Ostruhy na patě

Od: odpovědí: 13 změna:

Dobrý den. Je mi 62let bolí mne pata spíše před patou. Doktorka mne poslala na RTG. Zjištění že mám ostruhu. Objednala mne k ortopedovi kde bude prováděna elektroléčba. Nevím jak dlouho bude prováděna léčba? Četl jsem na internetu že pomáhá lidem ostruhovníček. Jaké máte zkušenosti není to opět reklama? Děkuji.

13 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar aja1946

Budou vám nabízet všechno možné vč. placených úkonů, zjistíte, že nic nepomůže, nechte si to ozářit a bude pokoj, platí to pojištovna. A doporučení po rtg. na to dá i praktik,.

Přesně tak, aja1946.

Mě taky pomohlo až ozáření. 2 roky jsem bez potíží :), předtím všechno možné a nic nepomohlo.

S ostruhami na patách jsem měl také problémy a stálo mě to i dost peněz. Nejdřív ultrazvuk, pak laser (2000Kč), rázová vlna (5000) a nakonec 2 serie ozařování. Až to pomohlo, ale trvalo to rok.

 


0x

Manžel měl podpatěnky a gelové vložky a ty mu hodně pomáhaly, bez nich by to byl velký problém . Nechodil naboso, trvalo skoro rok, než to přešlo a bylo to velmi bolestivé a omezující. Známá byla na rázových vlnách a nepomohlo jí to. Podle mého názoru každému zabere něco jiného a přestane to, až se ostruha opouzdří.


doplněno 28.07.17 16:40:

Njn, sleduji tady ty odpovědi, u té patní ostruhy to tak prostě je..každému pomůže něco jiného?

 


0x

Měl jsem také ostruhu, která byla léčena nejen elektroléčbou, ale i rázovou vlnou. Mimo jiné mi bylo doporučováno snížení tělesné hmotnosti, kvalitní obuv, různé gelovové vložky, pít mnoho minerálních vod, babské rady... a nic nepomáhalo. Řekl jsem mému ortopédovi o operační zákrok, který se sice zdráhal, ale operace byla provedena, i na úkor, že se mi několik týdnů blbě chodilo. Po operaci jsem asi 15 let a o bolestech, kterou mají za příčinu ostruhy, nevím.

 


0x
avatar maky

Manželovi pomohlo homeopatikum Hekla Láva.

Zrovna jsem chtěla také doporučit, mamince to před 20 lety pomohlo a od té doby doporučuji všem.

 


0x

Já i manželka máme ostruhy na obou patách. Máme ale výborného ortopeda, takže manželce pomohla ultrazvuková rehabilitace, je nyní dva roky bez obtíží a jakýchkoli nepříjemných pocitů, mně ultrazvuk dlouhodobě nezabral, takže PAN doktor nasadil obstřiky a ty zabraly a jsem rovněž již přes dva roky bez potíží. Když jsem se ptal na možnosti včetně operace, řekl že na tu je u nás obou dost času. Navíc jsou u nás v nemocnici schopni léčby laserem, při které má dojít k odstranění ostruhy stejně, jako operačně, ale neinvazivně a prakticky bezbolestně.


doplněno 28.07.17 16:33:

@hnipirdo a @aja1946: Je mi líto, ale asi máte ortopeda, který kouká jen na svůj prospěch a na lidi kašle. Já k mému ortopedpvi jezdím více než 5 let, vždy mi pomohl a nikdy nebyla z jeho strany ani zmínka, že "by byla lepší nějaká placená péče, popř. placená medikace", vše bylo "na pojišťovnu".

 


0x

Ostruhy mě trápily co pamatuju...Cca v 18-ti letech mi sekali ostruhy vzadu na patních kostech. Už bych to nechtěla zažít znovu, bylo to bolestivé (i při samotné operaci jsem brečela). A nejhorší bylo to, že cca do 1-2 let to bylo znovu!

Asi ve 50-ti letech mi zjistili ostruhy na patních kostech zespodu :(. Lékaři mě moc "nebrali", prý se s tím nedá nic dělat. Dokonce jsem slyšela i "no to víte, už nejsme nejmladší" (čekala jsem, kdy začne o krematoriu). Ráno jsem nevěděla, jak se mám na nohy postavit, jak to strašně bolelo. Nemít pejska, tak jsem asi zůstala už ležet...

Ale nakonec jsem se dostala k lékařce, která mi napsala elektroléčbu, rehabilitaci a masáže (to bylo naprosto úžasné a zásadní!). K vašemu dotazu: nebylo to na délku léčby, ale na počet ošetření, přičemž tam má být dodržený nějaký interval...Takže asi 1 1/2 - 2 měsíce. Ale mám od té doby klid (jsem asi váš ročník), jen bych si přála zase tu rehabilitaci chodidel, měla jsem všechny kostičky na chodidlech úplně jako zapasované v sobě.

Ostruhovníček neznám, ale od té doby mám ve všech botách (i v pantoflích) ort. vložky (ale ne ty, co mi dali na recept od lékaře, to mi nevyhovovalo). Kupuju si takové 3/4, kvůli tomu, aby nemusela být bota o moc větší, polstrovaná pata a srdíčko. Můžu vyhledat a poslat odkaz ;). Dcera mi je vozí z Prahy, vždycky si jich kupuju víc párů najednou.


doplněno 28.07.17 16:37:

No ano, obstřiky mi píchali také, proti bolesti pat to byl "čajíček". Pomohly, ale nikdy ne nadlouho.

 


0x
avatar arwan

Zdravím

Mohla bych z vlastní zkušenosti doporučit "bleskové" zbavení tohoto problému. Do paty v místu ostruhy mi na chirurgii byla vstříknuta malá dávka injekce Kenalogu. Aplikace v momentu vpichu je dost citlivá - ale za tu okamžitou úlevu stojí za to ji podstoupit ! *palec*

 


0x
avatar ringo

Zkusil jsem elektroléčbu, injekce do pat, ozařování, ale pomohl mi jen laser.

 


0x

Existuje vícero variant léčby. Manželka úpřed léty (asi 20? roků) jezdila na ozařování (2x po sobě) na onkologii,tuším na gama záření.Já před 17 roky takéž ale do jiné nemocnice donedávna vše OK. Loni komcem lůeta mne to začalo opětovně zlobit ,na jaře jsem absolvoval ,ovšem nejhorší varianta-bez PN nebo alespoň v den zákroku volno-pomohlo to ale na tak jakoby člověk byl v klidu.Takto ihned po zákroku zátěž v práci (stavebnictví) takže učinek byl snížen.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]