Prodej na trzích,borůvky,lesní plody

Od: Datum: 19.06.17 10:11 odpovědí: 6 změna: 21.06.17 11:19

Dobrý den,,mám dotaz,Jedná se mi o sezonní podnikáni..než se do toho vrhnu chtěla bych mít veškeré informace,aby vše bylo tak jak má.Strýc je majitelem rozlehlého lesa kde je hodně borůvčí,malin,hub atdJelikož je už starý nabídl mi že mohu plody sbírat a prodat.Je toto možné,pokud mi napíše svolení ke sbírání a prodeji plodů z jeho pozemku?Co je k tomu dále potřeba? myslím IČO,EET?Chtěla bych plody prodat na farmářském trhu.Předem moc děkuji za odpověd


doplněno 21.06.17 10:59:

tak toto je odpověď FINANČNÍ SPRÁVY

jsem z toho fakt chytřejší.-)) Tak snad odpověd na mou otázku je..EET až příští rok...IČO musí být)

Dobrý den. V případě příležitostného příjmu by se jednalo o ostatní příjem ve smyslu § 10 zákona o daních z příjmů, a ten je do 30 tisíc osvobozen od daně. Pokud by byla zmíněná činnost provozována soustavně, mohlo by se jednat o samostatnou činnost ve smyslu § 7 odst. 1 ZDP. Podle Občanského zákoníku ten, kdo podniká vlastním jménem, na vlastní účet za účelem dosažení zisku, je podnikatelem bez ohledu na existenci podnikatelského oprávnění. Hotovostní příjmy z prodeje nasbíraných plodů budou podléhat evidenci tržeb za předpokladu, že bude tato činnost naplňovat znaky podnikatelské činnosti ve smyslu Občanského zákoníku - půjde tedy o činnost, která je provozována soustavně za účelem dosažení zisku. Pokud byste prodej provozovala sezónně, tato podmínka je naplněna. Povinnost evidovat tržby z činnosti - Sběr a získávání volně rostoucích plodů a materiálů kromě dřeva - vzniká od 1. 3. 2018. Mimo jiné i pro účely řádného plnění evidenční povinnosti je nutná registrace k dani z příjmů fyzických osob (z titulu vzniku příjmu ze samostatné činnosti dle § 7 zákona o daních z příjmů). Příležitostné příjmy, které jsou řazeny pod ostatní příjmy ve smyslu § 10 zákona o daních z příjmů, evidenci tržeb nepodléhají.

...



Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.17 10:20
avatar

Neopakuješ otázku?: http://www.poradte.cz/spolecn…097-lesni-plody.html#posledni a pokud ne, máš tady vyhledávač otázek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 10:46
avatar

Jestli chcete podrobné informace, tak musíte jít a položit tuto otázku na příslušném úřadě. Tam se Vás vyptají jak si to všechno představujete a řeknou co musíte mít a udělat.


doplněno 19.06.17 16:32:

No dobrá, kdo se moc ptá, moc se doví. Ale ten kdo se nezeptá a sám neví nic, tak mu tohle pořekadlo asi moc nepomůže při eventuelní kontrole. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jentak
Datum: 19.06.17 13:02

Na příležitostný prodej lesních plodů na farmářských trzích nepotřebujete ani EET ani ÍČO. Stačí opravdu jen povolení vlastníka nemovitosti(pozemku). Úřadů se neptejte. Kdo se moc ptá, moc se doví. Říkala moje maminka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 00:10

Takový příjem nebudete mít, aby se tím někdo zabýval. Teď jsem na farmářských trzích nakoupila pár bylinek v květináčcích od dvou mladých kluků. Že to bylo pro hotel na rozpěstování, chtěla jsem doklad. Dostala jsem stvrzenku ručně psanou : 4 x libeček, celkem 100,- . A pak jen podpis. Bez razítka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 06:26

Razítko nemusí mít ani firma s miliardovým obratem a ručně psanou stvrzenku může napsat také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lesniplody
Datum: 21.06.17 11:19

Již nyní se to provozuje takto :

- první sběr prodáte na trhu sama / osvobozeno do 30 000,- Kč

- s druhým sběrem na trh pošlete manžela, taktéž osvobozeno

- s třetím sběrem pošlete kamarádku nebo tetu, strýčka atd.

Pokud dotyčné osoby nebudou kontrolovány, pořadí se opakuje. Je vše v pořádku, není to nic proti ničemu, není třeba IČO, není třeba danit..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.