Bolesti břicha

Od: Datum: 18.06.17 08:53 odpovědí: 24 změna: 19.06.17 20:01
avatar

Musím se s něčím svěřit.

Měl sem bolesti břicha neznámého původu,tak sem šel za doktorkou a ta mi dala nějaké prášky a poslala mě na sono.

Na sonu se ale pochopitelně musíte objednat,takže sem se tam dostal až za 5 týdnů. To už sem bolesti neměl.

Na sonu prohlédli celé břicho včetně,jater,sleziny,žlučník,ledvin...všechno v pořádku. Za týden po sonu se mi ale bolesti opět vrátili. Šel jsem tedy opět k doktorce a ta mě posílá na gastroskopii.

Ale opět sem se musel objednat a jdu tam až za 6 týdnů.

Předpokládám,že až tam půjdu tak už mi břicho zase bolet nebude a nic tam nenajdou.

Je toto normální takové dlouhé čekací doby? To doktoři čejají až raději zkolabuju a odveze mě záchranka? Nebo sem se měl raději u doktora svírat bolestí abych šel na sono a gastroskopií hned?

Toto nechápu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rubko
Datum: 18.06.17 09:22

Ano je to bohužel tak, že na téměř každé vyšetření je třeba se objednávat a čekat i několik týdnů nebo i měsíců. Mám s tím osobní zkušenosti. Než člověka pořádně vyšetčí a pak začnou i léčit tak to někdy trvá docela dost dlouho a za tu dobu by člověk možná i zemřel než se ním začnou doktoři zabývat. Takové je bohužel to naše české zdravotnictvi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.17 09:25

Kdyyby vaše doktorka usoudila, že vyšetření je urgentní, napíše na žádanku slovo "statim" a jdete okamžitě. Zřejmě se jí to akutní nezdálo. Objednací doby jsou všude stejné.


doplněno 18.06.17 17:59:

rubko, na sono a gastro jako statim jdeš okamžitě ať to napíše obvoďák nebo specialista


doplněno 18.06.17 20:28:

No nic, zřejmě netušíte, co je statim, mluvíte o něčem jiném.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rubko
Datum: 18.06.17 12:58

pckop: Ty asi příliš nechodíš po doktorech, že nevíš jak to chodí. Doktoři můžou napsat na žádanku cokoliv, ale odborní lékaří ke kterým je člověk odeslaný na vyšetření si to stejně posuzuji sami jestli je to akutní nebo ne. Pokud se to člověku nelíbí, že musí tak dlouho čekat na vyšetření tak mu řeknou, že může klidně jít jinam kde možná bude čekací doba kratší.

Já když jsem před 11 léty šel na operaci žlučníku tak jsem byl chirurgií v nemocnici objednaný na určitý den kdy jsem měl být přijatý do nemocnice. Obvodní doktorka mi předtím udělala předoperační vyšetření a do papírů mi napsala, že jsem operace schopný. Na chirurgií mne ale odmítli v objednaný den příjmout proto, že jsem před doktorem jen tak trochu zakašlal a odeslali mne zpět k obvodní doktorce s tím, že mi má ještě přeléčit kašel. Když jsem k ní přišel tak se ji málem postavily vlasy na hlavě kvůli tomu, že mne nepřijali kvůli kašlu který jsem ani neměl. Tvrdila mi, že asi potřebovali uvolnit místo pro někoho jiného (možná známého) a tak si našli takový nesmyslný důvod proč mne odmítnout a nepřijmout. Na tu operaci jsem pak šel až za 2 týdny.


doplněno 18.06.17 19:49:

pckop: Byl jsem už několikrát na sono a gastro a vždy jsem se musel nejdříve objednat. I před tou mojí operaci kdy mi doktor na žádanku napsat aby mne vzhledem na zvažovanou operaci vzali přednostně tak mne nevzali hned, ale asi za 2 nebo 3 dny. Něco jiného asi bude např. když tam někoho nemocniční personál přiveze na vozíku nebo když si to doktor přímo vyžádá telefonem, že je to urgentní.


doplněno 18.06.17 20:47:

pckop: Ale tuším a vím to a pouze reaguji na to co jsi předtím zde psal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 10:28
avatar

Tak to máš divnou doktorku. Já měl taky bolesti, doktrorka mě vyzpovídala a sama dostupnými způsoby vyšetřila. Není to žádná acylpyrinová doktorka, ani úřednice od stolu, je to dobrá doktorka. Přivolala sanitku a už jsem se vezl. V nemocnici mě urgentně přijali, vyšetřili a ihned zahájili léčbu. Byla to divertikulitida v tlustém střevě, problém vyřešila kolonoskopie (není to jen koukání do pr*ele, dají se s tím dělat i menší chirurgické zákroky), takže mi takto možná zachránili život. Kdyby to ruplo, bylo by zle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.17 11:10

keplere. Proč by měla být ta doktorka "divná"? Kdyby se VŠICHNI pacienti posílali na URGENTNÍ vyšetření, tak bys i tam čekal tři měsíce a plno pacientů by opravdu umřelo dříve, než by se dostali na řadu. Obvoďák musí zvážit, zda je to vážné či nikoliv a dle toho rozhodnout. Já mám dost nemocné oba vnuky, takže prohlídka stihá prohlídku. Někdy čekáme i 4 měsíce, jindy jdeme ještě ten den na speciální vyšetření - vždy podle situace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.17 14:41
avatar

