12x

Můj syn je gay

Od: Datum: 25.11.09 14:45 odpovědí: 134 změna: 24.05.16 09:51

Nedávno jsem se dozvěděla věc, o které jsem neměla ani tušení. Jako mladá jsem dlouho nemohla mít dítě. Až se to konečně podařilo. Od té doby jsem se cítila šťastná. Můj syn se mnou o všem mluvil, měl hezké dětství. Vždy jsem si představovala, že si najde ženu, pořídí si děti a já budu šťastná babička a budu se starat o vnoučata. Včera se mé iluze rozplynuly.
Když jsme se večeřeli, tak přišel náš 25 letý syn a suše nám oznámil jednu větou: ,,Já vim, že budete zklamaní, ale musim vám řict, že jsem homosexuál." Po této větě se sbalil a odešel do svého pokoje.
I když jsem proti 4% ním na rozdíl od mého manžela nikdy nic neměla, byla jsem v šoku a přála jsem si, aby se to nikdy nestalo. Nemůžu se s tím nějak smířit, že můj syn je teplý a všechno, na co jsem se těšila, je pryč. I když mu budu vždy podporou, už to nikdy nebude jako před tím...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.09 14:50

Víte, pro něj je to taky náročné. Nejvíc ze všeho teď potřebuje vaše pochopení, vaši podporu. Neodvracejte se od něj a mějte ho ráda ještě víc než předtím. Uvidíte, časem to bude jiné.

Ohodnoceno: 4x

Od: dusatka*
Datum: 25.11.09 15:01

Dobrý den,

chápu, že se cítíte zklamaná (vlastně z následků, ne ze samotného faktu). Myslím, že je teď třeba, abyste to zklamání nedávala najevo synovi. Je toho na něj i tak dost. Poděkujte mu, že se Vám svěřil. A buďte za to ráda. Takových je asi dost, co to tají i před rodiči, nebo to nechtějí připustit ani sami sobě, a tak se žení a pořizují si děti, aby po letech a) byli nešťastní nebo b) nechali nešťastnou ženu a šli za hlasem svého srdce. A tomu Váš syn předešel. Váš syn udělal nějaký krok, ten krok je dost významný, dal Vám důvěru, a vše ostatní zvládnete časem. Držím Vám moc palce.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 25.11.09 15:14

Je to asi velmi složité období, které prožíváte, ale, věřte mi, on si svůj osud nevybral, je to vrozená záležitost, dokonce v poslední době se ukazují jisté abnormality i v uspořádání některych buněk v mozku homosexuálně orientovaných.
Myslím, že kdyby si svůj osud mohl vybrat, určitě by nesáhl po tomhle složitém údělu.
Představte si, že by váš syn přišel a oznámil vám, že má leukémii, nádor nebo jine fatální onemocnění, se kterým nelze nic dělat a jeho čas by byl krátce vyměřen.
Teď vidíte jen ostudu, ztrátu vnoučat a možná si kladete otázku, jestli jste někde neudělala chybu, ale až tohle obdobi šoku odplyne, uvidíte to, že váš syn je citlivý a milující, že o něj nikdy nepřijdete, že pro něj budete pořád nejdůležitější osoba v jeho životě, že má výjímečné pochopení a estetické cítění, ne nadarmo tihle lide často zastávají špičkove profese, kde tyto schopnosti mohou uplatnit a svět jim leží u nohou.
Určitě by vám pomohlo o tom s někým mluvit, klidně i opakovaně a věřím, že se vám těžko hledají ty správné uši, ale v tom vám mohu poradit.
Pokud potřebujete konkrétní rady, jak se teď zachovat, vězte, že tenhle problém už řešilo spoustu rodičů, tak je pro vás tady i příslušná www stránka: http://www2.webpark.cz/gayhelp/ klikněte na nadpis 1. - POMOC.
Tady je seznam linek důvěry, kde s tímhle problémem mají rozsáhlé zkušenosti, určitě to zkuste tam zavolat.
549 212 727
helplinka@stud.cz
http://www.stud.cz/sb-helplinka/
Gay a lesbická linka pomoci
STUD, Brno (st 18.00 – 21.00)
476 701 444
Linka duševní tísně
MONA, Most (nonstop)
602 338 092
Gay linka pomoci
GI a Dům humanity v Mostě
222 514 040
Gay linka pomoci
Diakonie, Praha (st 09.00 – 19.00)

Ohodnoceno: 9x

Od: theos777
Datum: 14.03.10 21:23

Zdravím. Něco podobného už delší dobu prožívám a chtěl bych si o tom s někím promluvít. A tak se Vás ptám. Budu rád když mi dáte e-mail a pak bych to mohl vice rozebrat. Zatím díky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.10 21:46

Pokud je to prosba na mne, není problém, zaregistrujte se a napište mi do vnitřní pošty skype spojení, popovídáme o tom po skype, případně pokud ho nemáte, můžete mi zavolat, číslo pošlu vnitřní poštou

Od: theos777
Datum: 17.03.10 15:46

Nevím na jaký e-mail bych měl poslat skype spojení. A tak se ptám jestly bych nemohl ho napsat zde.

Datum: 19.03.10 07:35

jistě, napište a já vám zavolám

Datum: 31.03.16 23:42

Zaregistrujte se a využijte systém vnitřních zpráv uvnitř systému poradte.cz. To není mail, to jsou prostě interní zprávy.

Datum: 01.04.16 07:04

pletiplot, koukněte se na datum otázky! ;)

Od: lidka*
Datum: 25.11.09 15:50

Veverko, především je to Váš syn a ještě jak se říká - vymodlený. Věřím, že je to pro Vás šok, když jste neměli sebemenší tušení, že je to tak. Nelíbí se mi označení "teplý". Jenom má jinou orientaci, než většina naší společnosti. A i kdyby jste měli dětí víc, stejně by Vás to zaskočilo. My zatím ještě neumíme tuto menšinu přijímat jako normální jev. A to ani mimo svou rodinu, natož když se nás to bezprostředně týká. Vezměte to prosím tak, že se vnoučat asi nedočkáte. I když možná, že se časem povolí i adopce dětí těmito páry. A nebo si může najít přítele, který bude mít děcko ve své péči. A když se toto nepovede, pořád to bude Váš milovaný syn. Musíte mu dát najevo Vaši podporu a že na vztahu k němu se nic nemění. Já koukám z oken na zahradu, kde s rodiči žijí dvě holčiny - parnerky. To je bezvadný vzájemný vztah jejich i s rodiči - jak to u nich bez viditelných problémů funguje. Asi také možná rodiče prožívali šok, zklamání, ale asi to časem vyšumělo. Já se vlastně pohledem na ně učím bez výhrad tyto páry přijímat a koukat na ně jako na normální záležitost. Ještě to asi stále neumíme, tak, jak by si to tito lidi zasloužili. Ale věřím tomu, že jak se to učím já u sousedů, tak se to i u Vás časem srovná a moc bych Vám všem přála, aby to bylo jako před tím. Vždyť by se mohlo stát, že i když by se oženil, tak by nemohli mít děti. To u jednoho děcka je riziko. Horší by bylo, kdyby měl bouračku s nevratnými následky, kdybyste neunesli tíhu tohoto faktu a on to řešil nějakým nerozumným způsobem. Mohlo by se stát cokoliv. Proto Vás moc prosím, buďte mu nápomocni vyrovnat se s touto skutečností. Bude jistě Vaše pochopení a hlavně podporu moc potřebovat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.11.09 15:58

to se nám to kecá, když se nás to netýka,že? Bohužel vám nezbývá, než se s tím faktem vyrovnat.Je to stále váš syn. Ani mě homosexuálové nevadí ale bohužel si myslím, že jen do té doby , dokud jsou to cizí lidé. Bude to chtít vnitřní sílu a hodně tolerance.Držím pěsti.

Od: santafreud*
Datum: 25.11.09 16:46

Láska je hezká věc a na pohlaví zas až tolik nezáleží.

Byla byste snad radši, kdyby řekl "tady s Marfušou se sice nesnášíme, děcka budou určitě hrozný parchanti, ale stejně je vrazíme do děcáku a ahoj, mami, jdu spát k Matyldě"?

Jestli vede jeho cesta k jeho štěstí právě tudy... tak je to dost malá cena, ne? Furt lepší, než kdyby mu rupla cévka a dosmrti ležel na budících. Lidi mají všelijaký vkus, někomu se líběj černošky, někomu pihatý zrzky, někomu kluci... vo tom to snad není.

A jestli jde o vnoučata... má zaděláno na to stát se dobrým oddílovým vedoucím, divila byste se, jak vysoké procento z nich jsou juvenofilové nebo homosexuálové...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.11.09 17:01

Je to těžké, rozumím vám. Ale jeho život je jeho a musí si ho žít sám. Nebude to mít snadné. Nekomplikujte mu ho ještě vy. *hi*Udělejte všechno pro to, aby měl ve vás důvěru a oporu. Vrátí vám to ne ve vnoučatech, ale láskou a vděčností. A bylo by dobře, kdyby žil hezký život, byl šťastný ať už s Janou nebo s Janem. A vy ho nechejte žít podle jeho představ, ne podle svých. Podpořte ho v jeho rozhodnutích. *placni*

Od: jan*
Datum: 25.11.09 18:56

Smůla ale nic se nedá dělat.

Datum: 25.11.09 21:44

Hodně jsem o tom přemýšlela (mám dva syny) a dospěla jsem k jednomu závěru: prvotní pro mě je, aby byli ve vztazích šťastní. Ať už ty vztahy jsou s kým chtějí. Správně tady kolegyně podotkla, že to se nám to radí, když se nás to přímo netýká. Ale můj syn zůstane vždycky můj syn a já jsem odhodlaná být mu oporou. Kdo jiný ho podpoří? Od cizích nemůže čekat ani pochopení, ani shovívavost. Když se mu toho dostane, je to vlastně zázrak. Ale od rodičů má právo čekat tohle všechno.

Od: papene*
Datum: 25.11.09 22:04

*cteni*Čas vše zahojí.Můžete si zajít popovídat a pro nějaké rady k psychologovi. Čtěte:

http://ona.idnes.cz/muj-syn-j…090107_123827_ona_pribehy_jup

Od: kalfa
Datum: 26.11.09 14:21

Má reakce by byla - a máš přítele? Klidně ho k nám přiveď, ať zjistim jestli je ze slušné rodiny.

