1x



Nemůžu najít dlouho zaměstnání

Od: Datum: 08.06.17 14:49 odpovědí: 16 změna: 11.06.17 12:23

Chtěl bych se poradit, 3 roky marně hledám zaměstnání v THP.oboru technickém. Píši zaměstnavatelům motivační dopisy a životopisy a reakce je podobná. "Děkujeme, že máte zájem pracovat v naši firmě, ale musíme Vám oznámit, že na tuto pozici jsme vybrali vhodnějšího uchazeče, který lépe splňuje kritéria naši firmy."nebo tato pozice byla obsazená vlastním zaměstnancem". Mám už doma za 3 roky odpovědí přes 600 e-mailů. Teď jsem měl dobrou příležitost, ale selhalo to na mezeře v životopise, kde se mne personalista zeptal, co jste dělal poslední 3 roky doma. Odpověděl jsem, že jsem aktivně sháněl zaměstnání, vzdělával se v rekvalifikačních kurzech, kterých mám pět a ktomu odbornou analýzu od psychologa " bilanční diagnostiku", kde mám napsaný kladný posudek od odborníka z oboru psychologie, že jsem pracovitý, inteligentní, snaživý se vzdělávat, profesně rozvíjet a prošel jsem úspěšně IQ.testem s mírným nadprůměrem. Proč u zaměstnavatele se doba v evidenci Úřadu práce bere jako doba proflákaná ,na aktivitu snažení a vzdělávání se nebere vůbec ohled? Naopak Úřad práce tyto aktivity směřující k nalezení zaměstnání bere pozitivně a jakoukoliv činnost připočítává jako plus pro zaměstnavatelé, ale realita je jiná, nikdo na certifikáty se nedívá a nezajímají je.10 let předtím než jsem se šel zaevidovat na Úřad práce v roce 2014 jsem žil v Kanadě, kde jsem neměl žádný problém sehnat práci. Nyní mám nemocné rodiče, tak jsem se musel vrátit zpět a je to těžké něco najít bez dobrých známých. Co napsat v mezeře životopisu, který není návazný na další práci, ale s pauzami? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek66
Datum: 08.06.17 15:20

viděl bych to tak, že se Vás drží smůla..nic jiného v tom nezhledávám...není u Vás problém věk? Nejste třeba pár let před důchodem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka20
Datum: 08.06.17 15:28
Pod agenturu vás vezmou téměř kamkoliv.Z čeho žijete 3 roky?
Budete muset zabrat "rukama".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 08.06.17 16:25

Do mezery napiště, že jste byl v Kanadě a vrátil se. (A na pohovoru třeba řekněte, že to potřebují rodiče).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hbgx
Datum: 08.06.17 16:46
Nevím, odkud jste a kde hledáte práci, ale 3 roky nenajit v dnešní době, kdy firmy marně shánějí lidi, je prostě problém na vaší straně. Něco děláte hodně špatně. Buď hledáte v nějaké totální zadeli, nebo odepisujete na místa, na která nemáte. Takže se buď prestehujte, nebo odepiste na něco, kam vás vezmou. Třeba na práci u pásu. Z čeho žijete, že můžete být doma 3 roky, já bych nevyzila ani pár měsíců, šla bych dočasně dělat naprosto cokoli, abych měla na nájem a jídlo.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: milli
Datum: 08.06.17 16:49

Tady je chyba v tom, že jste poslední 3 roky hledal práci, nedělal jste a pouze chodil po ÚP a rekvalifikoval se. Já být někde personalistou tak dám přednost tomu, kdo nechodil na ÚP, ale dělal cokoli, aby nějakou práci měl a vykonával jí, i kdyby měla být jiná, než jste profesí. On každý ví, že když 3 roky neděláte, tak si těžko zvykáte na pracovní návyky, chodit denně do práce, vstávat ráno atd..., čím jste starší, tím je to obtížnější. Být vámi vezmu cokoliv, co je všemu oboru alespon blízké a nečekám zbytečně léta doma na nějaký zázrak, na vysněnou práci co jste měl třeba v Kanadě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.17 16:54
avatar

3 roky je opravdu moc. Jděte na brigádu, netrvejte nutně na vašem oboru a vzdělání, jak píšete, že Vás personalista ptal, co jste dělala ty 3 roky a vy nemáte žádnou brigádu, tak to vypadalo, že se práci vyhýbáte. Nebo jste měl mít napsáno péče o staré - nemohoucí příbuzenstvo a mít to jako náhradní doby, které se vám počítají do důchodu. Hledejte i jiné způsoby a ne jenom odpovídat e-mailem. Dojděte osobně, pište klasicky dopis, poptávejte známé, zaregistrujte se u různých agentur, každá brigáda, kterou se budete moci prokázat Vám zvýší šanci. Třeba Credit Czech má v nabídce i administrativní pozice, nevím samozřejmě, odkud jste. Také je dobré dojít do agentur osobně a ne všechno vyřizovat přes počítač. Agentury sice nabízejí hlavně brigády, ale občas se objeví i práce na HPP. Pokud se osvědčíte na brigádě, je možné že si Vás firma sama zařadí do kmenu stálých pracovníků. Stále prohlížejte a používejte i nabídky přes ÚP.

