Povinnost úředníka odpovědět na dopis

Od: Datum: 17.07.17 15:24 odpovědí: 6 změna: 17.07.17 17:49

VYSVĚTLENÍ Poslal jsem před měsícem starostovi města dopis mailem ve věci jím v tisku vychvalovaného komfortu nově zbudovaného autobusového nádraží. V dopise jsem popsal závažné nedostatky zvláště pro starší občany a invalidy, navrhl jsem částečné řešení. Druhou částí dopisu byl dotaz, zda bude podobně jako v jiných městech u nás zavedena dopravní služba pro staré občany a invalidy pro možnost individuální přepravy do zdravotnických zařízení a zpět za garantovanou cenu, protože taxi jsou zvláště v dopoledních hodinách nedostupná a na předepsání léků není povinnost zajistit sanitku.

Protože se jedná o záležitost týkající se řady nemohoucích osob, poslal jsem otevřený dopis mailem a rovněž rozeslal na Svaz invalidů a další klíčové osoby, aby bylo zřejmé, co se na městu požaduje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.17 16:05

Měl jste poslat doporučený dopis, datovou zprávu nebo e-mail podepsaný zaručeným elektronickým podpisem. Na běžný e-mail nejsou úředníci povinni reagovat.

Četla jsem zdůvodnění, že v případě běžného e-mailu není ověřeného odesilatel zprávy ani příjemce odpovědi (úředník by neměl potvrzeno převzetí). Někteří úředníci odepíší, ale není to jejich povinnost.

Navíc je doba dovolených...

Ohodnoceno: 0x

Od: jirka20
Datum: 17.07.17 16:52
Email mohl klidně skončit ve Spamovém filtru.
Doporučuji datovou schránkou.

Datum: 17.07.17 17:19

Kašlou na to, psala jsemxdo Botanické zahrady v Praze postupně pracovníkům a enodepsal ani jediný

Datum: 17.07.17 17:37

Mám dojem, opravdu jen dojem, že na otevřený dopis se odpovídat nemusí. Napište "zavřený" dopis radě města.

Ještě v roce 2011 jsem pár měsíců pracovala pod městským úřadem. A právě těch posledních několik měsíců byl úřad pod jakousi "kontrolou". Do budovy vstupovali "špehové" a zjišťovali, jak na ně úředníci reagují. Jestli pozdraví, jestli zodpoví položený dotaz. Také telefonovali a kontrolovali, jestli se úředník představil, jestli pozdravil, jestli odpověděl na dotaz. Posílali i maily a zase vyhodnocovali, v jaké době odešla odpově´d a jestli odpově´d za něco stojí. Tato kontrola měla svůj název, snad "mystic client", už nevím. V té době se podobné kontroly prováděly na mnoha úředech. Většinou dopadaly uspokojivě. Nevěřím, že by se od té doby situace radikálně změnila.

Datum: 17.07.17 17:41

Internetová služba, která vám z pohodlí vašeho domova či kanceláře pomůže zjistit, co dělají státní instituce.

http://www.infoprovsechny.cz/help/about

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.07.17 17:49

E-mail není dopis - máte chybu v nadpisu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.