Měl jsem na mysli, že dobrá doktorka rozezná urgentní případy od těch, co vážné nejsou. Posílat VŠECHNY případy urgentně, to by opravdu nešlo. Myslím, že těch urgentních případů není až tak tolik, že by na příjmu stály fronty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 21:00

Keplere, ale doktorka v případě tazatele usoudila, že to není nic vážného. Poslala ho na vyšetření, ale ne urgentní. Stále teda nechápu, proč by proto měla být divná? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 21:11
avatar

Protože tazatel nepíše nic o tom, že by ho nějak vyšetřovala. Na základě čeho usoudila doktorka, že to není nic urgentního?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 21:32

Keplera, ale tazatel nepíše ani nic o tom, že by ho nevyšetřila, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 09:58
avatar

To je pravda, možná mám špatný úsudek. Podle toho jak to tazatel popisoval, tak jsem nabyl dojmu, že doktorka se s ním moc nemazala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 22:38
avatar

Tazatel píše, že mu lékařka dala nějaké léky. Neznám lékaře, který by dával léky bez předchozího vyšetření...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 09:51
avatar

Můj předchozí lékař takový byl, stačilo mu jen říct, co mám za problém. Napsal mi recept na cokoliv, co jsem chtěl. To je právě případ divného doktora.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rubko
Datum: 19.06.17 10:55

Ano i takoví doktoři jsou kteří člověka ani pořádně nebo vůbec nevyšetří a jen od stolu napíšou nějakou zprávu nebo i recept na léky aby něčím toho člověka zbyli. Někdy mám také pocit, že někteří ani pořádně nevěnují pozornost tomu co jim člověk namluví a některé zdravotní problémy se snaží přehlížet a neřešít.

Vím o jedné závodní doktorce která kdysi dávno člověku (ne mne) s chřipkou, teplotou, kašlem atp. odmítla vypsat nemocenskou a poslala ho do práce s tím, že údajně asi někde chlastal a má to z alkoholu.


doplněno 19.06.17 11:11:

Setkal jsem se už i s tím, že předloni když jsem chodil do nemocnice na infuze tak po ukončení mi závěrečnou zprávu od doktora přinesla už napsanou sestra bez toho aniž bych toho doktora viděl a on mne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 18.06.17 11:00

Pokud jste z velkého města, např. z Prahy, tak to je možné. Já budu čekat 3 měsíce na jednoho doktora. Dobrý co? Bydlím u Prahy. Čím více je lidí, tím déle se čeká. Doktoři nečekají na to, kdy zkolabujete. Doktorů je málo a pacientů moc. Pacient bude mít pocit, že doktor čeká na to, kdy zhebne. Tak to ale není. Vždyť je vidět v Praze, jak je tam více a více lidí ze zahraničí. I v TV říkali, kolik lidí se sem přistěhovalo za prací, ze zahraničí. A bude asi hůř. Pokud nebudou ti přistěhovalci doktoři.


doplněno 18.06.17 11:09:

Když bude za pár let můj gynekolog třeba z Afriky, tak bude. S tím nic moc nenadělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 18.06.17 11:27

Jo, ty termíny. Nezkracují se

Ppřed měsícem se má mamka objednávala na prevenci na gyn. Termín? 31.1.2018. Kolegyně, objednala v březnu vytržení moudráků - termín - půlka prosince 2017.

Otec, doporučen z hematologie ultrazvuk dolního břicha ( před měsícem mu kvůli nedostatku krevních destiček zrušili operaci půl hodiny před operací, s tím, že by mohl vykrvácet. Dřív na to zřejmě nepřišli )

termín ultrazvuku, za půl roku.

Začíná se mi zdát, že zdravotní péče bude méně a méně dostupná ( já a rodiče žijeme v městech 5000 a 10000 obv. )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jffx
Datum: 18.06.17 12:38
Asi to není až tak akutní. Já s akutní bolestí jela na pohotovost, ultrazvuk jsem měla hned a operaci o chvíli později. Jestli máte třeba jen zánět střeva, tak se holt čeká. Taky můžete mít jen potravinovou alergii, intoleranci a jiné neakutni nemoci. Krom toho jak píšete, že jste na ultrazvuku nebyl v době bolesti, tak to je podle mě jedno, ultrazvuk není na diagnostikovani všeho, je na něm vidět jen něco.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 13:03

jffx. Při zánětu střeva se čeká? *sok* To nemyslíš vážně, že ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jffx
Datum: 18.06.17 13:12
Při chronickém... ten nemá tak výrazné příznaky a někdy trvá, než se na to vyšetřením přijde. Kolikrát i ten pacient dobu čeká, než jde k doktorovi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rubko
Datum: 18.06.17 13:12

jffx: Jestli je něco akutní nebo ne to se vždy jen tak u obvodního lékaře nepozná a pozná se to třeba až odborným vyšetřením. I když něco akutní není tak člověk má většinou nějaké bolesti nebo jiné zdravotní problémy které ho obtěžují. Musí se ale s tím trápit než se dočká vyšetření a pak nějaké léčby jeho zdravotních problémů, ale to nikoho asi nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 14:38
avatar

Je tu nějaký lékař?