Souhlas s předchozím příspěvkem od milli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hoststary
Datum: 08.06.17 17:24

"... zkuste to bez drátů, milý.." (Jára da Cimrman)

Když to nejde po drátech, které vedou pouze k personalistům, kteří analyzují váš líbesbríf s životopisem, vyleštěte si boty, pěkně se oblečte, učísněte vlasy, usmějte se na sebe do zrcadla a vyražte nabídnout své pracovitě ruce a chytrou hlavu osobně. Ne k nějakým personalistům, ale rovnou k šéfům, nebo vedoucím v různých firmách.

Udělejte si seznam nejrůůůůznějších firem ve vašem akčním rádiusu, který jste ochotný používat a jděte osobně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.17 17:54

Do životopisu těžko napsat "něco", jen aby tam nebyla mezera.Většinou se na to přijde, což nebývá zrovna plus pro uchazeče.

A personalisté (i když tak občas vypadají ;)) úplně blbí nejsou. Pokud mu na dotaz, co jste děla předchozí tři roky, odpovíte: "aktivně sháněl zaměstnání", okamžitě ví. Nejste-li tedy nějak výrazně handicapovaný tak, že nemůžete dělat nic jiného, než kancelářského technika.

Co jste tři roky aktivně konal pro nalezení práce krom toho, že si s potencionálními zaměstnavateli dopisujete přes e-mail? Mimochodem - rada obcházet osobně je naprosto perfektní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 08.06.17 18:01

Vítejte v realitě. To, že jste na vlastní oči uviděl, zažil, jak to u nás chodí je zážitek, který má za sebou jen pár set tisíc lidí. Ostatních asi pět miliónů Vám bude do omrzení tvrdit, že je vše v pořádku, stačí se jen snažit...

Žijem v éře placených demonstrantů, placených "diskutérů" na internetových fórech, samozřejmě novinářů, kteří mají jasné zadání, u politiků ani nemluvě. Výsledky jejich snažení jsou už přímo hmatatelné. Většina populace ze střední a vyšší střední třídy, žijící dosud v příjmovém komfortu, kdy si o nezaměstnanosti zatím jen četli, Vám bude samozřejmě "radit" způsobem, který vidíte i tady. Bude kroutit hlavou, nevěřit, myslet si, že je to Vaše chyba, atd.

Já už dnes vím, že není. Je to systémové selhání. To samozřejmě nevylučuje, že mohou existovat lidé, kterým se opravdu nechce ani pracovat, ani učit, ale těch je dnes na ÚP, velmi zasvěceným odhadem, asi 10 až 15 %. Zbytek jsou skutečné oběti současného společenského marasmu.

To, že jste pracovitý nebo vzdělaný ( ba dokonce v oboru o kterém si pražská kavárne přečte na iDnes a v Hospodářských novinách, že je žádaný a jak marně hledají firmy techniky... ) to na věci nic nemění. Ba tím víc to pak člověka mrzí, protože skutečnost, jak už to bývá, je zcela jiná. Ještě jsem nezažil pohovor na kterém by kdokoli ověřoval znalosti uchazečů. A ještě jsem se, ani z doslechu, nedověděl o nikom, komu by práci našel Úřad práce...

Teď k věci. Univerzálni rada neexistuje. Bláboly, která Vám tu někteří napsali ( a ještě napíšou ) Vám k nalezení práce samozřejmě nepomohou. Dokonce i když půjdete s požadavky na plat či místo hodně nízko, tak je možné, že se Vám ani neozvou. Nebo narazíte na nanynku z personálního, která Vás stejně vyřadí už v prvním kole. ( Což je někdy dobře, protože to člověku ušetří nervy, peníze a ponižování na osobním pohovoru, na kterém zásadně nebude nikoho zajímat co umíte, dnešní personalistika je postavena úplně jinak, ty ženské to ani nemají jak zjistit a utopí Vás na otázkách typu "co si o vás myslí vaši přátelé" nebo "jak si plánujete svůj volný čas". )

Většinou není jiné cesty, než :

- zfalšovat CV a dobu na ÚP zkrátit z několika let na několik měsíců.

- tvrdit, že zápočtový list z poslední práce jste nedostal ( což může být i pravda, některé firmy ho opravdu nedávají ).

- zatajit v CV větší zkušenosti i vzdělání, musí to celé vyznívat spíše průměrně

- pokud byl poslední zaměstnavatel psychopatický lotr, mafián a tunelář, který okrádal dělníky, nedodržoval zákoník práce a korumpoval auditory, tak o něm musíte i v tom případě mluvit jako o řediteli, který Vám dal mnoho zkušeností a jste rád, že jste tam mohl být. Personalisté nesnesou pravdu - vždy to považují za pomluvy. Vždy.

