Sám na dovolenou

Od: Datum: 08.06.17 13:13 odpovědí: 25 změna: 07.08.17 00:13

Ahoj. Myslíte že he hloupý nápad jet na 9 denní dovolenou sám? Kamarády nemám, ani přítelkyni nemám a dovolená s rodiči mě děsí. Chtěl bych jet na Lipno, kde bych podnikal cyklistické, turistické výlety a ležel u vody. Myslíte že to je dobrý nápad, nebo radši být doma?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.17 13:22

Na Lipno? Tam je náááádherně. Určitě tam vyraž. Přes den budeš mít tipů na zábavu víc než dost, večer je plno příležitostí jít si někam posedět a popovídat i s neznámými lidmi (jestli o to popovídání stojíš). Určitě vyraž ven a pořádně si to užij.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 08.06.17 13:27
avatar

Ahoj.

Myslím si,že to vůbec není špatný nápad.Spíše naopak !

Srovnáš si myšlenky,budeš si hovět,vstávat budeš,kdy se ti chce,jíst budeš,kdy se ti chce,na kolo pojedeš,kdy se ti chce.

Volnost nade vše

Zcela jasně potkáš nové a príma lidi,což je obrovský přínos.

Hodně sluníčka a krásnou dovolenou přeji

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.17 13:29

Zdravím,dobrý nápad to je, pokud právě nemáte spolucestujícího, přece nebudete sedět doma. Nevážete se na druhou osobu, které se zrovna nechce vyrazit na výlet, k vodě... Je to velký relax, možnost opravdu vypnout a skutečně si odpočinout. Jediné nebezpečí je, že se Vám to zalíbí a nebudete chtít trávit další dovolenou jinak. Dříve jsem taky pochybovala, jestli mám jet na dovolenou sama. Ale pak jsem si zajela sama do Chorvatska, loni do Řecka a už jinak nechci. Teď považuju případného spolucestujícího za rušivý element a tolik si neodpočinu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fej1
Datum: 20.06.17 21:37

To jako vážně? Já se zcela ztotožňuji s pocity tazatele. Nedokáži si dovolenou sám představit. Vždy jsem si myslel, že jsem spíše samotář, ale od té doby co bydlím sám, vyhledávám každou příležitost pro trávení času ve společnosti. A tu dovolenou si tedy představit sám nedovedu vůbec. Už jsem nebyl dlouho u moře, tak bych se do Chorvatska rád vydal, ale sám - to fakt nevím (né, že bych se bál něčeho co nedokážu - kriminalita, zdraví, orientace. Bál bych se spíše své psychiky). Smekám a beru to trochu jako inspiraci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.17 00:11

Jenže vaše situace je zcela jiná - bydlíte sám a ve volném čase chcete být s někým. On bydlí s rodiči a ve volném čase bude rád sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek66
Datum: 08.06.17 13:32

záleží na lidech..já osobně akce, na které bych měl jít sám nevyhledávám a ani bych se jich nezúčastnil..jsem docela společenský, a proto když mám jet na dovolenou nebo někde třeba na víkend tak s co největší počtem lidí (kamarádů, známých)...páč když nastane třeba ponorková nemoc z 1 člověka..můžu jít za dalším..nebo nedejbože třeba nebude mít naladu nebo něco dalšího...čím víc, tím líp..za mě

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.17 14:23
avatar

Doma jsi celý rok a proč být doma i o dovolené? Klidně na to Lipno vyraž, Lipno, to je opravdu dobrý cíl. Pěkné trasy pro cyklisty i pro pěší, koupání, rybolov, krásné lesy, pokud bude štěstí, tak plné hub, určitě i nějaké kulturní akce...Hlavně aby vyšlo počasí.

Vůbec by mi nevadilo jet na dovolenou sama. Před lety jsem byla úplně sama na 14 dní v Bulharsku. Byla to moje nejhezčí dovolená. Nemusela jsem se nikomu přizpůsobovat ani nikdo mně.

Když budeš chtít, jistě poznáš i nové lidi.

