Úřad práce vs. Nová práce

Od: Datum: 14.07.17 08:44 odpovědí: 2 změna: 14.07.17 13:44
Dobry den,
Přítelkyně na konci minuleho mesice skončila v praci ( nepodepsala prodloužení o dalsi rok ). Ten den se přihlásila na ÚP. Zažádala o podporu v nezaměstnanosti a pro rozhodnuti si ma prijit 17.7.
.
Mezitim nastoupila do nove prace 13.7. Dnes posilala naskenovanou smlouvu z prace s žádostí o vyřazení z evidence. Má narok na proplacení tech 8smi pracovnich dni v podpore v nezaměstnanosti? Papíry o rozhodnuti jeste nepřevzala chysta se tam v pondeli zajít pro rozhodnutí.
.
Jde o to ze uz vlastne k tomu dni nebude vedena na UP tak jestli ma cenu si pro to rozhodnuti chodit a jestli ji tu necelou pulku mesice uznají podporu.(kriteria pro podporu ma splněné).
Diky za odpovědi.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirka20
Datum: 14.07.17 09:21
Důležité je,aby si převzala potvrzení o ukončení vyřazení z evidence a to zanesla na svoji zdravotní pojištovnu + novou pracovní smlouvu...tamtéž.Návštěva ÚP ji nemine...
O penězích vás jiste bude informovat úřednice na ÚP.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.07.17 13:44
avatar

Evidenci na ÚP by Vaše přítelkyně měla řádně ukončit → zajít na ÚP i na zdravotní pojišťovnu a nástup do zaměstnání doložit pracovní smlouvou.

Splní-li Vaše přítelkyně podmínky pro přiznání podpory, bude na ni mít nárok. Přestože se o podpoře rozhoduje později, přiznává se od data podání žádosti o podporu.

Nevím, jestli se to nezměnilo, ale dříve byl nárok na podporu až v případě, že ÚP nové zaměstnání nezprostředkoval (tuším) do 7 dnů.

Ať se Vaše přítelkyně podívá do Základního poučení uchazečů o zaměstnání, jež obdržela při registraci. Pokud požadovanou informaci nenajde tam, odpoví přítelkyni její zprostředkovatelka.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.