce vzniká mezi dražitelem a výhercem předmětu na Aukru platná kupní smlouva podle pravidel pro dražbu.

Kdyby dělal kupec problémy, obraťte se o pomoc přímo na Aukro, ať mu vysvětlí, jak je to s legálností jeho požadavku.

Datum: 13.08.17 07:09

Samozřejmě vrátit peníze!

Já nechápu ty názory některých *ee*

To jako, že mohu nakoupit x fake krámů z Ali, vystavím aukce a všude napíšu, že je to bez záruky a jsem z obliga? *zed*

Naprostý souhlas s andelck!

Datum: 13.08.17 10:18
jak muze prodavajici vedet, jestli se jedna o original nebo ne? proto v inzeratu uvedl, ze nevi, jestli je to fake nebo ne. to kupujici vedel a bylo to jednoznacne i podle ceny.

Datum: včera 18:54

Vy už popisujete nákup a prodej provozovaný za účelem dosažení zisku → tedy podnikání. Tam je situace jiná, než v případě prodeje něčeho, co se člověku doma už nehodí.

Na AUKRU prodávají i fyzické osoby, nejen podnikatelé. Dokonce bych řekla, že těch FO bude mnohem více.

Datum: 13.08.17 08:37

hm...vrátit?...pokud jste vše popsal pravdivě v textu,popřípadě i fota...tak bych mu napsal-že je určitě svépravný a umí číst/Vy jste netvrdil že se jedná o originál-psal jste že nevíte takže to bala jeho volba,popřípadě se ještě mohl dotázat emailem...a nikdo ho nenutil přihazovat-navíc byla aukce od korunky..pokud to bude hrotit tak bych počkal na vyjádření Aukra..:)

Od: mnd®
Datum: 13.08.17 09:16

Doporučte kupujícímu,aby postupoval přesně podle návodu Aukra https://napoveda.aukro.cz/jak…ak-postupovat-v-pripade-koupe

Vy jste prodal falzifikát,tak se sám rozhodněte co uděláte.Asi jako kdyby si ťamani dali na stánek cedulku,že neví jestli je zboží pravé,tak můžou taky legálně prodávat padělky?

Datum: 13.08.17 12:02

Pokud kupující dostal zboží odpovídající popisu a případně fotografii, tak je zbytečné uvažovat o vrácení peněz. Pravdou je, že se na Aukru bohužel pohybují lidé, kteří si ho pletou s e-shopem, nepoužívají vlastní rozum, nečtou pečlivě popis a pak očekávají, že dostanou za zlomek ceny nové zboží se všemi službami navíc.

Nikdo přece nemá povinnost cokoli koupit. Přečtu si popis, zvážím možná rizika a pak teprve podle vlastního uvážení přihodím nebo ne. Pokud zboží odpovídá popisu, tak přece nemůžu chtít vrátit cenu, kterou jsem si sám stanovil. Nehledě na to, že u mnoha věcí, nabízených na Aukru, poštovné a balné převyšuje jeho hodnotu.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 13.08.17 12:54

Loni jsem na Aukru prodávala téměř stovku starých věcí. U mnohých jsem si také nebyla něčím jistá. Stejně jako vy jsem tu nejistotu uvedla v popisu. Mnozí kupující mi pak kladli doplňující otázky, požadovali nafotit nějaké detaily. Něco se pak prodalo velmi dobře, u něčeho z prodeje sešlo. V hodnocení se mi pak objevila slova "komunikativní, spolehlivá".

U hodinek se pravděpodobně pravost pozná až po otevření, někde hluboko v útrobách hodinek. V případě, že je u hodinek srozumitelná poznámka, že si prodávající není jistý pravostí, je jejich koupě jakousi dobrovolnou sázkou do loterie. Pán vsadil a nevyhrál.

Kdybych náhodou chtěla koupit něco teoreticky velmi cenného, projevila bych přání převzít si to osobně a přijela bych si pro to.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.