Dětské nářadí

Od: Datum: 12.07.17 15:30 odpovědí: 10 změna: 16.07.17 00:14
avatar

Taťka se pustil do stavby domu a tříletý synek mu chce mermo mocí pomáhat, Potřebuje k tomu ale "opravdové" nářadí, ne plastové!*nene* V běžných obchodech nemůžu ale nikde nic sehnat a na internetu jsem našla jen jeden odkaz: "WOODY Kovové nářadí v dřevěném kufříku". Nerada bych sáhla hned po první nabídce, která se mi mimochodem zdá dost drahá, zřejmě i kvůli pro nás "zbytečně" luxusnímu kufříku. Nemáte, prosím, někdo tip, kde takové zboží hledat a najít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.07.17 15:43
avatar

Tak hlavní asi bude vědět, jaké konkrétní nářadí chcete pořídit - jen lopatu, kolečka nebo aku vrtačku atd?

Jsou různé nabídky dětských nářadí třeba na zahrádku - běžně v Penny, kauflandu,... Tříletému třeba kolečka z kovu od 300,-, různé lopaty atd - https://www.google.cz/search?q=d%C4%9Btsk%C3%A9+zahradn%C3%AD+n%C3%A1%C5%99ad%C3%AD+kovov%C3%A9&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjK3fm574PVAhWBthoKHdLCCGAQsAQImQE&biw=1920&bih=990

Aku nářadí spíše plastové - jinak je moc těžké pro tak malé dítě. Opět podle potřeby...

Běžně najdete na googlu s přidáním "dětské"... - ale dítě stejně chce vždy jen to, co má tatínek v ruce - bez ohledu na značku dětského profi nářadí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 12.07.17 15:51

Tahle sada nářadí za 600,- mi drahá nepřijde. Ale tohle je jen hračka na hraní, skoro jako to plastové - pila neřeže, všechno je z "bláta" = hrát si s tím může, ale na práci to je nepoužitelné.

Lepší je pořídit opravdové aspoň trochu kvalitní nářadí - gumovou paličku, skládací metr, menší kladívko, menší zednickou lžíci (širokou spárovku), kleště kombinačky, menší kvalitní pilku, zednickou šňůru (kus provázku), úhelník, vodováhu atd. atd. Na věci jednoduchou bednu, ideálně větší plastový kufr.

Bude to dražší, ale vydrží mu to a pak s tím půjde i pracovat. Hračky jsou na práci nepoužitelné a pak by se nářadí beztak pořizovalo... Jen je potřeba naučit ho s nářadím pracovat - ukázat mu že pilka řízne i do prstu, kleště štípnou kůži atd.

Mimino na stavbě děsně zdržuje = chce to vyčlenit mu práci kde nepřekáží + dohled.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: hoststary
Datum: 12.07.17 16:11

Jéje, klouček bude pracovat s taťkou na stavbě, bude mít zážitky. Jistě mu udělá radost malé síto nebo sítko, lopatička na přesejvání písku a nějaký menší kyblíček, do kterého bude moci dávat přesátý písek a druhý kbelíček za oblázky. Kbelíček může být třeba od 5 kg (malého) balení primalexu nebo jiné nátěrovné hmoty, je umyvatelný s uchem na nošení. Možná by kloučkovi udělala radost malá zednická lžíce, ale upravená na brusce tak, aby neměla ostré špičaté rohy, nebo lžička "kočičí jazyk" s kulatými rohy. Hodí se nejen pro kloučka ale i pro taťku.

Další hezká hračka je skládací zednický metr, pěkná plochá tesařská tužka která se nikam nezakutálí, protože není kulatá. Také si pohraje s olovnicí (závaží na provázku na vytýčení svislého směru) a vodováhou, to ho bude bavit. Samozřejmě také využije dětský trakářek!

Aby byl klouček dobře vidět kde se motá i když by neměl, mohl by si zvyknout na dětskou reflexní vestičku (i kdyby mu zatím byla velká a měl jsi spíš jako kabátek) a taťka by mu mohl jít vzorem a mít stejnou barvu. Také by klouček mohl mít malou dětskou helmičku s reflexními páskami. Tady už nejde jenom o hru, ale o bezpečnost, protože děcko musí být dobře chráněné a viditelné, aby když by se náááhodou přimotal moc blízko k práci, aby byl vidět a pracanti si mohlidát pozor.

