Co mam delat,kdyz me mlati starší sestra?

Od: Datum: 02.07.17 12:54 odpovědí: 11 změna: 15.07.17 21:41
Dobrý den. Je mi 13 a mlati me moje starší sestra,které je 16. Ja si jen tak priste neco rikam. Ono ji to naštve začne me kopat.Chytí me za vlasy a nejaké m vytrhne. Pak me začne tlačit ke zdi. Pak me mlati. Delá mi na hlave boule. Chce me,taky udusit. Vyhrozuje mi smrtí. Bojím se to ríct doma,protoz by to mohlo být horší. Co mám delat? Dekuji predem za odpoved.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.17 12:56

Zkus jí třeba neprovokovat a možná se jí i vyhýbat a uvidíš...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.17 13:15
Ja ji, ale neprovokuji.Ona mi nema co lezt do meho pokoje… Pak by ji to nemuselo rozčilovat…
Datum: 02.07.17 12:57

Bojíš se to říct doma? A kde tě jinde takhle týrá, když ne doma? Svěřit se rodičům je první, co bys měl udělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.17 13:02

Proč by to mělo být horší, když to budou vědět rodiče?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.17 13:04
avatar

Nevšímej si jí, neprovokuj, nezačínej. Nevím, co znamená Tvoje věta: Ja si jen tak priste neco rikam. Co to je? Třeba, že si mluvíš pro sebe. A ona si třeba myslí, že se jí posmíváš, že to je nějaký útok na ni. Je v telecích létech, nezavdávej jí příčinu, ani nechtíc.

Jaké máš roduče? Nemají Tě rádi? Protože píšeš, že kdybys to na sestru požalovala, bylo by to ještě horší? To Tě rodiče mlátí taky? To rodiče nevidí boule na hlavě, které Ti sestra udělala?

Je to celé takové divné. Až nepravděpodobné. Pokud je to tak, jak píšeš a nemáš nikde zastání, zavolej si na linku bezpečí. Možná k vám přijde i paní ze sociálky,, když Ti sestra vyhrožuje smrtí. Nesmíš si to nechat líbit. Ale mohu říct, že bych si udělala v rodině pořádek sama, být Tvou matkou, aby obě děvčata vyrůstala v klidu a neútočila na sebe. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 02.07.17 13:29
avatar

A já ti nevěřím ani slovo !

Spíše se nudíš.Začaly Vám prázdniny,místo toho,abyste si je užívali,tak sedíte u compů a píšete nesmyslné dotazy.

Pokud by to byla pravda,tak bys to již dávno řekla rodičům.Ti by sjednali nápravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.17 13:35
Prosim te Proč by jsem si vymýšlela kvuli tomu jsem se i rezala. Ví to i moje nej.kamarádka,která ti tk muze dosvečit.A navic nejsem na compu.
Datum: 02.07.17 13:41
avatar

To je celkem smutné, že kamarádka o tobě ví víc, než tví rodiče. Neboj se a promluv si o tom s rodiči. Ti už si doma udělají pořádek. Nenech si ubližovat a už vůbec si neubližuj sama! Začni to řešit s rodiči..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 19:32
avatar

Proč to neřekneš rodičům? Výš jsi psala, že se i údajně řežeš nebo nějakým způsobem sebepožkozuješ? Tvoji rodiče si nevšímají jizev a tak? A nebo když tě mlátí, tak asi máš modřiny, ne? Rodiče to nevidí? Jinak, moje rada zní tak, aby ses svěřila rodičům. Třeba si je někam zavolej, zavři dveře a potichu jim to řekni, aniž by tě sestra slyšela. Musíš to umět dobře "okecat", třeba jim řekni, ať to tvý ségře neříkají a bude to v pohodě. Musíš vědět jak na to a nic špatného se nestane. Bohužel, pokud to neřekneš jim, tak tě bude mlátit pořád. Akorát, z diskuze je docela těžké posoudit, jak moc tě bije nebo jestli vůbec. Třeba je to klasická sourozenecká rvačka, akorát to jen zveličuješ, což si teda nemyslím, podle popisu to tak nevyznělo, ale opravdu si s rodiči promluv, jinak s tím nic neuděláš. Ve skutečnosti ani nemáš na vybranou. Já to mám zase naopak, mám mladší sestru (13 let) a chová se tak na 18 a já se občas cítím jako nějaká podřízená, občas máme taky rvačky, ale rozhodně tam netříká krev a takový věci. *zmateny* Každopádně, nejlepší bude, když sestře radši nebudeš chodit na oči, běž ven nebo tak... prostě se od ní drž co nejdál, možná to k něčemu pomůže. Ale pokud ona chodí za tebou, tak to je už něco jiného. Je to fakt třeba řešit. A výše jsem ti napsala jak. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 20:48

Mám návrh. Vždy, když tě ta psychopatka napadne, poškrábej jí obličej. Máš právo se bránit. Když s tím nepřestane, můžeš použít i nějaké prvky sebeobrany. Pak by šlo zavolat na Linku bezpečí. Je nutné ji donutit, aby přestala. Na takové kreatury platí jen donucovací prostředky. Umím si představit, že je možné, že to tvým rodičům nedochází. Moji rodiče, když mě fyzicky napadala sestra, mladší, tak se jen smáli a vesele říkali, že se mě sestra nebojí. Na jejím místě by se nebál nikdo. Kdybych jí dala ránu, matka by mě zmlátila. Taky by sem mohl někdo napsat, že tomu nevěří. Nepotřebuju, aby tomu někdo věřil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 21:41

Já mám pocit, že tady ta otázka byla tak před pár měsíci /?/ I ten překlep: pristě x prostě něco říkám, ten tam taky byl. Je to možné?

Takže ty jsi také dívka? A když to nejde říct rodičům - což je hodně divné - nepomohlo by to probrat s babičkou?

Jak se řežeš? To jako nožem na zápěstí? Ani to rodiče nevidí? Jestli je to tak daleko, že si ubližuješ, tak to se musí řešit! Možná zavolat na linku důvěry, nebo se poradit s třídní, kam jít psychologovi. Protože to sebepoškozování není normální.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.