- I když se Vám bude chtít brečet, nebo křičet vzteky, tak se usmívejte a odpovídejte pomalu, v jednoduchých větách, nic neupřesňujte, používejte obecné, neurčité formulace. Nebojte se utéct z dementní otázky svojí otázkou a pak třeba položte další. Bude to vypadat, že Vás firma nebo dokonce personalistka osobně zajímá a ona tím příjde o čas, aby Vás škrtila na její straně hřiště.

P.S.

Premiant naší třídy, ze střední školy, kterou jsem dělal, je dnes už asi 5 let bez práce. Měl ke konci školy znalosti většiny předmětů srovnatelné s mnohými učiteli. Nebyl pyšný. Byl to skromný, přemýšlivý pracant. Nikomu nelezl do zadku, nehrbil se. Přesto jednal vždy korektně, slušně. V dnešní době je nezaměstnatelný. Je živým důkazem, že je cosi velmi shnilého ve státě Dánském...

P.S.S.

Být Vámi, vrátil bych se do Kanady.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mot
Datum: 08.06.17 18:30
premiant 5 let bez prace:-D a ted tu o cervene karkulce...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.17 18:44

Jestli on ctenar nepíše o sobě - popis premianta v souvislosti s jeho předchozím textem jsou silné indicie ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 09.06.17 18:05

Ne, nepíšu o sobě. Jedná se skutečně o spolužáka, kterému ve znalostech mnoha oborů nesahám ani po kotníky.

Sám jsem zažil několik pracovních pohovorů, vedených takovým způsobem, že kvalitní uchazeč z toho musel být zákonitě "odfiltrován" už v prvním kole, protože na to šly holky z personálního úplně od lesa. ( V tom případě jim věřím, že z toho vzorku co jim zbyl pak opravdu těžko někoho vybrat... No, pak nějakého hejska samozřejmě vzali... A za tři měsíce stejná firma, stejný inzerát... a tak pořád dokola... Ve většině firem za takové přehmaty personalistům nic nehrozí... )

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ctenar
Datum: 09.06.17 17:52

Ano, to je přesně ukázka těch "specialistů" na danou problematiku...

A teď kousek té pohádky... Je z oficiální ( takže i tak dost učesané ) statistiky MPSV :

Na Ostravsku, kdysi "ocelovém srdci republiky", bylo teď v lednu 20496 nezaměstnaných, z toho jich 14595 hledá práci déle, než 5 měsíců. Průměrný věk uchazečů o práci je 42,1 let. Z toho 11971 jsou lidi se středním nebo vysokoškolským vzděláním. ( Nezaměstnaných lidí s vysokoškolským a doktorandským vzděláním bylo v uvedené období 929 jen v samotné Ostravě ! ) Volných míst bylo 4389, což je zhruba 5 lidí na jedno pracovní místo, v některých oblastech i více. Na inzertní nabídku jednoho místa zde běžně přichází 15 až 90 odpovědí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 08.06.17 21:58
avatar

Co napsat do díry v životopisu, to neporadím, nevím.

Ale asi je pravda, že by bylo dobré vzít nějakou brigádu. Stačí jednu, abys nemusel lhát a mohl personalistovi na otázku "co jste dělal poslední 3 roky doma", odpovědět: "Nebyl jsem 3 roky DOMA. Rozšiřoval jsem si kvalifikaci, při tom jsem si hledal vhodnou práci, pro peníze občas nějaká brigáda a tak."

Ale hlavně bych opustil tu snahu jen o THP v technickém oboru. Byl jsi v Kanadě? Tak to umíš dobře anglicky. Nedalo by se to zužitkovat? Dneska kdejakej blbec s angličtinou sežene lepší peníze, než člověk bez angličtiny. A zkusit hledat i něco mimo obor a mimo anglinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.17 18:18
avatar

Souhlasím s tím, že pokud máte pár let do důchodu, je to katastrofa, před lety jsme s manželem (měl 3 roky do důchodu) ,denně psali životopisy, telefonovali a bylo to stejné, jak píšete. A když se ucházel o místo, na které nebyla potřeba vš kvalifikace, tak ho taky nevzali, občas nějaká brigáda a tím to končilo, na štěstí jsem měla práci já, pak utrpěl velký úraz na neposypaném chodníku a dostal plný inv. důchod, což nás asi zachránilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.17 12:23

Můj známý má zdr. problémy, takže nemůže dělat na 8 hodin denně, 6 hodin zvládá. A jednou takhle po 6 ti měsících na ÚP odpověděl na místo uklízečky s částečným úvazkem. A k tomu napsal, že by jim mohl dělat i částečného údržbáře. Zabralo to a už pracuje. A co říci navrch? Že má stejné, ne li větší znalosti než ti mladí v kanclech, případně v dílnách. Jsou zdraví a karieru si teprve budují. Je potřeba se s tím vyrovnat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.