V příloze posílám rozbory krve a moči.

Co znamenají nějaké zkratky sem si našel na netu ale ty čísla u těch zkratek mi nic neříkají. Dokázal by někdo říct jestli mám hodně nebo málo býlých,červených krvinek.Jakých vitamínů mám v krvi málo,co je potřeba doplnit atd . Díky :)

 

Datum: 18.06.17 22:40
avatar

Je mi líto, že Vás zklamu, ale žádný seriózní lékař neordinuje přes internet (a na rady šarlatánů byste dávat neměl).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 22:43

Člověče, neblázněte. Nic se neděje. Většinou jste v rozmezí, jen se u čísel s vykřičníky blížíte hraniční hodnotě. To se mění i během dne. Stačí se před odběrem víc napít vody a máte čísla nižší. Jestli Vás bolí břicho, a vyšetření v nedohlednu, tak si dejte lehčí stravu, bez těžkých a ostrých jídel, smaženého, instantních polévek, uzenin, paštik, majonéz a chipsů. Kupte si čaj na lepší trávení - jaterní, slinivkový ap., ten prospěje každému. Proplachujte ledviny vypitím ranní citronády, odpusťte si alkohol, míň solte, omezte sladkosti, kafe i coly. A hlavně klid. Kdyby tam bylo něco dramatického, tak už z laborky kontaktují lékaře.


doplněno 18.06.17 23:07:

Než příjdete na řadu, tak si všímejte těchto věcí, abyste eventualně lékaři poreferoval: únava, hubnutí, průjem, zvýšená teplota, změna barvy moči a stolice, trvalá žízeň, chuť k jídlu a zda je bolest spíš po jídle nebo nalačno,nadýmání, souvislost bolesti se stresem..


doplněno 19.06.17 09:09:

Pokud si chcete hledat, tak na: krevní obraz- diferenciál

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.17 16:22
avatar

Bohužel dlouhé čekání je naprosto normální, i když to spíše v některých případech dělá zle, protože čekat několik týdnů...a pak je zase všechno v pořádku.. Jenže jestliže se bolest vrací, je to horší, protože se OPRAVDU může něco dít. Každopádně ano, pokud nemají volno, musíte si počkat. Mně se to nezdá spravedlivé. Chtělo by to víc vybavení a víc doktorů, takovhle stížnosti ale najdete všude, medicína je dlouhé studování.

No, já Vám každopádně přeju, ať se Vaše bolesti co nejdříve vyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 20:01

Napsala jem Vám, co z jídla raději vynechat, aby se trávicí trakt zbytečně nezatěžoval, ale je třeba dodat, co prospěje. Tohle ovšem, pokud už nemáte nějakou dietu!. Vynechte tedy, co špatně trávíte. Těch bílých krvinek bylo méně. To je ten spodní řádek. Jejich hodnoty neustále kolísají. Stačí si zaklusat, najíst se, nachladit se... a hned je změna. Kdyby jich bylo moc, znamenalo by to zánět někde v těle. Pokud můžete v pohodě jíst všechno, tak si přidejte zeleninu ve všech formách- mrkev, dýni, špenát,cibuli,salát, ananas,banány, meloun, semínka- dýňová, sezamová, slunečnicová.. nebo aspoň cereální pečivo, ořechy- mandle, vlašské, kešu, para, ryby, luštěniny /ty opatrně, kvůli nadýmání/, meruňky, suš.švestky,fíky . To vše obsahuje Zn, Cu, Fe, Mg a tím napomáhá ke tvorbě bílých krvinek. A hodně kousat,a víc pít!

Pokuste se vypozorovat, po čem bolesti břicha příjdou / kafe, tučné jídlo, stres, alkohol, těžká práce, hladovění/ a jakého jsou charakteru, kam vyzařují a jaké příznaky je doprovázejí /zimnice, bol.hlavy, zvracení, teplota, potřeba být skrčený../ a co Vám při záchvatu bolesti pomáhá / obklad, napití, klid vleže, nic./. Neuvádíte věk, váhu ani fyzickou zátěž v práci. O té píšu proto, že i páteř může být příčinou bolestí. Jinak si masírujte spánky a středy chodidel krouživým hlazením. Tam jsou "kontakty na zklidnění břicha". Já Vás neléčím, já jen radím pro své zdraví něco dělat, než si Vás podají doktoři.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.