Lipno docela závidím. Jezdívali jsme do Černé v Pošumaví v letech 1973 - 75 a bylo tam krásně. Skoro každý večer jsme trávili v letním kině. Kdoví, zda tam to kino dosud je. Asi už ne...Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.17 18:36

Jago, no nekecej *smich*. My jsme na Lipno jezdili každý rok od 1970 - 1980. A kam? No, do Černý v P. Do kina jsme taky chodili :-D. Tenkrát se tam stanovalo "na zelené louce". Dnes to tam je úplně jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirizu
Datum: 08.06.17 20:41

To jsem ještě nebyl na světě. Já budu ubytovaný v Horní Planá

Datum: 09.06.17 09:06
avatar

Sebod - kemp Olšina. Na zelené louce. Od silnice z Krumlova do Černé to bylo vpravo, z kopečka, na břehu Lipna, kousek před Černou. Pobývali jsme tam déle, než jsem poprvé psala: vzpomínám: 1973 - 1977. Pořád na stejném místě. Počasí nám přálo, moc se nám tam líbilo. Půjčovali jsme si šlapadla, chodili do toho letního kina. Ať dávali, co dávali. Ona vstupenka stála tehdy do 5 korun, tak to nebylo nic nedosažitelného. Bývala to krásná dovolená. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.17 14:24
avatar
Ja jsem s přítelkyni, takže cestuji s ní, ale kdybychom nebyli spolu, určitě bych nikoho k sobě nehledal a cestoval sám.
Upřímně občas o tom sním. Být sám na cestě a poznávat nové lidi a místa. Ale zas ne každý rád tráví čas jen sám se sebou. Ale pokud to tak cítíte, běžte do toho.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bcds
Datum: 08.06.17 15:36
Já byla sama na dovolené s cestovkou (turisticke) a bylo to super. Ale tam jsem se s lidmi seznámila, takže bylo s kým si promluvit. Nicméně myslím, že by se mi to líbilo i kdyby se tam se mnou nikdo nebavil.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 08.06.17 20:40

Jde to. Uvidíte sám. Byla jsem několikrát sama na dovolené, i v zahraničí. Nejtěžší je ustát snídaně a večeře. Ostatní tam sedí tak jako pospolu a vy nevíte, kam si sednout a nevíte, kam vás posadí. Nechcete být vlezlý. Nemáte zkrátka s kým si sednout. Když se jede s někým, je to jednoduchý jak facka, sednu k němu. Ale když člověk jede sám, tak musí přemýšlet o tom, ke komu si přisedne a kam. To je snad jediná starost. Ale pro Vás to třeba starost nebude:).


doplněno 08.06.17 20:45:

Znám to a koukají někteří divně.


doplněno 08.06.17 20:48:

Vloni to bylo obzlášť trapný, protože jsem se tam bavila s lidmi a jeden pán, co tam byl taky sám, se taky chtěl bavit s těmi lidmi. Tak si k nim někdy sednul on a jindy já. Oba jsme se tam nevešli. Tak jsem si sedla k lidem, kteří mi moc neseděli. Jet s někým je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirizu
Datum: 08.06.17 20:43

No právě děsí mě, jestli si lidi nebudou myslet že jsem zoufalec když tam jsem sám. :(

Datum: 08.06.17 21:40
avatar

Ať si lidé myslí co chtějí, přece nepojedete na dovolenou proto, abyste sledoval jak na Vaši přítomnost ostatní reagují.

Pěkně si to užijte, je to Vaše dovolená, znám dost lidí, kteří si vyjedou na výlet sami, dělají si co zrovna chtějí,

prostě svoboda...a kdyby si náhodou někdo o Vás něco myslel, za chvíli na Vás stejně zapomene *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.17 21:44

vidíš, to, Jiří. A já si právě naopak myslím o lidech, kteří jedou na dovču ve dvou a pak se tam hádají, nebo v lepším případě spolu nemluví, že TO jsou zoufalci. Že nedokáží jet sami a radši se s někým otravují. To, že jedeš sám, ber jako přednost. Už Ti to tady víc lidí napsalo. Budeš svým pánem, na nikoho nebudeš muset brát ohled, budeš si moc dělat, co budeš chtít.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirizu
Datum: 12.06.17 08:29

já se určitě k nikomu vtírat nebudu, budu se snažit sedět u stolu sám.

