Může mě kolega sledovat na kamerách?

Od: Datum: 10.06.17 07:58 odpovědí: 17 změna: 18.06.17 13:06

Dobrý den,

Zlistil jsem, že se kolega v práci baví tím, že nás sleduje na kamerách. Může to dělat?

V práci máme na určitém úseku namontovány kamery. Je to namířeno primárně na dopravníky, ale je tam vidět i prostor kolem nich. Ten dopravník se spouští 1-3x za den, na 10-45 minut. ( Jsme nepřetržitý provoz) Při tom se zapínají i kamery, a když se dopravník vypne, vypínají se i kamery. Ty kamery jsou tam jenom proto, kdyby nastal problém při té přepravě, jinak nejsou potřeba. Kamery, jsou bez nahrávání zaznamu.

Nedávno jsme z několika kolegy zjistili, že jeden kolega si ty kamery zapíná i v době, kdy to není potřeba a baví se tím, že nás sleduje, když na tom úseku provádíme údržbu, nebo kontrolu. Musím říct, že když jsem to zjistil, není mi to příjemný, když na tom úseku něco provádím, a kolega se přes kamery baví. Upozorňují, je to kolega, né vedoucí. A ty kamery se pouští jen když se spouští ten dopravník, pak se vše vypíná.

Může mě takhle šmírovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nikc®
Datum: 10.06.17 08:09

Když jsem před více jak deseti lety měla jako přivýdělek práci u jedné security firmě, taky mě šmírovali a dělali naschvály. Schválně volali na telefon kus ode mě a když jsem k němu došla, přestal zvonit. Stávalo se to opakovaně, tak to nebyla náhoda. Nebyl tam dobrý kolektiv. Dodnes nevím, kdo to dělal konkrétně. Seděli tam u monitorů sekuriťáci a bavili se, šmírovali kde koho. Pokud se tomu nedá zabránit, tak asi může. Jak tomu chcete zabránit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gbc
Datum: 10.06.17 09:05
To samozřejmě nesmí, nahlaste to vedoucí. Mimochodem ale nechápu, co je zábavného na tom, sledovat lidi, jak pracují. Není trochu opožděný (mentalne)?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 21:02

jelikož chodí k volbám, tak mentálně postižený není. Ale někdy podle jeho chování o tom pochybuji.

Datum: 10.06.17 09:27

Třeba je to gay, může být sexuálně deziorentovaný, nebo nemůže sehnat vhodnou samici, při stížnosti opatrně, jsou určité menšiny občas chráněny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.06.17 21:16

A nebo se jednoduše nudí. Když jsem byla v té sekurity firmě, tak se tam vše nahrávalo na kamery a kolegové si to pouštěli jako komedii a bavili se. Úchylové to nebyli, ale nudili se. Nesnášeli nadřízenýho, tak si pouštěli jako film, co dělal a s kým se bavil a chtěli se ho taky zbavit, tak hledali materiál - důvod k tomu. Nakonec se ho zbavili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 22:17

abych pravdu řekl, určitě by se mu nějaký materiál, kterým by se mě mohl zbavit hodil. Naštěstí nic, co by bylo nezákonné, nebo nějak kompromitující neprovádím. Bohužel, v případě toho kolegy si člověk nemůže být ničím jistý. Pravdu překrucuje, upravuje, nebo si všechno rovnou vymyslí.

Datum: 10.06.17 13:17

Byť kolega, může "mít úkol" od někoho - od vedoucího počínaje do "vyšších pater" konče - možná před stížností ještě zkuste odpozorovat, nemá-li přátele mezi výše zmíněnými... Pak byste si asi moc nepomohl... Asi to pustit z hlavy, nic zlého než práci neděláte, tak ať si čučí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.17 14:39

Zákoník práce § 316

(2) Zaměstnavatel nesmí bez závažného důvodu spočívajícího ve zvláštní povaze činnosti zaměstnavatele narušovat soukromí zaměstnance na pracovištích a ve společných prostorách zaměstnavatele tím, že podrobuje zaměstnance otevřenému nebo skrytému sledování, odposlechu a záznamu jeho telefonických hovorů, kontrole elektronické pošty nebo kontrole listovních zásilek adresovaných zaměstnanci.

(3) Jestliže je u zaměstnavatele dán závažný důvod spočívající ve zvláštní povaze činnosti zaměstnavatele, který odůvodňuje zavedení kontrolních mechanismů podle odstavce 2, je zaměstnavatel povinen přímo informovat zaměstnance o rozsahu kontroly a o způsobech jejího provádění.

S vědomím zaměstnance lze použít kamery pokud by účelu, který tím sleduje, například zajištění bezpečnosti při práci, nemohl dosáhnout jinak - a teď záleží na tom, kdo bude pro zaměstnavatele "přesvědčivější". Jestli vy "sledovaní" nebo kolega, který "dává pozor". V každém případě máte právo po zaměstnavateli požadovat, aby kolega takto nekonal a váš další postup pak záleží na jeho postoji.

Někdy ovšem bývá produktivnější dát šmírákovi někde v koutě přes hubu - což není návod, jen konstatování *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 21:04

je to řiťolezec. Ale i vedoucí ví, že to je pitomec.

Datum: 11.06.17 11:47

Tak začněte stížností u vedoucího s tím, že vás kolega sleduje pravděpodobně bez vědomí a příkazu zaměstnavatele.

Zaměstnavatel jako takový by mohl argumentovat dejme tomu bezpečností pracovníků údržby, což kolega sám za sebe těžko obhájí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 21:06

aa

Datum: 10.06.17 21:08

To přes hubu mě už taky napadlo. jenže on je to taková svině, že by se na mě hojil. I když by neměl žádný svědky.

Datum: 10.06.17 17:01
avatar

Jak vidíte, může. Ale nesmí. Zaměstnavatel nesmí kamery používat ke sledování zaměstnanců. U Vašeho kolegy vidím ještě jeden problém → používá ke své zábavě zařízení zaměstnavatele...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: uznevim
Datum: 11.06.17 14:33

... může, je to z důvodu BOZP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.17 13:24

Nemůže to dělat, nahlašte to. Bez Vašeho vědomí a svolení to je trestné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.17 16:04

Tak jsem to nahlásil vedoucímu. Kolega to zapřel. A vedoucí s tím nic nemůže, nebo lépe řečeno nechce nic dělat. Je to slovo proti slovu. I když vím, že nejsem jedinej, koho takhle šmíruje, a ten sledovaný to ví, a vadí mu to, stěžovat si nepůjde. Takže jsem v tom sám.

Datum: 18.06.17 13:06
avatar

Dobrý vedoucí by si to ověřil. Obraťte se na jeho nadřízeného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.