Asi to musel být šok, ale co byste dělala, kdyby vám oznámil, že je závislý na drogách? Nebo že má rakovinu? Nepřeju nikomu nic zlého. Jen chci pomoci k uvědomění si, že jsou v životě horší věci.

Datum: 26.11.09 22:46

Ozvěte se, prosím, občas třeba jen smajlíkem. Myslím na vás, držím palečky, ale bez odezvy je to nefajn *hi*Dostala jste vnitřní poštu?

Od: zdenek01*
Datum: 27.12.09 21:19

Pohled z druhé strany. Jsem gay. Poté, co jsem doma oznámil, že jsem na kluky vztahy hodně ochladly. Stále se sice stýkáme, ale není to ono, pořád "něco" visí ve vzduchu. Už léta žiju s partnerem a můj vztah k jeho rodičům je naprosto úžasný. Velice rád k nim jezdím a pokud můžu tak pomůžu. Ve slabé chvilce si říkám, co mým rodičům a vlastně i mně utíká... Je jen na vás, zda přijdete o syna či nikoliv. Syn vás bude mít rád stále.

Datum: 28.12.09 15:17

Souhlas s každým slovem. Moji synové jsou sice heterosexuálové, ale když dospívali, často jsem přemýšlela o tom, jak bych se postavila ke skutečnosti, že by byli menšinově sexuálně orientovaní. Bylo mi jasné jenom jedno: jsem tady pro ně, je to můj nejdůležitější úkol, a když je nepřijmu já, kdo to udělá? Velmi krásně jste to řekl, Zdenku. Nevím, jak bych skutečně reagovala "tváří v tvář" takovému sdělení, ale CHTĚLA BYCH reagovat jako rodiče Vašeho přítele. Hodně štěstí a snad se dočkáte pochopení ze strany Vašich rodičů - dokud je máte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.12.09 15:50

Kolegyně, mluvíte mi z duše. Já jsem jako babička na toto téma také přemýšlela, jak bych tuto skutečnost přijala. Tvrdila jsem sobě, že samozřejmě dobře. Ale jak tuším napsala Liduš - "to se nám to povídá - nebo tak nějak". Možná by mne to zpočátku trápilo uvnitř, ale určitě by to nebyl důvod k tomu, abych změnila svůj vztah. U Zdeňka je to asi nedostatek komunikace - nebránit se tomuto tématu - nechodit jako okolo horké kaše. Je to prostě taková realita a jiné to nebude, i když se tomu budeme bránit příjmout to jako fakt. Je to přeci moje dítě, nebo vnouče. Právě proto, že tato menšina má stále ve společnosti určité problémy, má mít právě v rodině tu oporu, kterou potřebují. Tak všem, kteří se s takovouto orientací narodí, přeji dobré zázemí u svých nejbližších. Držím palce Zdeňku, ať i vaši najdou opět cestu k vám a i k vašemu partnerovi! *placni*

doplněno 28.12.09 15:55:

Ještě mne napadlo, jestli by nepomohlo při vhodné příležitosti společné setkání rodičů přítele s vašimi rodiči. Možná by jim došlo, o co přicházejí.

Od: arimas*
Datum: 28.01.10 14:43
veta... a všechno, na co jsem se těšila, je pryč...! to je presne to cemu ja rikam egoismus. VESCHNO NA CO JSTE SE TESILA JE PRYC. myslite na sebe! a zajima vas vubec jestli je vas syn stastny , zdravi a milion daslich veci?
vam se rozplynul sen o to jde , ze?
to je vse co jsem chtela sdelit...

Datum: 28.01.10 16:44

Nevím jak reagovat, proto že snad nás se to netýká, jeden nikdy neví.

Datum: 28.01.10 18:54

Arimas, nezlobte se na tazatelku kvůli této rezignaci. Je to pro ni moc čerstvé a ještě s tím není smířená. Věřím tomu, že časem pochopí, že to není žádný naschvál od jejího syna, ale že to je genetická výbava, kterou mu se svým manželem, předali. To by také on mohl svým rodičům vyčítat. Je to opravdu moc těžké a asi nikdo by to nepřivítal s jásotem. Čím víc jsem o tom přemýšlela, nejsem si jistá, jaká by byla první moje reakce. Určitě ne urážlivá, hodně bych vážila slova. To se musí naše společnost ještě dlouho učit, jak přijímat různé odlišnosti. A budeme se s tím setkávat čím dál častěji. Zatím to ještě neumíme. Máme zažité určité mantinely a něco jiného nás zaskočí. Ale věřím tomu, že pokud se budou obě strany snažit, tak to bude dobré.

Datum: 28.01.10 19:10

lidko ja vam rozumim... ja ale trvam na tom ze tazatelka nema problem s tim ze syn je gay NYBRZ ji trapi to ze ji syn "pokazil" plany. dokavat si lide neprestanou klast nejake naroky na kohokoliv tak nikdy spokojeni nebudou. pani proste chtela vnoucata a syna ktery ji toto bude schopen dat.. absolutne si ale neuvedomuje ze syn neni masina nebo robot ktereho muzeme naprogramovat aby delal to co se nam libi. cely problem tkvi pouze v egoismu.. a JA TO NEMYSLIM NIJAK zle.. je to proste FAKT a netyka se to pouze teto tazatelky ale vetsiny lidi na teto uzasne planete! ale verim ze pani se s tim vyrovna a casem to vse pochopi.. on totiz heterosexual taky nemusi byt zaruka toho co si pani prala :)

Datum: 28.01.10 20:57

Díky, že se nezlobíte! Neměla bych komentovat odpovědi, jenom se snažím vžít se do její situace. Hezký večer! *placni*

Od: tygrioko*
Datum: 14.02.10 03:34

100% souhlas. Proč si někdo myslí, že když chci žít jinak než je zvykem nebo jak je ode mne očekáváno, je to špatně? Proč bych se měl zodpovídat nebo stydět za to, že chci žít v pralese s indiány, nebo bydlet v Číně nebo... Jo, když se jedná o ego (podívejte se s čím nebo kým se můžu pochlubit), to rádi světu každá máma řekne. Co myslíte, že je důležitější a v jakém pořadí? Láska, zdraví, vztahy? Napsala jsem to dobře?

Od: kytka*
Datum: 28.01.10 16:44

Milá veverkoxx, nějak z Vašeho sdělení cítím velké zklamání.?!

Vím ,člověk má v životě různé plány ,sny a představy a představuje si že půjde jen cestou ,která vede k naplněních všech představ. Věřte ,že než Váš syn našel odhodlání se Vám svěřit,že ho to tížilo asi dost dlouho. Možná i několik let. Vy nejlíp víte ,že jste ho asi dobře vychovali, vždyť za Vámi přišel s důvěrou,že ho pochopíte. Ke komu jinému by se měl jít svěřit, vždyť to je věc velice intimní a on doufal ,že ji přijmete s pochopením.Otevřete mu své srdce, buďte na něj laskavá a s láskou přijměte i jeho nejbližšího. Vždyť utvoříte krásnou rodinu. Budou se k Vám rádi vracet , přeci nechcete aby se Vám odcizil! To je jako by dostal angínu a vy jste řekla -proboha no co teď, s tím jsem nepočítala.

Jak byste se cítila,kdyby přišel a řekl, já jsem zloděj - nechtěl jsem to udělat . Nebo ještě horší zabil jsem ... Víte jsou mnohem děsnější okamžiky ,které byste mohla zažít.

Snažte se s tím co nejdřív srovnat . ON ZA TO NEMUŽE , to není nemoc nebo rozmar ,který přejde. Vy jste hetero on je homo. Ale že je teplý to mu neříkejte , to je sprominutím sprosté nařčení. Přeji celé Vaší rodině ,abyste k sobě našli tu správnou cestu. Mějte se rádi. Myslím,že nad Vašimi úvahami budu přemýšlet hodně dlouho. Hanka*tuc*

Od: berenika78
Datum: 29.01.10 17:15

Dobry den,nemohu jednoznacne rici ze bych nemela nic proti homosexualum.nemohu totiz pochopit jak deti vyrustaji normalne a pak jak dospeji najednou zjisti ze jimi jsou? Jakto ze to nezjisti treba v puberte? Prece me nerikejte ze by to aspon naznakem matka nepoznala ze jeji chlapec je na kluky?Myslim tim kdyz dorusta ne az je uz dospely?Ja osobne si myslim ze kdyz to zjisti az jsou starsi,Tak je to proste jen sexualni rozmar,a ze proste nenasli divku se kterou si rozumi tak jako s kamaradem?A co bisexualove to je take neco s cim se narodi?Prominte za mou reakci,mam totiz kamaradku ktera mela spokojene mazelstvi dve deti a po deseti letech toho vseho spokojeneho manzelstvi ji muz oznamil ze je gay a ze se stehuje k priteli,myslim ze je to peknej podraz a nikdy bych nerekla ze by byl gay, jen co mi kamaradka rikala, ze byl hodne v sexu radikalni.Myslim si proste ze je to jen jeho rozmar a ne ze se s tim narodil!

Od: petrmykolog
Datum: 02.09.10 11:27

Víte, on to byl podraz, sám jsem gay a bez bázně a hanny vám o tomto neco povím. je mi 22 let a tak toho mám si myslím ještě docela dost před sebou.

mám kamaráda, kteremu je už 49let, když byl mladý, byl ještě komunismus - co tedy následovalo, nucený svazek manželský - aby to nevypadalo divně a pak také děti, hned po revoluci, když se o tomhle začalo mluvit, rozmýšlel se, jestli se nemá trhnout a ženě vše přiznat a dát jí šanci dokud je ještě relativně mladá, najít si nového muže, ale pak myslel na svou šestiletou dceru a sotva ročního syna a řekl si, že děti nesmí trpět a nesmí ztratit otce, proto svou ženu mnoho let podváděl a ještě se snažil nadále doma plnit "manželské povinnosti". Když děti vyrostly, řekl si, že se jim postaral o šťastné dětství, kde byl jejich otec vždy pro ně, potom - asi před pěti lety - přišel ten den, kdy oznámil své ženě, jaká je pravda a že už takhle nemůže dál žít.

výsledek byl takový, že ho bývalá žena po rozvodu u jeho dětí tak pomluvila, že s ním děti nic nechtějí mít, je to inteligentní pracovitý člověk, který chtěl být svým dětem dobrým otcem a výsledek je ten, že zhrzená žena - pro kterou to jistě ale muselo být také potom velice těžké - proti němu poštvala děti, které on ještě teď tolik miluje, jednou se na toto téma předemnou rozbrečel a říkal, že měl od ženy odejít hned jak to šlo a nebrát na ní a hlavně na děti takovéhle ohledy

to jen abyste věděla, že chudákem rozhodně není jen vaše kamarádka

Datum: 30.01.10 18:35

No a co? gay je taky člověk a nejen že si to nevymyslel, ale ani se z toho nemůže léčit. Vnoučata přijdou líto, ale teď je důležité, abyste to přijali vy a koneckonců i syn, ono tohle poznání není jednoduché ani pro něj. A nakonec, kdo ví: třeba jednou bude i gayům povolena adopce a budou i vnoučata.

