Hory pro letní dovolenou

Od: odpovědí: 6 změna:

Jaká oblast v EU s nadmořskou výškou 1-2 tisíce m je dobrá pro letní dovolenou? Rád bych navštívil nějakou, kde jsou smrky nebo jedle a třeba i borovice, v červenci neklesá noční teplota pod 15C a mezinárodní letiště je dostupné během 3h.

6 odpovědí na otázku

 

 


0x
Zhruba od 1400 m.n.m. jen kleče nebo nic...horalku vrať se do zeměpisu 6-7tř.základky.
Do 3h autem je dostupné každé mezinárodní letiště v EU.

 


0x
avatar martincakl
Že někde v červenci neklesá teplota pod 15stC je Vám k ničemu, když je již srpen.. Leda že plánujete dovolenou na příští rok.
Nicméně v nadmořské výšce 1-2tis metrů teplota 15stC v noci tak ani tak zaručena není. To mi přijde, jako že jste v horách v životě nebyl.
Jeďte k Lago di Garda, a v dosahu budete mít jak koupání v nadmořské výšce 60mnm, tak hory do cca 2500mnm.

Na Gardě přímo si moc smrků neužije, my jsme tam spali pod olivou. A do lesa pěkně do kopců, ale hned nad nimi je to jen kamení a skála. Možná u těch menších jezer sev. Itálie , jako Lago Ledro, Lago Idro /?/


Ano, plánuji to pro příští rok. Ta teplota samozřejmě stačí, když bude v těch 1000m. Řekněme, že by se dalo jít i na 13 :)

 


0x

Mám to chápat tak, že chcete trávit noci venku pod širákem nebo pod stanem? Jsou snad destinace, které splňují vaše podmínky, ale ve volné přírodě tam takto nocovat nelze.


Bylo by to ideální, ale stačilo by aspoň mít příjemně pro ranní túry :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]