Podání výpovědi za nepřítomnosti vedoucího

Od: Datum: 14.07.17 20:21 odpovědí: 7 změna: 16.07.17 17:32

Chci podat výpověď s dvouměsíční lhůtou, avšak vedoucí našeho oddělení má do konce měsíce dovolenou. Zastupuje ho řadový zaměstnanec bez jakýchkoliv kompetencí. Jakým způsobem lze doručit výpověď, abych byla platná? Lze ji podat třeba na personálním oddělení?

Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.17 20:27
avatar

Ano, odneste na personální oddělení a nechte si potvrdit převzetí. Výpovědní lhůta Vám začne běžet ale stejně až od prvního srpna. Až bude Váš přímý nadřízený přítomen, nezapomeňte ho o své výpovědi informovat. Je to slušnost, aby se tuto informaci dozvěděl přímo od Vás.


doplněno 14.07.17 20:37:

Ještě dodatek? Pokud nemůžete na personální oddělení zajít osobně, můžete výpověď zaslat i poštou (s dodejkou). Abyste měl doklad o tom, že písemnost byla doručena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 22:14
avatar

Výpověď můžete předat na osobním oddělení, do podatelny, tomu, kdo je u Vašeho zaměstnavatele pověřen přebíráním pošty, nadřízenému svého vedoucího → převzetí si nechte potvrdit na kopii výpvědi.

Další možnost je zaslat ji zaslat poštou (doporučeně s dodejkou) nebo počkat na návrat vedoucího z dovolené a předat jemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 14.07.17 22:21
avatar

O podání výpovědi to už je napsáno - na personální a potom jen ze slušnosti oznámit své vedoucí ať si hledá náhradu.

Co to je za firmu,že vedoucího zastupuje řadový zaměstnanec bez jakýchkoliv kompetencí? To jako že ten ,,zastupující,, nemá žádná práva rozhodovat o ničem? Takže každopádně je někdo ,,nad ním,, a tomu to klidně oznamte.

Kdo vám rozděluje práci? Kdo hlídá a rozděluje práci? Kdo kontroluje bezbečnost práce? Komu hlásíte různé nedostatky v provozu? Komu hlásíte případný pracovní úraz? - o tohle všechno a i jiné věci se musí starat pověřený pracovník a ten má jak práva tak i povinnosti a ne nějaký hejhula spolupracovník od ,,vedlejšího stolu,,.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarmil
Datum: 16.07.17 17:15

Nebudu psát název firmy, je státní. Vedoucí je člověk, který se obklopuje lidmi, kteří neoplývají vzděláním, ani přílišnou inteligencí. Hlavně, že donáší veškeré informace o ostatních podřízených. Rozdělování práce probíhá chaoticky, bez rozmyslu. Ve vedení totiž rozhodují lidé, kteří nemají sebemenší ponětí o svěřeném provozu, nemají praxi a tudíž ani představu, co je priorita a co se může odložit. Jeho přáním je, aby se všichni nadřízeného báli a poslouchali na slovo. Je opojen mocí a momentální nedotknutelností. Je mu jedno, že lidi odcházejí, mě nevyjímaje. Odchází ti, co měli přehled a dlouholetou praxi a místo nich přicházejí zkrachovalci z úřadů práce. Myslím, že i jinde je to podobné, nemám pravdu?

Datum: 16.07.17 17:25

Myslím, že i jinde je to podobné, nemám pravdu?
Ne, nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lokom
Datum: 16.07.17 17:32

Ano,jako by jste mluvil o naší firmě.I u nás je to děs-běs.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 15.07.17 08:40
avatar

Kazdy vedouci ma nekoho kdo ho zastupuje a urcite nadrizeneho, nebo informovat zastupujiciho a predat na osobnim.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.