V čem rozjet podnikání?Mám 200 000 Kč

Od: Datum: 08.07.17 20:21 odpovědí: 13 změna: 11.07.17 16:14

Dobrý den,v čem by se dalo rozjet podnikání?Investovat 200 000 Kč?Výroba,strojírenství,služby a jiné věci,cokoliv.Co má perspektivu?Hlavně ne bankovní služby a podobné pitomosti.To je pro lemply,co nic pořádného neumí.*smich*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.17 20:34

200tis jsou natolik drobné peníze, že jejich vlastnictví ti v podnikání nepřinese žádnou výhodu oproti konkurenci.

Naopak pokud máš jako hlavní přednost do podnikání 200tis kč, tak na to rovnou zapomeň.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.07.17 20:37
avatar

Perspektivu má něco, co umíte, v čem se orientujete, v čem jste schopný. Zároveň se Vám to stane Vaším životem, už to není přijít do práce-udělat práci-odejít z práce, takže něco, co Vás bude bavit, naplňovat, co Vás umí nadchnout. Nic z toho my nevíme, hledejte v sobě *hej*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kc
Datum: 09.07.17 11:10

často jediná schopnost v podnikání platí že dobře se mají vychytralí mizerové všehoschopní,na co by normální lidé neměli žaludek*blee*.Nebo mají peníze z podobné činnosti a mohou tím pádem něco rozjet

Datum: 09.07.17 11:20
avatar

Tohle je velice populární omluva sama sobě, proč jen nadávat a o nic se nepokoušet. Buď pro lemply nebo pro lenochy.

Myslím, že je stále dost příkladů podnikatelů, kteří něco dokázali i v poslední době. Stačí najít díru na trhu, něco umět a umět to využít. A nebo si říkat, že to je jen pro špinavce a to já nejsem a tak budu raději jen nadávat a zkuhrat?

Co takový Tomáš Čupr, taky si to snad nakradl nebo někoho oškubal? Tomu možná do začátku opravdu stačilo 200k. ;) Tady pořád každý čeká, že mu někdo poradí, co má dělat. Ten kdo to ví, už to dávno dělá. A ten kdo si myslí, že to ví, ale nevěří tomu, aby to dělal sám, tak od toho bych rozumy nebral.

Volba každého. *vezen2*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.17 20:48
avatar

Co umíte?

V čem jste vyučen, či ukončená škola. Co Vás zajímá, koníčky, v čem si věříte, koho máte okolo sebe, kdo Vám poradí, pomůže. V jakém kraji bydlíte a chcete podnikat. Co u Vás chybí, umíte jazyky?

A jistě by se našly další věci.

Drobné podnikání nevynáší až tolik peněz, jak si mnozí myslí. Stát má dost velké náklady a požaduje odvody za vše, na co se podíváte.

Pokud byste za to koupil auto a jak píšete služby, bude přibývat starší a ještě starší generace. A v této sociální sféře bude potřeba plno sociálních pracovníků. Ošetřování, pedikůra, kadeřnictví, výpomoc s domácností, dovozy k lékařům, na úřady, nákupy. Ale musíte mít nějaké znalosti a vzdělání. Ale na velké zbohatnutí to není.

Výroba - je potřeba sehnat ,,kšefty,,. Něco vyrobíte na jednotlivou zakázku, a musíte mít odbyt když budete vyrábět na sklad.

Poptávka je po kovářích, uměleckých, též truhlářích. Ale na to musíte mít výuční list, mentora, nebo být zaučen, kolik stojí takové vybavení kovárny, truhlárny, plus vyhovět všem požadavkům hygieny, bezpečnosti, požární ochrany. Kde byste podnikal ve svém, či v nájmu?

200 000 na zařízení dílny nestačí.

Zatím, co nejlépe funguje je obchod, podnikání za účelem nákupu a prodeje zboží. Za levno nakoupit a prodat s přiměřeným ziskem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamtaborsky
Datum: 09.07.17 13:29

Napadá mě několik činností. Vykupovat (na inzerát) a prodávat klavíry - pianina. To nedělá každý, ale chce to mít alespoň základní přehled. Dále třeba - prodávat starožitnosti (příp. mince, známky, odznaky), nabízet školám učební pomůcky a učebnice od různých prodejců, zkusit dělat realitního makléře a po získaných zkušenostech si založit vlastní RK. Ale jako nejdostupnější možnost vidím založit si vlastní eshop na nějaký speciální druh zboží, které se sice prodává, ale každé zboží u jiného prodejce. Například bych se zaměřil pouze na potřeby pro vodní radovánky (nafukovací čluny, míče, plavací kola), dále pak na karetní a společenské hry, omalovánky, domina, pexesa... Nabídku zboží můžete stále více rozšiřovat a doplňovat. A nemusíte hned nakupovat zboží, není potřeba ho mít na skladě v desítkách ks.
Někteří prodejci eshopů si předem sjednají rabat od dodavatelů (výrobců) a zboží pak nabízí na svých stránkách za stejnou cenu jako ostatní prodejci - někdy nasadí i vyšší částku. K uvedenému zboží napíšou dostupnost na dotaz u dodavatele nebo do 14 dnů. Pokud si zboží někdo objedná, prodejce to zboží koupí od výrobce (hlavního dodavatele) a prodá s uvedeným rabatem koncovému zákazníkovi. V mnohých případech se to může vyplatit i s poštovným, které si účtuje dodavatel. Například u levnějších a drobných výrobků je dobré objednat i několik ks navíc do zásoby.
Podle informace na stránkách eshopu zákazník dopředu ví, že zboží nebude mít hned druhý den. Na jednu stranu to může nakupujícího odradit, ale Vy nemusíte dopředu téměř nic investovat - snad jen za zprovoznění stránek eshopu. Pokud budete mít dobrou myšlenku, můžete si tím přivydělat bez většího rizika.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.17 14:00
avatar

