Plná moc - skenování, můžu?

Od: Datum: 19.06.17 17:13 odpovědí: 3 změna: 19.06.17 18:16

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli, pokud mám nějakou plnou moc s úředně ověřeným podpisem (nalepovací papírek a razítko), můžu takovýto dokument naskenovat a poslat a dané ověření bude i poté platné? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 19.06.17 17:20

Při posuzování originality ověření se zkoumá, nebylo-li s nalepovací proužkem manipulováno. Povede-li se Vám to naskenovat tak, aby nedošlo k poškození štítku, je velice pravděpodobné, že bude ověření stále platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 18:08
avatar

Přiznám se, že si nejsem jista, jestli dotazu správně rozumím. Jednou úředně ověřený podpis je ověřený, na tom se nic nezmění ani v případě, že si pořídíte kopii.

Ovšem ta kopie (nebo scan) podle mne bude mít už jenom informační charakter, nebude možné ji použít stejně jako originál. (Fotokopie/Scan úředně ověřeného podpisu není totéž jako úředně ověřený podpis.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.06.17 18:16
avatar

Kopie je vždycky jenom kopie. Rozhodně nemá stejnou váhu jako ověřený originál. Prostě ověření čehokoli musí být originál, nikoli sken.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.