Od: jirkabrno*
Datum: 31.01.10 20:16

Dobrý den, táke jsem si tím prošel. Když jsem rodičům tohle oznámil. Není to lehké pro matku ale pro syna je to ještě těší . Moje matka se stim srovnala za rok a teď už poznala i mého přítele. Musíte si uvědomit co je pro vás těžké? Jestli to že nebudete mít vnoučata a je těžké že se nesplní vaše sny?.. A nebo jestli se bojíte narážek okolí?. To že nebudete babicka se bát nemusíte teď uz muzou homosexualni pary si dite osvojit . Musite se vzit do role syna pro nej muselo být velmi těžké a depresivní srovnat se s tím jaký je a to že vám to oznámyl je známka toho že k vám má důvěru . Pro syna je těžké říct rodičům jakýkoliv intimní problém . Teď musíte stat při synovi a klidně se ho zeptejte na něco o homosexualitě. Hlavně mu neříkejte věci jako že se to zlepší . On není nemocný a nemůže za to jaký je . A kdyby byl manžel k synovi odtažitý, nebo jste viděla naznak diskriminace tak mu řekněte ať toho nechá protože to že je syn homosexual je proto že v manželovich spermiich bylo vyce ženskych chromozumu . Neříkejte mu to vyčítavě jen mu to řekněte aby nedával synovi vinu .Když se budete chovat k synovi pořád s láskou a budete se sním bavit i o vecech které vám budou někdy protivné tak syn ve vás bude mít velkou oporu a důvěru a bude váš vztah ještě lpší než je do dnes. Hezký den Jirka

Datum: 31.01.10 20:39

Zdravím Jirko! Je dobře, že jste i vy napsal své pocity. Určitě to bude velice přínosné pro pochopení i dalších rodičů, kteří řeší stejný problém. Ani dneska to ještě mnoho lidí nedokáže tolerovat a pochopit, že homosexualitu si nikdo nevybírá, ale člověk se tak narodí. A potřebuje proto především pochopení své rodiny - rodičů, kteří mu tuto dospozici v každém případě předali. Chce to samozřejmě čas a trpělivost. Ale je třeba to vzít tak, že to není nevyléčitelná nemoc. Pokud se to podaří příjmout jako nezvratný fakt, také si myslím, že se vztah syna a rodičů ještě více utuží. Moc bych to tazatelce a hlavně synovi přála.

Od: kytka*
Datum: 31.01.10 20:41

Já také držím palce,ať tato rodina drží pohromadě, toto není přece důvod ,k rozpadu rodiny.:)

Od: moxa*
Datum: 02.03.10 10:05

Jirko, nevím, proč zde opakujete ten nesmysl, že je u nás možné, aby homosexuální pár adoptoval dítě! To u nás bohužel dosud možné není! A kde jste to slyšel s těmi chromosomy?! Jsem docela v šoku, jak jste sám neinformovaný... :(

Datum: 20.07.15 23:32

Zajímavé téma, očekávané i neobvyklé příspěvky.

Pro moxu: Sice Jirkovi chybí něco z vědomostí, ale ani on o možné adopci dětí nepsal. Zmínil osvojení dítěte či dětí, to je něco jiného. Většinou se jedná o biologického otce, gaye, jehož partnerka či manželka se rozhodla žít s jiným mužem a bez svého původního dítěte. Teď to zní hrozivě - která matka by opustila své dítě?! No právě, bohužel se to stává, často bývá příčinou i alkohol, nebo také "Zlatá mříž" nového partnera. Úřad pak raději ponechá dítě v péči svého otce, i když ten je třeba již v registrovaném partnerství s jiným gayem. To je to osvojení, nikoliv adopce, i když významy těchto výrazů jsou defacto shodné.

S chromozomy je Jirka spíše obětí spousty rádoby chytráků, kteří se snaží gayům natlačit do hlav co nejvíce "zaručených informací".

Ještě si trošku přirazím: Partnerství homosexuálních párů je jazykový nesmysl. Jedná se o partnerskou dvojici nikoli pár. Což je logické, pár sestavují osoby vzájemně opačného pohlaví. Češtinářsky pak pojem dvojice může být použit jak v případě páru, tak v případě dvou stejnopohlavních jedinců ( a "jedinek", abych nezapoměl i na ženy, co jsou na ženy).

Bohužel právě úředníci, respektive úřednice, často oba pojmy směšují, chcete-li, nesprávně používají. Platí to i u tvůrců zákonů - tam je mnohdy tolik jazykových nesmyslůůůů! )

A co se týče Jirkova psaní, vidím, že s tím má dost problémy, což potvrzuje řada základních chyb v textu. Nevyčítám, může být dislektik, a pokud se mu někdo individuálně nevěnoval nebo nevěnuje i teď, může to mít se psaním dost těžké.

Nejdůležitější tady ale jsou příznivé a vstřícné názory, jež mohou původní pisatelce veverce a vlastně i jejímu synovi přinést vzpruhu oproti původnímu zklamání. Každý je takový, jaký je, a pokud nijak nikomu neubližuje, ctěme ho se vším všudy. Howgh, vlaser )

Od: ema*
Datum: 02.02.10 13:07

Zdravím Vás. Věřím, že je to hrozný šok a jistě je těžké pro vás oba se s tím vyrovnat. Dnes už se na to lidi dívají normálně. Sice si někteří z toho utahují, ale lidi se baví na každé téma. Hlavně když to nemají doma. Každý by se měl starat radši sám o sebe. Nakonec to, že Vám to Váš syn oznámil, je férové jednání, představte si, kdyby jste se to dozvěděli jinak. Nemůžete myslet v tomto případě na sebe, že jste se chtěla stát babičkou..mít vnoučky. Představte si, jak pro něj to muselo být těžké, aby vám to oznámil. Rozhodně na něj nenaléhejte, jestli je si jistý. Buďte rádi, že se vám oběma svěřil. Stavají se horší věci - představte si, kdyby těžce onemocněl. Taky by jste se s tím musela vyrovnat. Už nikdy nic nebude jako dřív. Manželova babička např. říká: " Za nás to bylo lepší". Vzpomíná na své mládí, a kdy to ještě bylo lepší, když jsme byli opice? Buďte ráda, že váš syn je slušný kluk, nebere drogy, nekrade, chodí do práce, má vás rád, je zdravý. Mužete mít pěkný vztah i s jeho partnerem. Záleží Vám na Vašem synovi? Je to slušný člověk? Za svoji sexuální orientaci, barvu vlasů, očí,pleti, jméno, příjmení, nikdo nemůže. Nedívejte se jen na sebe a na sousedy, příbuzné. On nežije život vás ani okolí. Nechte si čas, nemusíte jeho partnera chtít poznat, ale treba za nejaky měsíc nebo rok. Neuzavirejte se před světem. Žijte!

Od: digggi23*
Datum: 02.02.10 13:56
Dobry den, chapu, ze je to pro Vas tezka situace a najednou se Vam sny rozplynuly, ale nikdy neni tak moc zle a ani ve Vasem pripade! Mam kamarada ktery zjistil, ze je gay ve svych 13 letech. Nyni je mu 27 let a ma dite! Nezije s nim v domacnosti, ale pravidelne se vidaji. Proste jednou zjistil, ze ma svuj vek a dite chtel. ...Urcite sveho syna podporujte, take to pro nej neni lehke a uvedomuje si, ze Vas tim zranil, ale pokud jde o deti (a Vase vnoucata), tak rozhodne neztracejte nadeji!I gay muze mit dite

Od: kackac77*
Datum: 07.02.10 01:43

Nechci nijak radit nebo moralizovat. Taky mám syna a ani si nedovedu představit, jak bych se s tím vyrovnávala sama. Ale myslím, si, že to, že udělal ten krok, že se vám svěřil, vypovídá o tom, že vám věří, že to nějak zvládnete se s tím vyrovnat. Měla jsem gay kolegu a z těch jeho historek šla někdy hrůza, spousta těch kluků to nikdy rodičům neřekne, tají to, protože si myslím, že je rodiče přestanou mít rádi, a zároveň se hrozně trápí. Nejste jediná máma, které se to stalo, tak bych zkusila vyhledat třeba na netu ty co už mají tento prvnotní šok za sebou. Popovídat si s lidma, co jsou na stejné lodi někdy hodně pomáhá. Přeju hodně štěstí!

Datum: 14.02.10 08:59

veverkoxx,

... před chvílí jsem si dočetl velmi pěkný rozhovor s Anetou Langerovou, která žije společně se svojí přítelkyní Ivou Millerovou

... to ve včerejším "Magazínu TV program" - ze dne 13.2.2010 ( ... jinak příloha deníku PRÁVO, který si pro ten TV program pravidelně v sobotu kupuji ).

S jejích slov ... přímo září, ... že je pro ni nejdůležitější to, ... že je ve svém životě šťastná.

