Jak nebýt rozladěn z toho co dělají druzí

Od: ® odpovědí: 8 změna:

Dobrý den,

jak udělat aby člověka neupoutávalo (myšlenkově) to, co udělají druzí takovým způsobem, že si myslím že je to špatně.

Například někdo vyhodí odpad do přírody, ruší noční klid a další věci, který třeba člověk považuje za škodlivé. Máte nějaké fráze které si vědomě/podvědomě řeknete když někdo udělá něco co by mohlo upoutat vaše myšlenky k negativním myšlenkám nebo vyslovění na adresu druhého něco negativního?

Přijde mi totiž že bezděčně si takovými příhodami kazím den a je to zbytečné když s tím obvykle nemůžu nic udělat.

8 odpovědí na otázku

4x

"Ať najdu sílu změnit to, co změnit mohu, trpělivost vyrovnat se s tím, co změnit nemohu a moudrost, abych to dokázal od sebe rozeznat."

Jeduško, tahle modlitba se mi tak líbí, že se jí řídím. Dokonce jsem se pokusila ji udělat i pro oko krásnou.

Jak nebýt rozladěn z toho co dělají druzí

2x

Několik let si dávám do nového roku jedno předsevzetí. A několik let ho dodržuji. ;)

Jak nebýt rozladěn z toho co dělají druzí #2

1x

Pravděpodobně byste rád u sebe dosáhl stavu, kterému se říká "zůstat ve svém středu", kdo toho dosáhne, těžko pak je rozladěn z toho, co dělají druzí. Chce to pracovat jen a jen na sobě, nikoliv na druhým. A jak? Na to žádný universální recept neexistuje. Začněte např. tím, že budete žít pouze v přítomnosti, nebudete se zabývat ani minulostí, ani budoucností. Minulost již neexistuje a budoucnost ještě neexistuje. Všimněte si, že v přítomném okamžiku většinou žádný problém neexistuje.

0x

Dobrý den. Nejste odpovědný za chyby a jednání druhých. A co nemůžete změnit, tak asi ani nemá cenu na to myslet. Jde to ztuha, když to člověka tolik vytáčí, ale nic s tím neuděláte.

0x

Jedno krásné (italské, japonské, kdo ví?) přísloví říká : "I moudrý se mýlí sedmkrát denně"... nj, a v čem se mýlíte Vy? Je dobré si uvědomit, že Vy sám nemůžete napravit svět. To není nic proti Vám, jen je třeba, abyste si uvědomil, že jednak za cizí chyby Vy nemůžete a dále, že lidská hloupost a špatnost je nekonečná. Vy můžete přispět ke zlepšení tak, že budete dobře dělat svou práci a netrápit se tím, co změnit nemůžete.

0x

- no, já si říkám -zaplaťpánbůh, že už brzy umřu, abych se na to nemusela koukat ! - ale to Vam asi nepomůže, že?

0x

Zdravím. Ono to, co dělají špatně druzí, je tak nějak líp vidět a víc slyšet. A jelikož nikdo nejsme dokonalý, je lepší soustředit se na chyby a nedokonalosti své. A pak člověku nezbývá tolik času na hodnocení druhých. Ida

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]