Pokud jste schopen o někom prohlásit, že je lempl a nic neumí v době, kdy jste v podnikání nic nedokázal, schovejte si peníze a podnikat ani nezačínejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.17 20:08

To je tak maximálně postavit dvě garáže a pronajímat je, nebo půjčovnu elektrokol, koloběžek, opravnu kol, lyží někde v turistické oblasti. Jeden známý choval ve sklepě šváby pro chovatele a zoo. Snadné bylo rozjet, Náročné bylo získat trvalé odběratele. Vždycky jednou dvakrát za týden povybíral ty čerstvě vysvlečené do přepravek a rozvážel je. Žrali všechno, shnilá jablka i s krabicí. Neutíkali, zdržovali se jen, kde bylo největší teplo.Takových 30 tis.měsíčně si vydělal. Teď jsou v módě chameleoni, tak jdou tyhle hmyzy na odbyt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 20:06
avatar

200 tisíc Ti bude stačit na koupi starší maringotky a 5 houpaček - lodiček. Nemyslím to vůbec v legraci. Začneš jezdit po poutích a všude budeš očekávaný a vítaný. Navíc, houpačky nepotřebují žádnou elektřinu, děti se samy pár minut houpou vlastní silou, pak je zastavíš a stojí to dvacku na dítě. Takže výdělek jako hrom. Kde jsou ty časy, kdy jsme se houpali za kačku. Babička mi dala na pouť desetikorunu a já řádila na houpačkách celé odpoledne.

Časem přikoupit střelnici, pár vzduchovek, kapku je přihnout, aby se pořád jen netrefovalo, manželka se naučí dělat růže z krepáku a co vám bude chybět.

Tohle bylo snem mého taťky - když chtěl mamku z legrace popíchnout. Říkal: Až budu v důchodu, koupím si kolotoč, nadělám růže, budu jezdit po poutích, každý se hned netrefí a budu se mít dobře. Mamka z něj šílela. Nedožil se kolotoče, umřel ve 49 letech. Jinak bych možná po něm dneska obrážela poutě já. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 10.07.17 23:41

Jako sranda pro letní pobavení je nápad s houpačkama fajn, ve skutečnosti naprostý nesmysl. Maringotka po STK pro jízdu po silnici, k tomu potřebný nákladní automobil, se kterým do obytné čtvrti určitě nemůžete, homologované houpačky s atestem a to vše jen po část roku. Utratit peníze lze i hloupěji ale není to zrovna nutné.

Zkusím vám poradit. Pokračujte normálně v práci jako doposud, udělejte více přesčasů a nechtějte pokořit svět. Ta doba už dávno uběhla. Tzv. světští, kteří jezdili s kolotočem po celé generace, to dávno zabalili a tazatel s tím bude teď začínat?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hoststary
Datum: 10.07.17 20:19

V zahradní čtvrti s bohatými zákazníky můžete zkusit firmu Pořežu-pokácím-posekám. Speciální zahradnické práce s malou mechanizací a hlavně odvozem posekané trávy, pořezaných větví atd. Stačí základní zahradnická technika, drtička větví, abyste nemusel pořezané větve dávat na velký valník, ale odvezete je v pytli normální malou dodávkou. Potřebujete skvělou image - kvalitní pracovní oděv, pracovní nářadí a hlavně slušnost, preciznost, dokonalost, kvalitu, plnění slibů, čistoru práce i úklidu po sobě. A samozřejmě lidi - nějakého kvalifikovaného zahradníka a pár maníků nebo i zahradnic na ruční práci. Vypletí odkvtelých tulipánů, vyhrabání trávy, listí atd, Tvarové řezání thůjí a dalších přerostlých keřů. Atd. atd..

Nebo se domluvte v kadeřnictví na pronájem jednoho křesla a najměte si na procenta ze zisku pánskou holičku pro muže. Na vlasy, na vousy. Bude to odsejpat, nemusejí dlouho sedět pod sušicí helmou nebo si barvit vlasy. Aby byla úspěšná, musí mít charisma, šarm, švih, pohotovost, trochu ostrý jazyk na odrážení různých loudilů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.17 00:23

Jestli jste zručný, tak dělejte hodinového manžela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daisy
Datum: 11.07.17 16:14

Udělej si průzkum trhu oblasti kde chceš podnikat a podle toho se rozhodni. Zaměř se na to, co u vás není, nebo je nedostatkově ale v jiných oblastech ano. Tím nebudeš mít konkurenci, nebo jen minimální.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.