Pravděpodobnost nákazy pohlavní chorobou

Od: Datum: 19.06.17 17:41 odpovědí: 8 změna: 20.06.17 10:47

Existuje pro běžně známé pohlavní nemoci (HIV, Syfilis, Chlamydie...) nějaká statistika, kde by bylo uvedeno, jaká je pravděpodobnost nákazy při nechráněném styku s pozitivní osobou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 19.06.17 18:23

V rámci preventivní opatrnosti se uvažuje vždy pravděpodobnost 100%.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.17 07:21
avatar

K čemu ti bude nějaká statistika, když nevíš, jaký máš imunitní systém? K ničemu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 08:09

Vážení, odpovídáte sice hezky, ale naprosto mimo :-D. Tazatel se zeptal na STATISTIKU, nikoliv na to, zda si má dát pozor či nikoliv ;)

Tazatel. Vím o jedné slečně nyní s HIV. Měla mnoho partnerů. Sto? Možná i více. Čtyři jsou také nemocní. Aspoň v době, kdy byla slečna souzena, tak tomu tak bylo. Takže to není tak moc vysoké číslo. Přesto je to obrovský risk...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 20.06.17 08:15
No, ten chlápek, co byl včera ve zprávách, byl údajně původcem nakažení dvou ze dvaceti sedmi, kteří s ním měli poměr. Ten třetí se údajně mohl nakazit i jinde. Takže jeden ze čtrnácti, respektive z devíti.
Ale souhlasím, oficiální statistiky jsou něco jiného a rady na bezpečnost jsou úplně mimo mísu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 20.06.17 09:30

Mimo? Nezlobte se sebode, ale nemáte pravdu. Naopak Vaše tvrzení je zavádějící, protože je založené na domněnkách a neúplných informacích. Prvně, číslo kolik měla partnerů, "asi" sto a možná i víc... 4 z toho jsou nemocní? Jak jste dospěl s jistotou k tomuto číslu? Dalších 20 to nemusí ještě vědět, nebo se s tím nechlubí... A jaké máte informace samotných sexech, vždy byly bez ochrany? Když se budeme držet pocitů, domněneka a předpokladů, tak asi ne, že, kdo by taky měl s takovou slečnou nechráněný styk?... Takže výsledek? 4 ze sta i přes kondom! No to je strašné! Prostě statistika o ničem... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 08:18

Možná Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) by dovedl poradit. Ale oni mají hodně údajů chráněných, tedy veřejnosti nepřístupných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 20.06.17 09:32
avatar

Pravděpodobnost je každému u zádele, když se nakazí... Nebo chcete spoléhat, že patříte mezi vyvolená procenta, co se nikdy nenakazí? To se člověk totiž musí nějak chovat, aby se ne-nakazil... Takže prevence...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 10:47
avatar

Zdravím, existuje pouze statistika těch, co jsou nakažení, přiznají to a jsou léčení. Zbytek, co o tom neví, je mu to fuk nebo úmyslně chorobu skrývá, samozřejmě nikde evidovaný nebude. Proto existují pouze lékařské odhady promořenosti populace.

Tudíž každý nechráněný sex je potenciálně silně rizkový. Ono se desetkrát nic stát nemusí, po jedenácté bude člověk celý život litovat...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.