Status studenta po úspěšném dokončení VOŠ

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, koncem června jsem úspěšně dokončil studium na Vyšší odborné škole. A chci se zeptat, byť jsem se již informoval jinde, tak chci znát Váš názor na to, zda i mě momentálně běží statut studenta přes prázdniny, podobně jako maturantům, kteří úspěšně dokončili střední školu? Prý by tento status měl trvat oba dva měsíce a od září bych se měl hlásit na pracák, ale chci to vědět jistě. Maturantům, kteří se nerozhodli, kam na vš, tak mají statut studenta i v září ale to já bych už rád pracoval v jedné firmě, kde jsem byl na pohovoru. Věřím tomu,že se to vztahuje na oba dva měsíce ale přesto chci znáš Váš názor.

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Ano, po VOŠ platí statut studenta oba měsíce prázdnin. Je tomu jinak při přechodu z bakalářského na magistreský stupeň na VŠ, kdy status studenta platí celý následující měsíc (od 1. do 30/31) po poslední státní zkoušce (v případě klasických termínů státnic - tedy květen, červen).

Alespoň takto to platilo u mě, ale různí spolužáci měli různé verze (dle zdravotní pojišťovny, kde jsme si to zjišťovali vzhledem k pojištění).

 


0x

Spousta lidí v tom nemá jasno: STATUT nebo STATUS studenta? Díky expertům za vyjasnění těchto dvou pojmů...

Obě varianty slova jsou správné, ale jejich použití se odvíjí od kontextu. Pokud potřebujeme slovo, které označuje předpis či organizační řád, použijeme statut.

Druhé slovo, status, pochází z latinského slovesa stare (stát) a týká se postavení či stavu osob a věcí.

pravopisne.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]