Je nutné si nechávat staré pracovní smlouvy?

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den,

mám takový dotaz. Je nutné si nechávat pracovní smlouvy, které už byly ukončeny výpovědí? Nebo je můžu s klidným svědomím zlikvidovat?

Děkuji za odpovědi

8 odpovědí na otázku

6x

Z vlastní praxe doporučuji: nechte si zaslat na základě žádosti Osobní list důchodového pojištění. Zkontrolujte si, jestli Vám uvedené pojištěné doby navazují. Jestli je na ČSSZ evidováno všechno, uschovejte tento list a zbytek klidně vyhoďte. Je to vlastně výpis vyměřovacích základů (hrubých mezd) od 1986 a všech dob pojištění i vyloučených dob z evidenčních listů, které dorazily na ČSSZ od Vašich zaměstnavatelů a byly zpracovány a naskenovány.

Jestliže v osobním listu najdete mezery, pohledejte doma doklady, které by pokrývaly chybějící dobu, a zajděte na místně příslušnou OSSZ. Zpravidla na oddělení kontroly (někde na důchodovém oddělení) se Vás ujme referent a pokusí se pomocí možností dostupných okresní správě (archivy apod.) Vaši chybějící dobu dohledat. Když se to podaří, vystaví OSSZ rekonstrukci chybějících ELDP a odešle na ČSSZ.

3x

Když jsem odcházela do důchodu, najednou mi chyběly dva a půl roku v evidenčním listu. Ale já jsem duše poctivá, na smlouvy mám pevnou složku a všechno založeno. 2 roky jsem našla bleskem a toho půl roku mi dalo kapku běhání. Chvíli jsem byla na mrtvici, že ještě do důchodu nepůjdu. *zmateny* Mému tátovi mamka, se stejnou filozifií jako vy, vyhodila zatykač a rozsudek (serval se s Němci v hospodě). Nepřejte si vidět ten fukec, co táta udělal, když zjistil, že bude muset pracovat o 3 roky déle. A kolik hledání listin, protože archivy vyhořely, a svědků, to bylo. Neuvěřitelné!

V papírnictví si kupte pevnou složku, která je vevnitř jako harmonika, s mnoha odděleními. Dají se označit, popsat. A tam všechny smlouvy a důležité listiny ukládejte. Budete mít archiv pořádek a přehled. Nikdy nic nebudete muset hledat po obálkách anebo po šuplíkách.

doplněno 30.07.17 11:02:

Inžinýrko, ale stejně je to divné, když člověk má na papíře platový výměr. Týýýý jooo! Já, v r.66, začínala s 850 kčs hrubého. V tom byl ředitelský a pohraniční příplatek. *sok* *poctar* *co*

1x

Jen si je uschovej. Někdy v budoucnu by se ti mohly hodit, třeba u vyřizování důchodu.

Na důchod mám takový ty evidenční listy nebo jak se to jmenuje ne? Když já těch papírů mám hrozně moc... Tak mě to trošku štve...*smich*

Pokud máš všechny evidenční listy v pořádku, můžeš se starých smluv zbavit a skartovat, nebo spálit.

To jsem chtěl slyšet. Kouknu ke kterým smlouvám ty evidenční listy už mám a vyházím je. Děkuju mooooc...

0x

Vyhodit, ty pracovní smlouvy stejně nejsou nijak ověřeny do kdy vlastně platilo zaměstnání. Já s nostalgických důvodů nechávám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]