Datum: 09.06.17 06:02
avatar
Zdravim. Loni jsem byla sama v adrspasskych skalach, sice jen na 4 dny, dele to neslo, ale bylo to super. Jedna z nej dovolenych, co jsem zazila... clovek je svym panem, nemusi se na nikoho ohlizet, domlouvat, muze kdykoli kamkoli. Tehdejsiho ex, se kterym jsme meli zamluveno, jsem sebou po rozchodu samozrejme nevzala, a soucasny pritel se nemohl uvolnit z prace.
A nejen, ze jsem zazila a videla plno super veci, ale taky jsem si overila, ze mam na to, abych na zada hodila krosnu a sama vyrazila z jihu Moravy na druhy konec republiky, na desetihodinovou cestu s nekolika prestupy. Zadni znami, seznamování, spolecne snidane atd. Jen ja, soukromy penzion, skaly, priroda a klid. Mela jsem spoustu casu na premysleni o vsem moznem.
Takze JEDTE !
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.17 13:50

Záleží na tom, jestli jsi rád sám a nebo bys chtěl být s někým a nedaří se. Existují akce pro nezadané, kde se sejdou lidi podobného ražení právě často při turistice. Tam se nejspíš najdou kamarádi či dívky stejné "krevní skupiny". Bývá tam pohoda, program, veselo a na konci si lidi na sebe dávaj kontakty a pak už jezdí spolu. Aspoň to znám z vyprávění jedné dvojice, co se našli na Akci pro nezadané, co vedli manželé Hanouskovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirizu
Datum: 20.06.17 12:33

mě by na pobytu pro nezadané asi vadilo, že bych byl na pokoji s někým cizím. A já jsem stydlivý, nekomunikativní a koktám, určitě bych nezapadl do party.

Datum: 20.06.17 21:18

A pro koho myslíte, že tyhle akce dělaji? Určitě ne pro takové, co s navazováním kontaktů nemají problém. Tak se zeptejte přímo Hanouskových , co to pořádají, třeba jen SMSkou, na 775574939, jak je to s ubytováním, jestli si můžete troufnout jet, když nemáte odvahu z těch a těch důvodů. Oni jsou opravdu velice příjemní, vstřícní a mají pochopení. Však nemusíte hned povídat. Za pokus to stojí, než naříkat, že jste nezažili nic.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.08.17 00:13

Možná tohle je právě cesta, jak pracovat na tom to zlomit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra1
Datum: 06.08.17 09:39

Já jsem takhle byl sám v Kanadě. Sice jen v té české, ale pořád v Kanadě. Přebýval jsem v takovém malém penzionu poblíž hranic, kde jsem jen přespával a dobíjel baterie do foťáku. Pak jsem se každé ráno natřel opalovacím krémem, v jednotě jsem si koupil dvě lahve vody, něco k jídlu a na celý den jsem zmizel. První den oklikou na Landštějn a po okolních lesích, druhý den pěší túra do Rakouska a přes Slavonice zase zpátky a třetí den jen na trojmezí a památník železné opony a večer cesta domů. Za ty 3 dny jsem měl v nohách přes 50 kilometrů a ve foťáku skoro 2000 fotek.


doplněno 06.08.17 09:50:

Až si koupím kolo, vyrazím tam znovu na kole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ogar
Datum: 06.08.17 10:11
Jiří, vy jste asi ještě mladý a vaše nerozhodnost je dána malou sebedůvěrou. Nebojte se, vůbec se nemusíte cítit divně, ostatni tam jedou užít si a budou řešit sebe, ne vás. Vám budou věnovat pozornost jen chvíli, rozhodně ne devet dnů. A vy sám si pak budete určovat, jestli se s někým budete kontaktovat, nebo ne. V tom to budete mít skvělé. Je to jen na vás, jaký průběh tomu dáte. A třeba se zrovna tam potkáte se skvělými lidmi, se kterými budete vyhledávat kontakt i po dovolené.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 06.08.17 12:47
Kamaráde, co já se v životě nacestoval... A sám. A do různých částí světa. Evropa, Jižní amerika, Austrálie, USA...
Manželce se dnes nikam nechce, i do Brazílie jsem jí musel přemlouvat (měla hodně blbý nápad jet do Chorvatska...). Kde jsem nebyl, tam už se asi nepodívám, no...
Jeď a na nic se neohlížej! I kdyby to mělo být jen to Lipno. A nezapomeň prohánět holky... ;)
P.S Tak koukám že už to bylo v červnu, tak to už se asi rozhodl :-D
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.