Také by se hodilo malé dětské kladívko, opravdové 100 gramové, žádná plastová náhražka pro mimina. A k tomu hrst přiměřeně velkých hřebíků, kus odříznutého prkna a latí se na stavbě jistě v odpadu najde a může zatlokat hřebíčky. K tomu samozřejmě malé štípací kleště na vytahování ohnutých hřebíků. Malé pro děti a přesto opravdové, Taťka je také jistě občas a rád použije. Pokud by mermomocí chtěl s taťkovou pomocí něco řezat, PVC trubku, laťku, prkénko, hodí se mu malá ruční pilka na dřevo, tak zvaná ocaska, kterou opět použije i taťka, nebo klouček až povyroste, takže to nejsou vyhozené peníze.

No a na nářadí nějaký dětský kufříček, aby si nářadí malý kutil měl kam uklízet a naučit se rovnat si ho. Papírový kufříček, nebo do staré tašky od notebooku vložit desku s našitými nebo nanýtovanými gumovými pásky (z gumy do trenýrek), nebo upravit nějakou jinou tašku, aby nářadí nebylo naházené přes sebe, ale pěkně srovnané jako v diplomatickém kufříčku, kde je po otevření víka vše pěkně srovnané.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.17 17:31

Onehdá jsem v Hornbachu narazil na dětské nářadí, ale bylo plastové, ale měli tam i kovové s dřevěnou rukojetí, což bylo fajn, ale dát 300 za lopatu pro dítě se mi zdá přehnané, nicméně si pohlídejte akce v lídlu nebo tam zajděte třeba ještě budou nějaké dětské nářadí, měli tam taky kovové s dřevěnou rukojetí a za nějakých 60kč,

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.17 13:07
avatar

Děkuji všem rádcům za dobře míněné rady. Rozhodla jsem se pro asi nejlepší variantu, kterou popsal asd1, je to fakt nejen nejjednodušší, ale i nejpraktičtější řešení. Na uložení nářadí už jsme si vyhlédli dřevěnou bedýnku s víkem, kterou odekoruji přímo pro uživatele obrázky oblíbených Pata a Mata :). Nářadí v přiměřené velikosti a sortimentu snad seženu. Ještě jednou díky!

Datum: 13.07.17 13:24

3 leté dítě asi opravdu nepomůže. Neumím si představit jakou činnost byste mu mohli svěřit. Snad smírkování smirkovacím papírem by zvládnout mohlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.17 20:25
avatar

No vždyť taky nejde o opravdovou pomoc, ale dítě to, co vidí u dospělého, přece rádo napodobuje. Myslím si, že už jen společná činnost rodiče a dítěte, komunikace a čas strávený společně, mají veliký význam. Nezáleží na tom, co dítě skutečně "vytvoří". I když povzbuzování a pochvala za "pomáhání" je pro dítě taky moc důležité. Zatloukání hřebíků do měkkého materiálu, opětovné vytahování těch zatlučených, možná i to smirkování - vhodných činností se jistě najde habaděj...

Od: vilik
Datum: 13.07.17 22:49
Zmatenko, vy jste asi moc domů nepostavila. A tyhle s prominutím kydy si přeříkete, až taťka vezme z obratu prcka prknem po hlavě. Stavba je nebezpečné místo a pád i malého předmětu, drobná nepozornost, chvilka nesoustředění může způsobit fatální nehodu. A bohužel z okolí vím, o čem mluvím. Stačí 10 minut, kdy se budete zabývat něčím jiným a budete si ten význam společné komunikace vyčítat do konce vašeho života.
Nehledě na to, že při hlídání prcka uděláte mnohem méně práce a s větším úsilím, když se budete muset stále ohlížet. A to se taťkovi asi líbit dlouho nebude.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 20:32
avatar

Vilíku, máte pravdu, sama jsem dům ještě nikdy nestavěla. A na té stavbě, resp. na pozemku stavby o které je tady řeč, se zatím staví chatička na ukládání nářadí. Táta tam s dítětem nejezdí sám, je tam s nimi vždycky někdo další. Nebezpečné to tam pro mrně je v každém případě, to máte naprostou pravdu. Dobře, odhlédněme od stavby, v původním dotazu jde o to nářadí, a to už jsem si vyřešila. Ale děkuji za vaši připomínku, budu ji mít na paměti.

Datum: 16.07.17 00:14

Ať jde stavět něco z písku na pískovišti to zvládne a vy mu v tom pomůžete. Je to bezpečnější a nepotřebuje k tomu helmu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.