... přeji Vám příjemný den. ;)

Od: meruna*
Datum: 18.02.10 22:57

Dobry den, ja zacnu odjinud. Mam spoustu znamych a nekteri z nich jsou i homosexualove. Kdyz jsem si podobnou vetu poslechla od sveho dobreho kamarada, zahy mi hlavou probleskla myslenka typu: hlavne aby nezustal sam. Vzdyt mnozi heterosexualove maji problem najit vhodneho partnera, natoz, kdyz mate jeste uzsi vyber. Pozdeji jsem se seznamila s parem, registrovanymi partnery a - vzhledem k tomu, ze mam sama syna, me tento par strasne uklidnil. Ono v prve rade jde o to, aby byl vas nebo jednou treba muj syn stastny. A k tomu mu urcite pomuze podpora rodiny a pak, nalezeni vhodneho partnera. Mi znami totiz, krome toho, ze jsou homosexualove, jsou uzasnym parem, citim se s nimi kdykoli skvele, vzajemne se podporuji ve svych planech a zivotnich cilech a - dokonce zvazuji prestehovat se nekam, kde je v dnesni dobe adopce mozna. A ja patrim mezi ty, kdo jim naprosto fandi. Dulezite je, aby byl vas syn statny a k tomu mu optimalni zivotni partner dopomuze a pak i ty vnoucata a "normalni" rodinny zivot muze byt realnou budoucnosti. Takze vam vsem fandim a preji cestu pochopeni, podpory a nalezeni spolecneho stesti.

Datum: 19.02.10 11:32

Jakže to píšete? Je teplý? A v druhé větě, nic proti 4% nemám?

I když mu budu vždy podporou, už to nikdy nebude jako před tím...

Vždyt´ jste nepřišla o syna? Něřešte to s horkou hlavou. Za rok vám to tak nepříjde. Pár kamarádů mám ( 4% ), a jsou zcela normální.

Věřte, že na světě jsou horší věci. Mladší dcerka se narodila s dírou v srdci.

Od: poradte*
Datum: 01.03.10 21:58

Zdravím, souhlasím se všemi kteří tvrdí, že Váš syn potřebuje pochopení. Přiznám se, že bych opravdu nechtěl být ve vaši kůži je to opravdu zdrcující věc, ale také uznávám názor, že jsou na světě daleko horší věci. Uznejte, že je pravda když se Vám narodí dítě s poruchou nějakého orgánu a doprovází ho to celí život. Tohle ho sice také doprovází celí život, ale pokud ho pochopíte tak bude na vždy spokojený. To máte jako když někdo rád chodí jako tulák na vandry v otrhaném oblečení a někdo zase jezdí autem a je slušně oblečen. Oba dva jsou hodně pro lidi rozdílný ale oba dva můžou být laskavý, ohleduplní,... to znamená neberte to jako velký rozdíl i tak to může být i v několika případech o hodně lepší člověk : citlivější, hodnější, vděčný než na rozdíl od běžných heterosexuálů kteří v mnoha případech takový nebývají. Také znám homosexuála a musím říct, že takhle laskavého a hodného člověka jen tak k potkání dnes není.

Od: 1234*
Datum: 02.03.10 09:03

Je velice dobře, že váš syn žije v dnešní už přece jenom "normální době". Dříve tomu tak nebylo a pokud by se doneslo mezi lidi, že chlapec je homosexuál, tak by to lidé kolem vás brali z neznalosti věci prapodivně. I můj manžel žil s tímto vědomím celá léta, ale už kvůli dětem pro něj nebylo lehké si tuto skutečnost přiznat , až to tzv.prasklo. Celá rodina včetně dospělých dětí ( manžel byl vždy bezvadný táta) vzala tuto skutečnost bez problémů na vědomí jako samozřejmost (i moje 90-tiletá maminka), problém jsem měla pouze já s faktem, že ke mně neměl tolik důvěry, aby se mi svěřil, že nenašel odvahu mi to říct. Závěrem chci říct, že s manželem žijeme dále jako dva kamarádi a vám milá paní chci poblahopřát k tomu že jste vychovali z vašeho syna rovného chlapa, který vás má tolik rád a má k vám takovou důvěru, že se dokázal svěřit a ví, že ho pochopíte a podpoříte.

Datum: 02.03.10 10:39

Tak jak jste na tom? Je to lepší? Tento dotaz jsem před tím nečetla, vím že reaguji pozdě. Ale jen jsem chtěla napsat, že mám kamarádku, který řešila úplně to samé, akorát s tím rozdílem, že jí to syn oznámil tak, že přítele přivedl ke štěrovečerní večeři. Už je to asi 4 roky, smířená s tím není, taky se těšila na vnoučata atd. Někdy kvůli tomu brečí, ale s tím se nedá nic dělat, jen smířit. A jak tady píšou všichni, tak já jí taky říkám, že je hlavní, že je zdravý, šťastný a má úžasnou práci.

Od: cannibl*
Datum: 11.03.10 20:23

Dobrý den,

to co jste se dozvěděla vás asi hodně vzalo. Váš syn to nejspíše věděl už od té doby co se dostal do puberty, ale až ted našel odvahu aby vám to řekl, což je docela dost dobré. To že jste se to dozvěděla takhle pozdě je nejspíše ten důvod, že jste nejspíše před ním pořád mluvilo o tom jak budete dobrou babičkou. Nechtěl vám vůbec ublížit, ale usoudil to že když by to zapíral tak by vám ublížil daleko více. Už to že vám to řekl takhle pozdě svědčí o tom že dost o tom přemýšlel než vám to vůbec řekl. Ať to dáte na sobě vědět nebo ne tak váš syn vždycky bude cítit tak vás to trápí a nepřestane na to myslet. To že vám to řekl je důvod toho že si nejspíše někoho našel a nechtěl aby jste se to dozvěděla od druhých tak vám to řekl sám. Což i toto by jste měla ocenit že je váš syn k vám upřímný i když to dlouho v sobě dusil.

Datum: 23.03.10 17:24

Hlavně mu to nevičítejte on si to přece nespůsobil, a znám jednoho mého bývalého spolužáka který byl taky gay a pak to doma oznámil doma rodičům. Otec ho zbil a jeho milá maminka to rozhlásila všude okolo sousedkám jeho kamarádum a kamarádkám. On potom utelk z domova a asi půl roku ho nikdo neviděl. Když se pak vrátil, rodiče ho našli před vchodem do domu zfetovanýho ,špinavýho, prostě totálně na dně. Byl z bohatší rodiny s rodiči dobře vycházel a ve škole měl velice slušné známky...

Od: cas
Datum: 10.04.10 21:54

co se dá dělat mno

Od: bena*
Datum: 22.04.10 14:46

No, to Vám tedy nezávidím. Jediné, co můžete, je se stím smířit. Ono homosexualita je úchylka a jako s takovou by se s ní mělo zacházet. Jestli je někdo homosexuál, tak ať je klidně doma a dělá si co chce. Ale jakákoliv propagace těchto deviací v médiích by měla být trestná! Vždyť je to celé proti přírodě! Kdyby pánbůh chtěl, abychom byli všichni teplouši, tak nemusel odoperovat Adamovi žebro.

Od: axus®
Datum: 22.04.10 15:25

Ano. Je to uchylka. Matematicky (statisticky) vsechno, ceho je mensina, je odchylka od normalu (uchylka).

Napriklad takova (Tebou velmi casto propagovana) SPR-RSČ. Jejich volebni preference se pohybuji pod rozlisovaci schopnosti agentur zabyvajich se statistickymi vyhodnocovanimi preferenci...nejake desetiny procent.

Vpodstate tedy kazdy kdo je voli, voli vlaste uchylaky. Nebo je sam uchylak?...

...a dokonce vetsi nez kdejaky homosexual, protoze jich jsou v populaci alespon 4 (znama) procenta.

Datum: 22.04.10 18:34

Axus: My si tykáme? Od které doby?

Datum: 22.04.10 16:10

beno, je hezké, že se oháníte pánembohem, ale pro matku bude dítě vždycky víc než pánbůh nebo celá příroda nebo cokoli jiného na světě. Úchylka? musím se zasmát... mimochodem, máte děti? Jsou už dospělé?

Datum: 22.04.10 18:47

S tím pánem bohem - to se tak říká...

Děti nemám, zatím neplánuji. Žiji zatím sám.

Od: hop®
Datum: 22.04.10 23:12

Smířit se - ANO!

Úchylka od nějaké normy - ANO - ovšem kdo tu NORMU vymyslel a určil, kdo je ten vyvolený NORMÁLNÍ?!

Diskriminace homosexuálů (nebo ostatních sexuálních nebo jiných menšin) - NE!

Propagace těchto "deviací" - tedy sexuálních "nenormálností" je v médiích regulavána, takže vlastně neexistuje. Prostá informace, že pan Hop je na kluky není žádná propagace nějaké úchylky!

Je demokracie, takže ať si každá dělá co chce, samozřejmě v mezích zákona a morálky! A doma ať si dělá také co chce, třeba kotrmelce, ale ať tím neobtěžuje okolí!

Homosexualita není proti přírodě, i my jsme součástí tohoto světa a života, a jestli jste, pane, veřící (když se tak odvoláváte na "pánaboha" - kdybych opravdu věřil, asi bych psal Pán Bůh)

Na závěr bych chtěl říci, že z Vašeho příspěvku je mi na blití...

Od: alexandra*
Datum: 22.04.10 15:22

bena:co to tady melete?je fakt,že by se paní měla s orientací svého syna smířit a být mu oprou a nezavírat ho doma jako nějakého zločince!Myslím si,že homosexuálové jsou součástí naší společnosti a takoví lidé jako vy by si nato měli začít zvykat.Představte si,že všichni gayové a lesbičky by byly pozavíraní doma!To ani netšíte,jak by se Česko vylidnilo.Já si myslím,že vám nijak neubližují nebo snad ano?A že si našli způsob života jaký jim vyhovuje je vyloženě jejich věc.Tyto páry mají kolikrát mezi sebou lepší vztah než kterákoliv BĚŽNA rodina.

Datum: 22.04.10 15:30

A hlavne KDYBY nebylo homosexualu tak NENI NA svete spousty dobre HUDBY, DIZAJNU, MODY, KADERNIIIIIKUUUUUUUU!

Vetsinu techto cinosti zastavaji prave homosexualove!

diky bohu za ne! *slunce*

Datum: 22.04.10 18:44

{citace}Vetsinu techto cinosti zastavaji prave homosexualove!{/citace}

O tom bych docela polemizoval.

Já si za svým názorem stojím (homosexualita=úchylka) a jestli jsem se někoho nějakým způsobem dotkl, tak se omlouvám.

A prosím všechny - neurážejte mne a SPR-RSČ.

doplněno 22.04.10 18:45:

A já tu nechci řešit politku - řeší se tu homosexualita...

