Pošta - dobírka

Od: Datum: 17.07.17 10:50 odpovědí: 6 změna: 17.07.17 12:19

Zdravím potřebuji radu. V pondělí jsem odesílal balík na dobírku. Ve čtvrtek mi kupujíci psal, že za balík děkuje atd.., kdy cca dojde složenka s častkou za dobírku?

Jinak nejsem si jistý jestli jsem nepřehodil na složence adresáta a platce dobírkové částky. Jde to nějak zjistit případně co pak dělat v tomto případě kdyby se tak stalo a adresy byly prohozené? Reklamovat dobírku u pošty? Máte s tím případně někdo nějaké zkušenosti?

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.17 10:55

Vydrž, u ČP to trvá někdy i přes týden a podívej se na kontrolní lístek, jak tam mám psané adresy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.17 10:56

trvá to tak tři dny. na útržku je přeci kopie toho, co jste vypsal na dobírkovou složenku a pokud by to bylo opačně, tak by si snad na poště všimli. reklamovat svojí "hloupost" bych nedělal. stačí se zeptat příjemce, jestli mu ty peníze náhodou nepřišly, když si je sám sobě zaplatil

Datum: 17.07.17 10:59

Dobrý den,

ano, pár dní to trvá. Jestli jste správně vypsat adresáta a plátce by měla kontrolovat pracovnice za přepážkou. Zkontrolovat se to dá jedině podle útržku, který dostal kupující při placení a přebírání balíku.
Nebo ještě pokud si pamatujete jaký typ dobírky jste vyplňoval a jakou adresu jste kam napsal...?

Od: miky
Datum: 17.07.17 11:10

Vím, že to trvá 2-3dny. Beru to podle toho, že obvykle to mám vždy doma do 2 dnů. Jinak vypisoval jsem C. Vím, že jako příjemce mám být nahoře a adresát plátce dole. Jen mě dnes všichni tak doblbnuli, že mám pocit furt, že jsem to přehodil :D

Od: miky
Datum: 17.07.17 11:13

Vím, že to trvá 2-3dny. Beru to podle toho, že obvykle to mám vždy doma do 2 dnů. Jinak vypisoval jsem C. Vím, že jako příjemce mám být nahoře a adresát plátce dole. Jen mě dnes všichni tak doblbnuli, že mám pocit furt, že jsem to přehodil :D

Tak doufám, že by mě na poště paní upozornila, že to mám přehozeno.

Datum: 17.07.17 12:19

Je to přesně tak, jak říkáte. Vy nahoře, adresát dole. Myslím, že jste to napsal dobře, snad by si pošťačka všimla.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.