Preparáty na klouby a kyčle

Od: Datum: 27.11.12 13:55 odpovědí: 10 změna: 29.11.12 12:38

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně dárku pro tatínka.Má po několika operacích kyčlí a pak i výměně obou kyčlí. Ráda bych mu koupila nějaké vitamíny nebo preparát na kyčle a klouby např. GS Condro atd. Jenže jich je docela hodně a nevím, který by byl nejlepší a nejůčinnější. Proto prosím o radu a tipy, pokud má někdo s nějakým dobrou zkušenost. Předem všem děkuji za odpověď a radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 27.11.12 16:03

Je to tak nějak všechno nastejno. Před vánoci se vždycky v lékárnách prodává vánoční balení třeba to GS Condro. Dobrý je Hyalgel plus, což je sirup. Ale není pro cukrovkáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 16:04
avatar

Ptala jsem se dr.ortopeda, co mohu ještě pro své klouby a kýčle (pravou mám funglnovou) ještě udělat. Co jíst, jaké potravinové doplňky a vitamíny. Doktor pravil, že žaludeční šťávy zlikvidují všecko a divadlo kolem potravinových doplňků že je jen marketingovým tahem. Jestli pro klouby něco chci udělat, tak ať netloustnu, ať klouby zbytečně nezatěžuji. Protože pan doktor je úžasný a já jsem se mu ve fakultce povedla, věřím mu každé slovo. *hej*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rv
Datum: 27.11.12 17:21

Vzhledem k tomu, že se nejedná o léky (ty mají prokázané léčivé účinky), ale potravinové doplňky (u těch platí, že neškodí), vyberte ten s pěkným obalem, protože právě obal prodává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 17:54
avatar

Většinou jsou to potravinové doplňky. Jediné co se bere jako lék (a taky to lze předepsat, s částečnou úhradou od pojišťovny) je condrosulf.

Na druhou stranu, já si myslel, že chondroprotetika mají vyživovat chrupavku. Těžko bude existovat preparát na výživu chirurgické ocely.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 18:08
avatar

Je hezké, že chcete dát tatínkovi prospěšný dárek. Ale jedná se opravdu jen o marketing a taťkovi to k ničemu nebude. Vím to. Manžel má obě kyčle již umělé, byla mu operována prostata. Dcera ho zanesla vším možným, podle ní tím nejlepším. Měl Condro, měl Prostenal a nestálo to za nic, žádné zlepšení. Jen lékárníci a výrobci si mastí kapsu. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.11.12 19:16
avatar

Z inzerovaných výrobků na klouby nepomůže žádný. Chcete-li tatínkovi dát něco na klouby, poraďte se s jeho ošetřujícím lékařem (ten může poradit podle zdravotního stavu).

doplněno 09.12.12 21:01:

Ještě mne napadá rehabilitace (ta mi na artrözu pomáhá nejvíc). Zdravotní pojišťovny proplácejí jenom určitý počet léčebných procedur za kalendářní čtvrtletí. Kdybyste tatínkovi na RHB v jeho blízkosti předplatila určřitý počet procedur, pomohla byste mu na delší období (termíny by si už dohodl on sám).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: slavicka*
Datum: 27.11.12 22:29

Děkuji všem za odpovědi. Je mi jasné, že umělou kyčel vyživovat nelze, ale myslela jsem i na jiné klouby.

Datum: 29.11.12 11:21
avatar

Pokud je Váš tatínek po operaci a chcete zlepšit jeho zdravotní stav, nejsou od věci enzymy (Wobenzym - ten se doporučuje před i po operacích) nebo Pharmaton Geriavit, který, jak jsem slyšela i od lékařů, skutečně funguje (teď ho prodávají před vánoci i s celkem velkou slevou - v intern. lékárně ho teď mají za 75O Kč).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 11:50
avatar

Cítím v tom sorávně implicitní tvrzení, že Wobenzym nefunkuje?

Já bych se zase tak moc nedivil, nemám přílišnou důvěru k univerzálním lékům. (Zde apriorně, zkušenosti nemám.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 29.11.12 12:38

slavicka - opravdu mneutrácejte za hov.diny. Chrupavka po ničem znovu se neobjeví, nenaroste, doplňky stravy nejsou testovány na účinnou látku, jsou testovány jen aby byly zraví neškodné. Můj ortoped mi řekl - místo hříšných penízků za doplňky si kupte 2 x týdně makrelu. Vy si pochutnáte, najíte se a máte jistotu, že jste pro sebe něco udělala.

Co tak pro tatínka vymyslet nějaký pohyb - víken v lázních, rotoped. Prostě něco kde by se hýbal. To pro jeho zdraví uděláte maximum.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.