Datum: 22.04.10 21:50

vasim slohovym cvicenim mi berete vitr z plachet... vzpominam si, jak blahe pameti ve spojenych statech poradali agenti cia hony na osoby, zabyvajici se udajnou neamerickou cinnosti, jako na pr. manzele rosenbergovi, charles chaplin ci homosexualy. cas trhnul oponou a z tech homosexualu jsou dnes ti opravdu jedini in! je jen otazkou casu, kdy budou agenty cia krute pronasledovani heterosexualni jedinci, jako vyvrhelove lidske spolecnosti...synacka jako gaye ceka na rozdil od jeho heterosexualnich vrstevniku svetla budoucnost...

Od: alci*
Datum: 02.09.10 12:28

A kdyby byly zase samí teplý tak není na světě nic, ani ty kadeřníku.*haha*

Datum: 22.04.10 21:13
Jako mladá jsem dlouho nemohla mít dítě. Až se to konečně podařilo. Od té doby jsem se cítila šťastná.
Cítila jste se šťastná, on taky... Važte si toho že syna máte, on je taky rád za mámu, kdyby ne, nesvěřil by se Vám. Člověk netuší co má, dokud to neztratí. A to se týká všeho okolo nás. Přátel, rodiny, zdraví..

Od: lipt*
Datum: 22.04.10 22:10

Ahoj,

a je to opravdu jen 4% populace? Jen si tak myslím, že jich je cca 15%. A co? Nechej to tak, hlavně, že je zdravý a že je tvůj.. A to, že je teplý. Tak jej změř nějakým teploměrem. Věř, že teplý nebude

Lipt

Od: taran*
Datum: 23.04.10 12:53

Musí to být šok , být postaven před skutečnost , že syn , na kterého jste tak toužebně čekala, je gay.Sám nevím , jak bych to nesl,pokud by něco takového potkalo mou rodinu.Ale jedno vím jistě.Rozhodně bych ho nezavrhl a byl by dále mým drahým synem. A kdyby šel okolo nějaký beno a otevřel by si na něj svoji nevymáchanou hubu,protože je gay,rozbil bych mu ji.*cert*Lidé ,kteří nejvíce napadají homosexuály mají většinou máslo na hlavě a jsou jimi sami. Nemohou se totiž smířit s tím , že jimi jsou.Není to samozřejmě pravidlem, ale je hodně takových případů.

Na okraj chci říci panu beno: vaše rasistické výlevy se mě vůbec nelíbí.Jsou na hranici možnosti podání trestního oznámení,některé již tuto hranici přesahují.Dnes vám vadí cikáni, homosexuálové a zítra budou na řadě snad důchodci?Zamyslete se ,sám nad sebou.

Datum: 24.04.10 08:08

Taran: Proč bych jim měl rozbíjet hubu? Ano, pokud by mě začal buzerovat, tak mu jednu střihnu, to jo, to bych klidně udělal, jinak ne.

Já homosexuály nenapadám, jen si myslím, že homosexualita je úchylka a mělo by se s tím něco dělat.

Bohužel Vás musím zklamat - homosexuál nejsem - mám přítelkyni. Takže, jak Vy jste napsal, nejsem ten případ. A máslo na hlavně nemám...

Člověk něco řekne o cikánech a měl by sedět v kriminále? Proboha, žijeme před rokem 1989?

Zase Vás zklamu - co se týče důchodců, tak nic nemám...

A zmyslete se píše Vy a neházejte špínu na jiné.

P.S.: Když někomu vykáte, tak zájméno se píše s velkým písmenem - např. Vaše, Vás, Vy,...

Od: ivaa*
Datum: 24.04.10 08:14

Zopakuj si pravidla, trotle, vy s velkým V se píše v dopisech a pozvánkách.

Datum: 24.04.10 08:57

Ivaa.. jen tak mimochodem. Pravidla českého pravopisu nebyla psána v době chatů, jinak by to tam pro Vás uvedli. Pokud někomu vykám, v PÍSEMNÉ formě, napíšu velké V. Pokud píši vy jako vy všichni, píši malé v.

Za další.. nechodím na lidé.cz a já nevím jaké chaty, protože tam právě se to hemží tituly jako trotle, kreténe, debile a pod. Chodím na poradte.cz, protože jsou tu slušní, vzdělaní a kultivovaní lidé. Nekažte to prosím. *modla*

Datum: 24.04.10 13:29

Ano, ale taran "mluvil" na mne a to se píše velké písmeno. Pokud někdo píše druhé osobě čísla množného, tak se píše samozřejmě malé...

Poraďte.cz je slušná poradna a je na úrovni, narozdíl od jiných fó, jak jste říkala, Mařenko.

Od: ivaa*
Datum: 25.04.10 06:40

Pravidla jsou i v modernizované podobě na netu, dokonce s jazykovou poradnou, můžete se tam poptat. Mýlíte se, o psaní Vy - vy se poučte přímo v pravidlech zde http://www.pravidla.cz/vice/p…ni-velkych-pismen/?kapitola=8 a rovněž zde, kde pro nechápavce je to rozebráno i v emailech http://www.mojecestina.cz/gra…ka-pismena-Vas-nebo-vas-.html

Velké písmeno se píše

1. jako výraz úcty

a) v dopisech u osobních a přivlastňovacích zájmen druhé osoby: Ty, Tebe, ..., Tvůj, Vy, Vám, ..., Váš;

To, co uvádíte, že vy s velkým V se píše vždy, když jde o jednotné číslo, jsou pravidla anglická. Prosím vás, nahlédněte třeba někdy do knih, když mi nevěříte. Vidíte tam, že by tam bylo velké V v případech, které popisujete? :-D

Datum: 25.04.10 07:55

Budiž. Myslím, že jsme se to tenkrát učili tak, jak jsem tu psal. Ale budiž.

Datum: 25.04.10 08:58

Pokud čtu knihu, tak tam velké V samozřejmě nenajdu. To by to někdo musel psát pro mě. Dala jste mi odkaz na pravidla, ale tam jsem si přečetla to co říkám...

...A nemyslete si, že je jedno, jestli někomu napíšete Zdravím Vás nebo zdravím vás. Každé z těchto písmen totiž prezentuje Váš vztah k tomu druhému.

Velké písmeno

Velké písmeno ve tvarech Váš, Vám, Vaše apod. slouží k vyjádření úcty. Při psaní úředního či jiného oficiálního dopisu bychom tedy měli napsat velké písmeno. Toto pravidlo platí pro oslovování jedné i více osob a dokonce i pro tykání (např. pokud si s dotyčnou osobou tykáme a posíláme jí třeba dopis k narozeninám nebo k jiné slavnostní příležitosti).

Chtěli bychom Ti popřát vše nejlepší k Tvým 50. narozeninám.

Vážený pane, rádi bychom Vás informovali o kladném vyřízení Vaší objednávky.

Vážení zákazníci, Vážíme si Vaší důvěry, kterou jste v nás v tomto roce vložili...

Říkal to i bena správně. Vyjádření úcty=vykání. Víte, ivaa, my si tady totiž lidí z poradny VÁŽÍME. A v tom je zakopán pes, proč mluvíme o tom samém a přesto to vypadá že se mýlíme.

Malé písmeno

Malé písmeno můžeme v těchto tvarech psát, pokud k dané osobě máme nějaký blížší vztah (např. píšeme rodičům z dovolené, babičce a dědečkovi ze školního výletu apod.). Ale pozor nejedná se o pravidlo! Pokud chceme, můžeme rodiče či prarodiče oslovit i s velkým písmenem. Záleží na tom, zda chceme, aby oslovení vyznělo formálně nebo neformálně. Pokud cítíme dopis jako formálnější, můžeme klidně i prarodiče oslovit Vás. Pokud naopak chcete babičku s dědečkem oslovit neformálně, můžete klidně napsat vás.Záleží tedy čistě na Vás, jakou formu zvolíte. Jen si dejte pozor, abyste používali v celém dopisu buď velká písmena nebo malá.

Zdravím Vás ze Sněžky a těším se, až Vám budu o všem osobně vyprávět.

Od: pt®
Datum: 02.09.10 12:43

Takže milá zlatá "ivaa", špatně jste odkaz pochopila. / http://www.mojecestina.cz/gra…-pismena-Vas-nebo-vas-.html/. A pokud píšeme jednotlivci, má být velké V, Vás apd. A bena má ohledně "V" pravdu. PT /stařenka/

Od: knopka*
Datum: 25.04.10 08:15

Ano ano,taky jsem chtěla napsat že tohle je poradna pro každého-i pro ty co nemají z českého jazyka státní zkoušku ;)!

Datum: 24.04.10 08:56

beno Bud jste to špatně přečetl nebo pochopil.Měl jsem na mysli ,kdyby vy jste napadl mého syna za to že je gay, že já bych vám rozbil hubu.Naštěstí pro vás ,můj syn není gay.:)Jinak vám přeji hezký den.

Datum: 25.04.10 07:53

Aha, takhle jste to myslel. Já nikoho nikdy bezdůvodně nenapadám:). Ono, proč bych to taky dělal, že? To by bylo pod moji úroveň:).

Od: adolfhubinger
Datum: 23.04.10 16:55

Gayové jsou zkurvený buzeranti...a ještě by chtěli adoptovat děti...co z dětí bude? Stejný humus jako oni...

Datum: 23.04.10 17:05

hele ty Tarane...mě taky vadí cikáni, né proto, že jsou černý..do rasy je mi hovno...ale nedávat si do gadžů a bílejch sviní rozhodně nenechám...ty humanisto. Tak tu nevyhrožuj někomu trestním oznámením a drž hubu!

Datum: 23.04.10 17:17

Máte naprostou pravdu, akorát nebuďte vulgární. Jsou to taky lidé, byť úchylní.

Adopce dětí homosexuálním párům je naprosto vyloučená - ty děti by byly úplný chudáci - mají míti tátu a mámu, ale takhle budou mít buď 2 mámy nebo 2 táty.

Ale vládnoucí garnituře to je úplně jedno, hlavně že mají peníze. Za 20 let tu udělali hovno.

Navíc ostatní strany "vykrádají" původní republikánský program. Jsou to prostě plagiátoři a psychicky narušení ubožáci, ze kterých se mi tak akorát zvedá žaludek.

Od: santafreud*
Datum: 23.04.10 18:18

jo, to by bylo jistě hrozné.

