Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, zajímalo by mě, jak by se teoreticky postupovalo v případě dědictví mezi dvěmi sestrami (mají obě stejného otce i matku, ale nebyly sezdaní) a jejich nevlastnímu bratrovi (s bratrem mají stejného otce)?
Bere se v potaz bezdětnost a absence závěti sestry a matka ani otec již nežije.
I prakticky by se postupovalo tak,že při smrti otce by dědily všechny děti otce.Polovinu dědictví by obdržela manželka a o druho polovinu by se podílela stejným dílem s potomky.Zatímco její dětí by se dědického řízení neúčastnily.
Pokud by zemřela manželka,tak by se zůčastnil manžel jednou polovinou a děti ženy.Ty by opět měly podíl z druhé poloviny spolu s manželem.
JABRAKA
NOZ § 1637 Třetí třída dědiců
(1) Nedědí-li manžel ani žádný z rodičů, dědí ve třetí třídě stejným dílem zůstavitelovi sourozenci a ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.
(2) Nedědí-li některý ze sourozenců zůstavitele, nabývají jeho dědický podíl stejným dílem jeho děti.
Nevlastní sourozenci nemají žádného společného rodiče. Mají-li společnou matku nebo otce, jde o vlastní polorodé sourozence.
K dědictví odpověď Jedubaby výše.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.