Virtuální operátoři

Od: Datum: 12.08.17 09:35 odpovědí: 4 změna: 13.08.17 05:28

Dobrý den,

jaký je váš pohled na virtuální operátory v Česku?

Podle mě zde žádný virtuální operátor nepůsobí! Všechno to jsou jen přeprodejci mobilních tarifů síťových operátorů.

Virtuální operátor je u mě společnost která má pobočky nebo aspoň zajištěnou distribuční síť svých služeb, dále dostupnou infolinku nejlépe bezplatnou.

Jsem přesvědčena, že menší přeprodeji tzv. suboperátoři zaniknou!

Telekomunikační společnost jistě potřebuje víc než 30 000 zákazníků, bohužel spojit se většina poskytovatelů zcela odmítá. Jsem ráda, že omezení v evropském roamingu virtuálním operátorům nepřeje.

Snad v roce 2023 se jejich počet výrazně sníží a objeví se známé značky třeba Lidl mobile, K-Classic Mobil, NORMA mobil, Post Mobil a většina z nich se sloučí a najede na franšízing.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.17 09:40

Virtuální operátor je v překladu imaginární operátor nebo operátor "naoko", takže to opravdu žádný skutečný operátor není a je to jen název mj. pro ty "přeprodejce". Co s nimi bude dál, je mi fuk, funguji dobře u stabilního operátora už cca 15 let a nestěžuji si ani na ceny ani na služby.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.08.17 10:05

Virtuální operátoři využívají technické sítě a vysílače velkých operátorů, od nichž si zakoupili licenci a vlastní síť nemají. Tím veškerá odlišnost končí, jinak nabízejí tytéž služby a možnosti jako mateřský operátor. Jo, jedna odlišnost tady je: jsou až 3x levnější. Jejich služeb využívám už několik let a jsem maximálně spokojen.

Ohodnoceno: 2x

Od: anetakrejcikova
Datum: 12.08.17 10:39

Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď. Služby virtuálního operátora můžete využívat od října 2011 kdy přišel OpenCall tehdy ještě pod CDMA U:fon až v květnu 2013 využíval služeb Vodafone, v dubnu 2014 zrušil CDMA a od ledna 2016 funguje v síti O2.

Já využívala služeb:

OpenCall ≥ BLESKmobil ≥ MOBIL.cz ≥ Studentfone ≥ Oskarta ≥ GORILA mobil ≥ KAKTUS ≥ GoMobil ≥ TESCO mobile ≥ Emtéčko

tak uvidíme jestli bude ještě něco zajímavějšího.

Datum: 13.08.17 05:28

Já mám Startel (síť T-mobile) a využívám tarifu bez jakéhokoliv paušálu, protože volám málo a platím jen to, co skutečně provolám. Měsíčně obvykle tak kolem 50 kč.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.