Podle statistik většina dětí nevyrůstá se svými oběma biologickými rodiči.

cca třetina dětí vyrůstá jenom s jedním rodičem.

A teď ta představa, že ty tatínky nebo maminky budou mít dokonce dvakrát!

...to by mohlo naprosto rozvrátit naši žido... totiž... křesťansko... taky ne... severo... sakra! No prostě nějakou civilizaci.

:-DDD

Datum: 16.04.16 06:21

Ano, hlavně nebuďte vulgární!
No, Beno*, cože to tu tedy ta vládnoucí garnitura za 20 let udělala...?

Od: adolfchubinger
Datum: 23.04.10 17:11

a ještě něco frajere...mojí přítelkyni napadl cikán...ukradl ji kabelku a řízl nožem do ruky. Toho šmejda jsem si našel a vymlátil mu polovičku zubů. A chraň tě pánbůh, mi říct rasisto!

Od: kikako
Datum: 23.04.10 18:07

Ale Ty nic jinýho, než namachrovanej, zk...j rasista nejseš.

Od: kikako
Datum: 23.04.10 18:09

A buzík jseš jak je vidět Ty.

Datum: 23.04.10 18:43

Adolfe, Kikako, mám pocit že jste si spletli forum..

Datum: 23.04.10 18:47

adolf- jak příhodné jméno pro osobu vašeho smýšlení.Takže Adolfe:

1/není mě známo , že bychom si tykali

2/jsem také proti tomu, aby si homosexuálové osvojovali děti

3/že jste sflákal útočníka , který napadl vaši dívku- za to vás chválím.

Už se mě neopovažujte říkat , abych držel hubu.!Mam dlouhý prsty, mohu na Vás došahnout a nebylo by to pro vás nic příjemného. Takže volte slova.Nevyhrožuji , upozornuji.

Datum: 24.04.10 07:59

Adolfe, Vy necista rozhodně nejste nic špatného jste neudělal, naopak. Pomstil jste svoji přítelkyni a tak by to mělo být.

Datum: 24.04.10 08:04

Ale spousta lidí v tomhle státě by mě takto označilo...ale díky, jste jeden z mála, co se nebojí říct pravdu. Jinak Tarane, nebojím se nikoho a ničeho, ale uznávám, že jsem se choval dost neurvale a tímto se Vám omlouvám.

Datum: 24.04.10 08:06

a tímto končím...své jsem si řekl a další by nesouviselo k tématu.

Od: charvat29*
Datum: 02.05.10 08:32

Myslím že by Vám pomohlo tohle:

Od: roxy67*
Datum: 14.05.10 00:09

Já,když jdu k nějakému zákroku,třeba zubař apod.,vždycky si záměrně říkám,jak to bude hrozný,jak to bude šíleně bolet,jak se mě zubař omylem provrtá až do kosti...atd.Prostě se psychycky nachystám na to nejhorší a když jsem u toho samotného zákroku,tak podvědomě stále čekám,až přijde to co mám vsugerovaný a ono stále nic nepřichází a ani nepřijde.Odcházím s pocitem,že to vlastně vůbec nic nebylo.Tím Vám chci říct,že si máte představyt,že by Váš syn měl smrtelně nevyléčitelnou nemoc.Sama musíte uznat,že by to bylo daleko horší,vlastně to nejhorší co může matku potkat.To,že je gey,je proti tomu absolutně nic.Je přeci krásný,mít syna ( a třeba geye ),než představa navždy o něho přijít.

Od: lukas0038*
Datum: 14.05.10 19:21

No co, tragédie se nekoná, Váš syn neni ani první ani poslední gay na světě. Každý jsme hold nějaký a na něj hold vyšlo tohle, nedá se nic dělat, nikdo to nepředělá, hlavně, že je zdravý. Podstatný je jestli je s přítelem šťastný. Já vím, že to byl pro Vás asi dost velký šok, ale asi Vám nezbyde nic jiného, než se s tím smířit, pokud ho nebudete chtít ztratit. Je to zlý, že to musím, říct takto, ale prostě je to tak. A věřte mi, že pro Vašeho syna je to určitě daleko více stresující situace než pro vás, už jenom z toho důvodu, že pro něj ta situace trvá v podstatě celý život, celý život musí žít ve společnosti v podstatné menšině a to nikomu na radosti nepřidá. Tak držim palce Vám všem

Datum: 14.05.10 20:01

Přesně tak. Můj syn se mnou nemluví. Jedná se o tzv. syndrom zavrženého rodiče. Kdyby se dnes ukázal ve dveřích, a řekl "hele mami, já jsem gay" tak budu ráda že v těch dveřích je, otevřu, obejmu ho a už ho nepustím. Asi tak.

Od: lok*
Datum: 05.08.10 16:50

ať ja gay nebo na ženský-hlavní je,že je zdravý a inteligence normální.Odsuzují jen hlupáci a zaostalci.Spousta lidí by dala kdoví co za to,aby měli dítě.V životě jsou daleko horší věci než hořekovat nad tímto.

Od: apostol*
Datum: 17.08.10 17:08

Tohle je důkaz dokonale otupeného mozku, neschopného soudně uvažovat a rozsuzov at dobré od špatného díky sugestivní zvrácené filiozofii, že "homosexualita není nic špatrného, že je to cosi daného, co prý si člověk nevybírá nebo dokonce má právo se tak rozhodnout"! I kdyby tento názor převažovat v 99 % lidstva, pořád je zvrácený a mylný! Homosexualita je nepřijatelná zvrhlost v důsledku pokračujícího úpadku morálky a pohrdání životními standarty (neměnnými fakty a hodnotami). Tzv. "nevyléčitelná" nemoc by byla lepší než tahle krize identity! Je nutné poznat pravdu a být vysvobozen z tohoto démonického bludu. NIC jiného to ve své skutečné podstatě není!

Od: apostol*
Datum: 17.08.10 17:01

Je to stupidita! Není o nic víc homosexuálem než křížencem slepice a osla. STEJNĚ jako člověk nepochází z nižších živočišných druhů, nemá předurčenou sexuální odchylku, která je dnes tak nehorázně popularizavaná! Pojem "4" ve skutečnosti neznamená podíl homosexuálů (když je dnes spočítráte, zjistíte, že hlavně díky popularizaci je to procento mnohem větší). Tito lidé mají jediné právo - být vysvobozeni z tohoto bludu, který svévolně přijali za svou "totožnost". (rozhodně NE být tolerováni, mít legallizované vztahy a vychovávat děti). Člověk je jediné stvoření, které neplní původní účel své existence a vymýšlí si nějaký "vlastní". PRoto existuje tato krize identity, že člověk hledá naplnění v absurdních a častou zhoubných věcech (alkohol, drogy, nevázaný sex, sex. úchylky,..). #ff0000">Ateismus a materialismus je nejhorším zločinem proti lidskosti, protože důkladně otupil lidské vnímání duchovního světa a vědomí o Bohu. Bez ohledu na lidské názory a rozšířené filoziofie zůstává pravdou, že člověk je stvořen Bohem k Jeho obrazum ABY s Ním měl úzký osobní VZTAH. Člověk se rozhodl jít vlastní cestou a předstírá svou soběstačnost a nezavislost na ignorovaném Bohu v tragicky mylném domnění, že se bez Něj může obejít a "co popře, to neexistuje; čemu nevěří, to není pravda,..". Můžete si celý život nalhávat, že Bůh neexistuje nebo že Ho v životě nepotřebujete vůbec brát na vědomí - ale nejpozději pozdě poznáte svůj omyl. To není žádné zastrašování, jen konstatování ignorované skutečnosti. Homosexuální identita není nic jiného, než démonický blud, kterému Váš syn (jako mnozí jiní) uvěřil, protože nezná svou pravou totožnost - a rozhodně není potomek zvířat v důsledku evolučního vývoje!

Datum: 17.08.10 17:10

Datum: 17.08.10 19:06

Ježišmarjá, co to je? *stop**bzum**blee*

Není tu někde poblíž psychiatr, prosím, prosím! *hej*

Datum: 17.08.10 19:13

Já jenom doufám, že apoštolka nekáže vodu a nepije víno, proto nehřeší .. a díky tomu nemá děti. *zed*

Stačí, že cizí děcka tahá někam na schůzky že? (apoštol ví, o čem mluvím) *cert*

doplněno 17.08.10 19:20:

Apoštole, tohle už je na policii. *cert*

Od: specs*
Datum: 17.08.10 20:06

:D no no to nemusí všichni vědět...

Datum: 20.08.10 20:41

Apostol je totální blázen a patří do ústavu. Moje teta dělala v práci s podobnou existencí jako je Apostol a tu existenci asi po měsíci na hodinu vyhodili. Apostol je asi uplně to samé a měla by mu být nařízena povinná ochraná léčba v ústavu.

Datum: 17.08.10 19:28

¨Toto je právě ten důvod, proč jsem raděj ateista. Nesnáším ty fanatické vymývače mozků. Snad se najde někdo, kdo vás vysvobodí z toho bludu. Pokud ta Aštarova flotila bude někoho odvážet do božího království, doufám, že jste na jejich seznamu mezi prvními.

Od: lalafc
Datum: 17.08.10 20:01

Všude potkáte magory a ujeté fanatiky.I v církvi jsou normální věřící a na druhé straně i magoři jako je apoštol.

Od: petrvacha
Datum: 20.08.10 16:05

Pokud máte nějaké osobní přesvědčení, které je propojeno s bohem a jeho všemocností, ještě jej nemůžete považovat za univerzální pravdu aplikovatelnou na celé jsoucno. Podle mnoha ověřených výzkumů člověk skutečně pochází z nižších živočišných druhů. Ona často zmiňovaná 4 % nejsou zcela jasná, rozdílné výzkumy skončily s rozdílnými výsledky mezi 1 a 10 %, předpokládá se, že skutečný podíl bude někde uprostřed.
- Homosexuálové nepřijímají svoji totožnost svévolně, jako lesby a gayové se narodí a pak se s tím musí maximálně smířit, A to jen proto, že společnost jim háže klacky pod nohy.
- Však taky homosexuálové nechtějí být tolerováni, ale respektování, v tom s vámi souhlasím,
- Pokud by jediným účelem mé existence bylo plodit děti, proč nežijeme ve světě plném reprodukčních líhní, kde by se děti rodily jako na běžícím pásu? Protože lidé a jejich život mají mnoho účelů, cílů a aspirací, Nikdy je nemohou naplnit všechny, nebo ne tak, jak je podle vás asi "přirozené". A propos, homosexuálové mohou mít děti, mají funkční reprodukční orgány.
- Vámi vyjmenovaným zhoubným věcem mohou propadat všichni bez ohledu na sexuální/citovou orientaci, nevím, proč to zde zmiňujete.
- Můžete mi prosím říci, jak tedy můžu žít, i když se nemodlím k nějakého bohu?
- Hlásáte nenávist, není to náhodou v rozporu s vaším přesvědčením? Aha, chápu, dvojí metr...

