Exekuce na účet - nemám peníze

Od: Datum: 15.06.17 18:37 odpovědí: 14 změna: 17.06.17 13:02

Dobrý den, jsem v exekuci může mi banka vyplácet životní minimum každý měsíc z účtu než zaplatím požadovanou částku? Protože mi dneska přišla výplata a nemohla jsem si vybrat. Minulý měsíc mi totiž dali životní minimum a teď prostě ne! To nemůžou jsem sama se synem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.17 18:45
avatar

Nechte si dávat mzdu na ruku /v hotovosti/ ne na účet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.17 18:46
avatar

Dobrý den. Pouze jednou za trvání exekuce si můžete z účtu vybrat dvojnásobek životního minima. Jinak Vám banka nedá nic, vše padne na Vaše dluhy. Buď si nechte vyplácet mzdu v hotovosti, nebo pokud je dlužná částka vysoká, zvažte insolvenci..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.06.17 19:04
avatar

V hotovosti už prakticky žádná firma nevyplácí. Nejlepší řešení je nechat si výplatu posílat složenkou na poštu, nebo na jiný účet, který nebude na tvoje jméno. Současně je třeba dohodnout si s exekutorem splátkový kalendář. Jde to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.17 19:11

S radou ohledně jiného účtu na cizí jméno bych byla hodně opatrná. Viz § 222 tr. z.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.17 21:31

Ale prdlačku, žádný postih či trestní stíhání kvůli tomu nehrozí. Píšete, že máte syna - už dávno jste měla mít dětský účet a nechat si peníze posílat tam

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.06.17 21:35
avatar

Poškození/Poškozování věřitele (zmíněný § 222) by připadalo v úvahu v případě, že by nešlo o mzdu. Ta je totiž postižetelná pouze srážkou ze mzdy, kterou provádí zaměstnavatel.

Exekutor nemůže mzdu postihovat jinak než zákonnými srážkami. Navíc i dlužník v exekuci musí z něčeho žít. Exekuce by měla zajistit splacení dluhu věřitelům, nikoliv zlikvidovat dlužníka.

Pro tazatelku:

Jestli Vám na účet chodí jenom mzda, můžete docílit odblokování účtu. Doložte exekutorovi, že Vám na účet chodí jen mzda a žádejte částečné zastavení exekuce + odblokování účtu. Ale nepůjde to "ze dne na den".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 16.06.17 08:41

Tomu jsem také věřil, jenže je praxe naprosto odlišná. Zaměstnavatel může vyplatit zaměstnanci pouze nezabavitelné minimum. Pokud tyto peníze zaměstnavatel odešle na dlužníkův účet, exekutor ve většině případů nedovolí vybrání této částky z účtu a dlužný zaměstnanec se dostává do neřešitelné pasti. Musí tedy písemně oznámit zaměstnavateli zrušení vyplácení mzdy převodem na účet a že výplata mzdy bude prováděna v pracovní době v hotovosti na pracovišti.

Pokud se nedohodnou jinak.

Žádost o odblokování je příběh téměř identický s pohádkou o kohoutkovi a slepičce. Jíst a platit náklady se ale musí, což exekutora vůbec nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.17 10:42
avatar

To, že někdo nezná nebo nechce dodržovat zákony a předpisy, neznamená, že by to lidé měli tolerovat. Nejde o to, čemu kdo (ne)věří, nebo co je ještě "ochoten" tolerovat, ale o to, co je ochoten pro nápravu udělat.

Jasně, založit nový účet, nechat si zbytek výplaty posílat jinam nebo vyplácet hotově je snazší. Ale tak se situace nezmění. Ani exekutoři nestojí nad zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.17 18:43

ivzez. Někdy už se začínám domnívat, že nad ten zákon stojí *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.17 18:47
avatar

Bys ses divil, kolik firem platí na ruku, bez daně, ale i to přestane.*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.17 20:09

hnipirdo. Teď jde o to, co je lepší. Jestli firma, která vyplácí zaměstnanců, na ruku (bez daně, jak píšeš Ty), nebo konec takové firmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.17 09:25
avatar

sebod, ani jedno, co uvádíš není správně! Zaměstnavatel neoprávněně bohatne tím, že neplatí daně a zaměstnanec to pozná při výpočtu nemocenské nebo důchodu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.17 13:02

Ponechám stranou "bohatnutí" zaměstnavatele" (na to mám úplně jiný názor, než Ty) a vezmu zaměstnance a jeho důchod či nemocenskou. Jestliže si bude zaměstnanec ušetřené peníze z toho, co je mu dáváno "na ruku" šetřit, tak jak při nemocenské, tak v důchodu na tom bude daleko lépe. Až stát bude s vybranými penězi nakládat zodpovědně, tak to bude o něčem jiném. V současné době se bohužel z vybraných daní a odvodů platí kdejaká krávovina a na potřebné věci toho zbývá minimum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.17 18:26
avatar

Jestli znáte někoho komu můžete věřit, opravdu to zkuste a nechte si výplatu posílat na jeho účet. Sama jsem takto pomohla kamarádce, trvalo to téměř rok než se z toho vylízala. Nic se nestalo ani jí, a ani mně. Nevím teda jak to měla zařízené, protože nějakou sumu splácela zcela určitě a myslím že jí to strhávali rovnou ze mzdy. Ale zbytek jí chodil na můj účet a já jí prostě každý měsíc tu sumu vyzvedla a předala. A myslím že o tom nevěděl ani ten zaměstnavatel, že účet na který jí chodí výplata není její.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.