Náhrada mzdy za nevybranou dovolenou

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den,

dnes jsem nastupoval do nového zaměstnání a u svého minulého zaměstnavatele, jsem si vyřizoval zápočtový list. Kde mě zarazilo, jak je možné, že mi budou proplácet tolik málo nevyčerpané dovolené. Na všech výplatních páskách tohoto roku jsem měl zůstatek dovolené 21,5 dne. Od začátku roku jsem žádnou dovolenou nečerpal, pouze posledních 6 dní v červenci, takže bych měl mít zůstatek 15,5 dne nevyčerpané dovolené. Ovšem proplácejí mi pouze 7 dní dovolené, když jsem účetní upozornil že mi to zdá jaksi málo, řekla mi že se ta proplácející se dovolená nějak krátí. Celkem mi to hlava nebere, jelikož nic takového jsem nikde nenašel že by se to takto dělalo. Jaký na to máte názor?

S pozdravem, Pavel

7 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar iz

Jestli pro zaměstnavatele pracoval od 1. ledna do 31. července, máte nárok na 7 dvanáctin roční výměry dovolené. Na celou výměru by byl nárok jen v případě, že byste pro zaměstnavatele pracoval od 1. ledna do 31. prosince.

Dnes jste nastoupil do nového zaměstnání. I zde Vám po odpracování 60 pracovních směn vznikne nárok na poměrnou část dovolené. Budete-li zde pracovat do 31. prosince, půjde o 5 dvanáctin výměry.

 


2x
avatar ladinpraha

U bývalého zaměstnavatele jsi přece neodpracoval celý rok, tak nemůžeš mít nárok na 100% dovolené, ale za letošní rok pouze 7/12 nároku. 5/12 dovolené budeš mít u nového zaměstnavatele.

 


1x

Za odpracovaný měsíc máte nárok na 1/12 dovolené tedy 1,8 dne. Tedy 8x1,8= 14,4 dne nároku , zaokrohleno 13 - 6 = 7.


No tak o této informaci jsem nevěděl, při podání výpovědi jsem se bavil s ředitelem, jestli mám čerpat dovolenou nebo pracovat a ten mi řekl, že je hodně práce ať pracuji že dovolenou mi proplatí. Takže jen teoreticky kdybych si vybral dovolenou a nechal si 7 dní nevybrané dovolené, proplatili by mi 7 dní a navíc jsem mohl mít 8 dní dovolené před ukončením prac. poměru?

Kolik dnů dovolené máte nárok za celý rok?

 


0x

Tady máte kalkulačku, kam si vše můžete zadat a přesvědčit se, mně tam vyšlo 6,5 dne proplatit finance.cz/...

 


 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]