Od: alci*
Datum: 02.09.10 11:40

Apštol jsem věřící a když se zamyslím cos napsal je v tom hodně pravdy, nechápu reakce lidí, kteří to odsuzují a sami nevědí vůbec nic.

Od: petrmykolog
Datum: 02.09.10 12:04

mám mnoho známých a přátel, kteří jsou věřící katolíci nebo i protestanté, a jestli považují za horší než homosexualitu cokoli jiného, pak lidi, kteří mluví tak, jak mluvíte vy (normálně bych toto zájmeno napsal s velkým v, ale ani za to mi člověk s tak děsivými názory nestojí), protože takovíto lidé ničí obraz nejen církve svaté, ale i jiných náboženských uskupení

sám jsem to, že jsem na kluky o sobě zjistil už na základní škole a teprve ve třinácti jsem si tím byl zcela jist, v šestnácti jsem se stejně pokoušel chodit s holkou (pochopitelně zbytečně), tak jako mnoho jiných gayů jsem se nechtěl smířit s tím, že bych byl kluk, který kroutí zadkem a nosí růžové tričko(tak jak nám to pro pobavení předkládají média), teprve později mi došlo, že jsme skutečně normální

jen tak mimochodem, o homosexualitu jsem se nikdy předtím nezajímal a první otevřený gaypár, který se držel za ruku na veřejnosti, jsem viděl, když mi bylo osmnáct a šel jsem s kámoškou pěšky na sněžku, takže je vyloučeno, aby mě něco podobného k homosexualitě někdy vedlo, navíc babička s dědou i moje máma jsou lidé, kteří o sexualitě nikdy moc otevřeně nemluvili, takže špatný vliv z jejich strany je také vyloučen, hned se podívám na vaše stránky a pošlu odkaz kamarádce, co studuje Sociální patologii a prevenci, myslím si, že ji jako odborný případ budete velice zajímat, ale na prevenci je u vás už zjevně pozdě

Od: dzoui*
Datum: 11.09.10 18:17

určitě je to těžké, ale je to pořád Váš syn a stějně ho bude mít ráda, chce to jen čas ..

Datum: 08.04.14 16:35

Milá paní, řekla bych že těch ,,jiných´´ je více než 4%, vždyť jen mezi celebritami co jich je. Vemte to sportovně, syn si

to sám nevybral a jistě i pro něj to není lehké. Buďte ráda že se vám svěřil a berte ho takového jaký je-je to a bude pořád váš syn. Přece nikoho nezavraždil, za tohle nikdo nemůže a nikomu tím neškodí. Mějte ho pořád stejně ráda ať ví že má

stále rodinu. I kdyby se oženil a měl rodinu, nikdy nevíte kdy o to vnouče přijdete-třeba se rozvedou, žena se odstěhuje

hodně daleko a vnouče už neuvidíte. A to je horší než nemít žádné. Já bych se z toho nehroutila,dokonce mým ,,norm.´´

synům říkám,ať radši ani nemají děti. Jsou daleko horší věci na světě, jen se s tím srovnat. Hlavně mu nic nevyčítejte,

mohl by si také sáhnout na život jako nedávno synovec Ester J. a to byste určitě nechtěla. HLAVU VZHŮRU !

doplněno 08.04.14 16:41:

A na lidi kolem se vykašlete, na chleba vám nikdo nepřidá. Ti slušní to pochopí a ti blbci vám za to nestojí. Aspoň si

uděláte pořádek mezi lidmi v okolí.

Od: chjo
Datum: 08.04.14 16:41

NIc jiného, než se smířit s orientací syna vám nezbývá. Bohužel se mýlíte v tom, že váš syn s vámi o všem mluvil. Zřejmě nemluvil pravdu protože již cca 10 let ví o tom, že je jiné orientace. Na druhou stranu můžete být ráda, že vám to řekl. Pro něho to je nejspíše daleko těžší než pro vás, ač si to nejspíše nemyslíte. Navíc zřejmě syn má přítele, se kterým se již nechce skrývat, a proto vám to řekl.

Datum: 28.05.14 01:50

A co má být, že je gay? Prostě ho jen dál stejně mějte ráda a přejte mu štěstí do života, ať si najde někoho hodného, kdo ho bude mít rád. Je to pořád on, jen nebude mít holku, ale kluka, co je na tom...

Hlavně tedy označení "teplý" laskavě vypusťte ze slovníku...

Nemyslete tak strašně sobecky, je to hlavně jeho život a jde hlavně o něj, aby byl šťastný a Vy, jako matka, mu to štěstí přejte a vymažte si z hlavy takovýto postoj, jaký máte teď.

Datum: 11.07.14 14:24

doufám že mě to nikdy jako rodiče nepotká ale zase radši gey než feták,kriminálník a podobně

Od: palina*
Datum: 27.07.14 13:29

Dobrý den,že je váš syn "gay".to je mi líto.Chápu,že jste se na to těšila..že budete babička a budete vychovávat vnoučata.Ale jedno by jste měla pochopit-váš syn,jemu to asi ze začátku také nebylo příjemné si myslím,zjistit,že je na kluky.Asi vám holt nezbývá nic jiného,než se s tím smířit.
-Držím vám palce a vašemu synovi také.Moc sem vám neporadila.. :-P

Od: martasek401*
Datum: 28.07.14 14:47

Dobrý den, váš syn je člověk a váš syn. Že je gay, a co je natom špatného? Především je to váš syn a člověk. Nezáleží natom zda je člověk homosexuál nebo hetero ale jak se chová.

Datum: 31.07.14 18:49

Ako pre neho smotneho je to dosť ťažke, tak by ste mu prave vy mali prejaviť čo najviac podpory. On za to predsa nemože.

Od: zuza*
Datum: 04.11.14 13:21

já se to dozvěděla právě včera... proto jsem tu a hledám vlastně různé informace. Jedná se o mého 2. syna- třetího v pořadí v počtu dětí( nejstarší je dcera, od které už mám vnoučka)...

Mě to můj benjamínek (17,5 let) potvrdil včera... co dodat ... já s tím problém nemám, snad se pro mě stal ještě více zranitelnější...Ale netuším, jak to přijme manžel, jeho chlapské ego je totiž už dost pochroumané následky a důsledky po vážném úraze..a tohle je jeho jediný syn.

Datum: 04.11.14 23:29

Bojíte se o manžela více než o syna? Ptám se bez jakéhokoli podtextu, jen abychom zjsistili, v čem potřebujete poradit...

Datum: 23.06.15 19:18

Stím nic už neuděláte bohužel protože váš syn už je na to zvyklý a ktomu prohlasil se dobrovolně že je gay takže ta jeho sebeucta stoupá..(věří si vtom že chce být gay a vždý bud,musíte si na to zvyknout...*slunce*

Datum: 24.06.15 08:50

Sender, udělej, prosím, něco pro sebe a když už sedíš u počítače, zeptej se srejdy Gůgla, v čem je postata sexuální orientace. Zjistíš, že ne v tom, na co je člověk zvyklý, ale v tom, jak mozek pracuje. Ten mozek, se kterým se každý z nás narodil. Jen někdo se bojí, stydí přiznat a hraje divadlo. Ale podstata stejně zůstává.

Datum: 31.03.16 16:46

Tato situace se stala v rodině mojí sestry.Zajímavé je,že já jsem vždy tušila-od synovcových 4 let!-že toto je pravda. Víte,jakoby se styděl před kluky...kamarádil vždycky s holkama...Sestra byla úplně v šoku,ale přestála první hrůzu ,kontaktovala mě,jela jsem za ní-jsme si blízké- a v podstatě jsme si řekly- hlavně,že je zdravý,nemůžeme s tím nic dělat a aby byl nešťastný,to nechceme.Dnes už je synovci 38,vystudoval VŠ,má senzačního partnera,kterého všichni obdivujeme-je nesmírně úspěšný- a je šťastný - to je h l a v n í.Na lidi se vykašlete,ti budou vždycky drbat , tahle zpráva bude aktuální týden a pak přijdou další...Dobré je,když může syn žít ve velkém městě,na venkově bude,na očích, a lidi jsou více konzervativní.Můžu vám říct,že mladí dnes vůbec tohle neřeší!A co se týče dětí-vnoučat?Nebojte se,cesta se najde,synovec to ví...a váš syn bude vědět taky.Hlavně mu dávejte znát,že stojíte při něm.

Od: jenda2
Datum: 31.03.16 18:55

A v neděli mladí přidou na oběd. Nezlobte se ale pokud se mě to netýká, tak mi to nevadí. V opačném případě bych jen v případě matky uvítal synovo odstěhování. Dnes je módní být bukvice ale je to nemormální stav. I když si to nikdo sám nevybral, je to divné.

Datum: 31.03.16 20:06

Jendo,
Co je na homosexualitě nemorálního?

doplněno 16.04.16 10:04: Samuraji, ano nejsou 4% skupinou...
Zvláště když se k nim přičte poměrně velká skupina rádoby heterosexuálních homofóbů, například obecně známý Kikina.
Potom jsou tací, co budou žít raději celý život nepřiznaní, jelikož by to jejich homofobní okolí nepřineslo přes srdce...
Pak jsou zde někteří, co by se z teploušů pozvraceli, neboť zpravidla mají nějaký problém sami že sebou...
Ono by třeba bylo dobré si to zvracení srovnat v hlavě... Zkusit se zamyslet nad tím kde je ten problém, proč se chce zvracet...
Upřímně řečeno, být dítětem někoho kdo by měl problém s homosexualitou či něčím podobným asi nebude veliká výhra...
Možná by stálo za to zamyslet se nad tím, zda štěstí potomka spočívá v tom, že žije svůj život podle toho jaký je, či podle toho jak to vidí jeho rodiče... Pokud lze vůbec třeba právě homofobním rodičem nalajnovaný hetero život nazvat životem.
Mně osobně je naopak na zvracení z homofobních rodičů, kteří dokázali svým postojem dovést své dítě třeba k tomu nejhoršímu...je mi na zvracení z rodičů, kteří zavrhli svoje dítě kvůli homosexualitě...
Je mně také na zvracení, z lidí co nedokáží mít někoho rád, milovat, a svůj mindrák si léčí chutí zvracet nad dvěma štastnými lidmi.
Tak si Samuraji užijte, těch pár posledních měsíců beztrestnosti Vaší touhy zvracet. Za pár měsíců už bude Vaše veřejně projevená touha trestným činem. I když už dnes mám pochybnosti o tom zda jste svým vyjádřením v souladu s naším právním řádem.
doplněno 30.04.16 09:29: Zde je názorně vidět, jak může na některých homofobech*ua* zanechávat jejich postižení, psychické následky*hej*. Ostatně ještě nedávno měla ona "nechutná" homofobní minoritní minorita svého vůdce pana "Kikinu". I když ten zase dle četných svědectví až tak latentní se svojí touhou nebyl. *hi* Taktéž stojí za povšimnutí, potřeba homofobních jedinců se k danému tématu upírat a konverzovat o něm. Již jen toto, je názorným důkazem oprávněnosti zařazení tohoto postižení mezi psychické poruchy.Ostatně z WIKIPEDIE citovaná jedna z verzí teorie homofobie je obecně známa, a to nejen díky výše uvedenému předákovi Kikinovi: Studie amerických vědců zveřejněná v časopise Journal of Abnormal Psychology zkoumala hypotézu, že u části mužských homofobů se projevuje vlastní potlačená homosexualita, s níž nejsou vyrovnáni.[13] Té sice některé případy odpovídají, obecné osobnostní rysy spojené s homofobií však nebyly prokázány. Nicméně nespornou je obecně přijímaná skutečnost, že při srovnání homofobie a homosexuality, z toho homosexualita vychází jako vítěz na poli "normality" , psychického zdraví, trestně právní odpovědnosti. V tomto kontextu je i pochopitelná potřeba homofbů, používat k prosazení svých dnes již dávno překonaných názorů prostředků neslučitelných s chováním normálního sociálně správně adaptovaného jedince.;)

Datum: 16.04.16 07:42

No, upřímně já bych se taky asi sesypal, kdyby mi jednou můj syn toto oznámil. Bohužel už dávno neplatí, že homosexuálové jsou čtyřprocentní skupinou...ani náhodou. Je jich daleko víc. Teploušství je dneska jako virus, neustále se rozšiřuje a za chvíli tu máme přihřátou pandemii. Když jedu do Prahy, tak v metru to je taky samý buzík nebo lesba, je to strašný pohled když se dva chlapi líbají, to bych se poblil.

Vy máte syna homosexuála a naši příbuzní v Liberci mají syna také homosexuála (syn onoho homosexuála je též homosexuál) a pak mají tři dcery. Dvě z nich jsou lesby a třetí je kurva...takže na tom nejste ještě tak blbě.

Datum: 29.04.16 18:03

Být gay není žádná novinka nebo móda. Ano, je pravda, že jsou "vidět a slyšet" víc než dřív, ale to není tím, že by jich dřív bylo míň - akorát svou orientaci skrývali (před takovými "inteligenty" jako vy). To je jak kdybyste řekl, že dřív byly ženský hloupější, protože jich bylo na univerzitách tak málo. Co se týče "propagandy", tak heterosexualita je propagovaná mnohem víc a agresivněji, než homosexualita.

Datum: 29.04.16 19:36

Hele "inteligente" Klidně si buzíky prosazuj a zastávej se jich, mě je to úplně šumák. Pro mě je homosexuál něco nepřijatelného, zkaženého a naprosto nenormálního, tečka

Od: dota
Datum: 29.04.16 19:43

Jak to změnit, když mám k homosexualitě negativní vztah? Je to něco v hlavě, ale i když s tím bojuju, aby se to změnilo, tak se to nezměnilo, jen jsem z toho vnitřního boje zničený a je mi z toho neustálého přetahování se sám se sebou akorát zle.

Datum: 29.04.16 20:45

Myslím,že byste rychle změnil názor,kdyby se gay vyklubal z vašeho syna! A ještě když byste viděl jaké problémy s vyrovnáním se s orientací má on sám.Ono se lehce "vykřikuje do větru",pokud se mě to samotného vůbec netýká.

Mluvím z vlastní zkušenosti,neb mám sama doma 22 letého gaye a věřte,že dobrých 5 let se s tím vyrovnával jen on sám a to velmi těžce!Skončil až na psychiatrii...A bylo absolutně jedno,že my dva s manželem jsme jeho orientaci přijali vcelku klidně,protože on ji zkrátka nepřijal.

A nezlobte se na mě,když jsem viděla jak to s ním"mává",/sebepoškozování- až boj o život/,tak bych si snad ani nedovolila mít jako matka jiný než kladný názor...Byly to hrozný roky a hlavně jsme cítili,že on v té době potřebuje nás-rodiče,jistotu v naši rodině,nás fyzicky a nějaký...náš názor,ten v tuhle chvíli ...byl jaksi vedlejší.

Letos mu bude 22 let,skoro rok už žije s přítelem,pracuje a je konečně šťastný.A my s manželem se s tím defacto nějak srovnáváme až ted,když už tady není.Je to všechno už v pohodě,akorát uznávám,že obzvláště pro mužskou část naší širší rodiny,je tak trošku těžší vyrovnat se s tím,že syn,který jim ještě donedávna pomáhal/ač nerad/na stavbě,se ted věnuje najednou modelingu,dělá modela,věnuje se modě,absolvoval kadeřnický kurz a jeho dalším snem je být dobrým kadeřníkem a vizážistou.A na stavbách a vůbec při klasických mužských aktivitách/řezání dřeva atd./už ho neuvidíme.On si totiž ty uplynulé roky nikdo ani nevšiml,že to dělal nerad a i se bál to dát nějak na sobě znát,asi aby ho chlapi uznávali,to jsem věděla jen já,jeho máma.Já s ním mám mimochodem už odmalička perfektní vztah.Oni si asi i více rozumějí se ženami,syn měl stále kupu kamarádek.My máme ještě jednoho syna,ale ten už je ženatý a ten tedy měl problém přijmout jinou orientaci svého bratra,snacha ani tak ne.Takže nemyslete si ono to není jednoduché ani pro jednu stranu,ale to jde o ten začátek,pak to je zase v pohodě.

Od: dota
Datum: 29.04.16 20:51

Díky za odpověď. Věřte, že by mně to nepomohlo. A už s tím bojuji nějaký čas, takže v mém případě žádné a potom to bude v pohodě neplatí.

Od: hk
Datum: 29.04.16 21:00

Syn mi přijde dost labilní. Mimochodem, jeho stávající profesní dráha modelingu atd. - to bude zase jeden velký kolaps, až zjistí, že za 5 let bude v modelingovém důchodu a nikdo po něm ani neštěkne. Nemyslím to nijak špatně, jen se na to připravte, až se zase bude hroutit třeba i z toho, že ho stávající láska (jistě až za hrob) opustí kvůli jinému mladšímu modelovi.

Datum: 29.04.16 18:31

Škoda, že tazatelka (veverka) někdy nenapíše, jak to vše dopadlo.

Samurraj - pokud jste učitel, tak se docela divím, jaké máte názory, když ten virus musíte učit.

Datum: 29.04.16 20:35

Ve škole jsem se zatím s homosexualitou nesetkal. A i kdyby ano, to jako myslíte, že bych homosexuála poslal do kouta a neučil ho? Učím všechny bez rozdílu a se stejnými podmínkami. Ve třídě, respektive škole je asi 10% cikánů. Cikány nemusím a taky je bez roozdílu učím. Víte, osobní názory jsou osobní názory, ale rozhodně je nebudu přenášet do profese. Na druhou stranu homosexualita je jako virus, jak říkáte, ale momentálně jsou na světě jiné a daleko horší záležitosti než homosexuálové.

Datum: 29.04.16 20:49

Vy jste se ve škole s homosexualitou nesetkal? To se tedy divím, kde se ti homosexuálové berou.

Datum: 29.04.16 21:19

Záleží na aglomeraci, mimo jiné. Já učím na menší škole mimo město, takže logicky zde budou tyto patolgické jevy minimální. Za to Praha je semeništěm těchto úchylek. Jezdím dálkově do Prahy kvůli studiu a na trase toho potkám až dost. Já nemám problém se s nimi bavit jako člověk s člověkem, šel bych s nimi i na kafe apod., jen mi to je proti srsti, nic víc.

Datum: 29.04.16 21:27

Udivuje mě váš pocit, že v menší škole (asi menší město) není homosexualita mezi žáky. Věřte, že je a úplně stejně, jako mezi jinou mládeží. Jen to u vás (na menším městě) nedávají najevo.

Datum: 29.04.16 21:28

Je to možné, že některý z kluků je homosexuálně orientovaný. Já po tom nepátrám.

Od: hm®
Datum: 29.04.16 21:36

Není zajímavé, že hodně lidem vadí homosexuální kluci, ale homosexuální holky jsou tolerovanější (údajně je lesbiček víc, než gayů, resp. ženy obecně mají k homosexualitě/bisexualitě blíže)?

Datum: 29.04.16 21:38

Ano, je to pravda. Když vidíte v metru, že se líbají holky, tak sice to je divné, ale je to jaksi na pohled OK. Ovšem když se ocucávaj chlapi, to bych se poblil.

Datum: 24.05.16 09:51

Pokud se homosex.objeví v rodině - nezbývá,nežli se s tím smířit a prostě vydržet...Být znechucený/jako v některém příspěvku/ může jen ten,kdo takovou situaci nezažil u svých blízkých...až to přijde, reagoval by dotyčný jinak! Homosex.je stará jako lidstvo samo,např,Indiáni říkali těmto mužům , ženský muž, a nikterak je to nepohoršovalo,prostě to brali jako fakt.Nechápu,proč tolik povyku pro přirozenost.Mně spíše znechutí smradlavý bezďák nežli upravený homo.Samozřejmě,že samurajovi nevadí 2 líbající se holky, je to pohled hetera a masáž médií...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.