Mám chuť se pomstít

Od: Datum: 14.05.17 21:39 odpovědí: 20 změna: 19.05.17 06:30

Zdravím. Nepohohodl jsem se s jedním člověkem. Mělo se jednat o obchodní spolupráci, ale jelikož protistrana z mého pohledu neznala ani základní podnikatelské pojmy, došlo k neshodě a to bohužel né moc dobré. Protistrana mi dluží peníze, byl jsem fyzicky napaden, bylo mi vyhrožováno a nejspíše jsem často terčem pomluv (přímý důkaz na to nemám, nezjišťuji to). Tento člověk mi stále leží v hlavě. Zkoušel jsem se bránit zákonnou cestou, ale z mnoha zdrojů mi bylo řečeno, že šance na úspěch je velmi malé a cesta velmi nákladná. Chtěl jsem se nějak pomstít. Konkrétních myšlenek mi hlavou proběhlo plno, ALE...1) vždy se jednalo o pomstu na hraně či za hranou zákona 2) pro mě je ten člověk úplný odpad-nestojí mi za nějaký zbytečný risk 3) říká se, že na každého dojde a kdo jinému jámu kopá...atd. Nechci aby se to obrátilo proti mě.

Za svůj život mě na podobné úrovni naštvali celkem 3 lidi (včetně tohoto). Nicméně v těch dvou případech to všechno vyřešil čas. Dokonce kdybych jednoho potkal, rád bych s ním dal kávu. Ale v tomto případě to čas ne a ne vyléčit. Už je to dost dlouho a štve mě stále stejně nebo více. V několika věcech to negativně ovlivňuje můj život - 1) Když si na to vzpomenu nemohu pracovat a jen přemýšlet 2) Můj vztek je tak silný, že při přehrávání onoho incidentu v hlavě se mi sevře ruka v pěst a praštím se velkou silou jako bych útočil na protistranu. 3) Včerejší vrchol. Měl jsem sex s přítelkyní a během toho se mi to (nevím proč) objevilo v hlavě a nemohl jsem se toho zbavit. Myšlenka byla tak silná, že si asi lze domyslet jak to dopadlo. Přítelkyně to nikdy nepochopí a hledá za tím něco jiného.

Když to shrnu: Chtěl jsem se nějak legálně pomstít, pak jsem to zamítl, protože to není správné, ale se situací se nemohu smířit, vůbec neodeznívá a dost mě ničí. Mám pocit, že pokud toho člověka neuvidím na kolenou, tak mě to bude ničit stále.

Co mám dělat? ("Vykašli se na to" - nefunguje)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.17 21:56
Dojdi si k psychiatrovi, da ti nějaký prášky na hlavu a jed dál! Čím min to budeš řešit,tím lip pro tebe
doplněno 14.05.17 22:46: Aloisb: Kajínek vraždy nespáchal? Jak to víte? Můžete vaše tvrzení nějak podložit?
Já osobně jsem na pochybách, ale netroufnu si říct, ze je nevinný! A Milousovo předvolební gesto? Radši bez komentáře
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.17 22:07

Chce to hodit za hlavu a příště se podobných obchodních partnerů vyvarovat. Co má dělat člověk, který prohrál občanskoprávní spor rozhodnutý zkorumpovaným soudcem? Nebo Kajínek odsouzený za vraždu, kterou nespáchal?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.17 00:27
avatar

Pokud to nelze vyřešit a ukončít právní cestou, tak se s tím musíte smířit a vzít to jako lekci, ponaučení do budoucna a to má taky velkou hodnotu. Mstivostí ubližujete nejvíce sám sobě. Jste rozhozený, nespokojený, nešťastný a záleží na Vás, jak dlouho to bude trvat, jak dlouho se budete ničit. Pokud jste něco slyšel o karmě, tak i tu si velmi zhoršujete. Nic Vám nestojí za tak zoufalý život, musíte se naučit přijmout i důsledky vlastních chyb, ty daly volné pole nepoctivému člověku a vl. blbostí, či nedůsledností jste naletěl. Věřte, že "věci" se nám dějí, dokud nepochopíme proč a dokud své jednání nezměníme. Pak ustanou, jak mávnutím kouzelného proutku. Často je velmi těžké přijít sám u sebe, na chybu, kterou nevědomky děláme, ale Vy jasně popisujete, co jste udělal špatně a navíc ta mstivost! Možná to chce zapracovat na důslednosti, svědomitosti a hlavně změnit v sobě reakci na křivdu, což není tak jednoduché, ale věřte, že to jde. Pak Vás tyto záležitosti nebudou postihovat. (Přijdou zas jiné! Proto jsme tady, abychom se zdokonalovali.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.17 07:13
avatar

Mstivost je zlá vlastnost. Normální člověk mávne nad problémem rukou, případně přemýšlí o tom, jak to všechno napravit. Vy přemýšlíte nad tím, jak se pomstít. Doutná to ve Vás jako zlý oheň, kvasí to jako plná žumpa a vy jen myslíte na pomstu. Je to hrozná povaha. Často se objevuje mezi lidmi ve vedení státu: Když ty na mě, tak počkej, já Ti taky ukážu! *bzum*

Je to těžké, ale nejlepší by bylo mávnout nad tím rukou. To tvrdíte, že nejde. Proto bych si dala čas 2 měsíce, půl roku...ze všech stran to promyslela, jak to bylo, kdo měl pravdu, kdo podrazil, co by se s tím dalo dělat...

Často jsem podobně analyzovala nějaký problém a věřte nebo ne, došla jsem někdy i k názoru, že jsem vinna já sama. Bylo to jako očista. Omluvila jsem se, vysvětlila a život šel dál. Nesmíte bazírovat na tom, že vinna je jenom protistrana. Může být, ale musíte připustit i svůj podíl viny.

A do podobných silně emotivních problémů bych nikdy netahala sex. To jste udělal velikou chybu. Vzhledem ke zlým a mstivým myšlenkám v mozku jste jistojistě vybouchl na plné čáře. A manželka či družka, jak je dnes v módě si myslí kdoví co. Má na to nakonec právo a Vy budete muset uklidňovat ještě rodinný život. A vysvětlovat. Zlá nálada, mstivost, zloba, nenávist k sexu nepatří. To jste měl radši okopat zahrádku, při té naštvanosti by to šlo jedna radost. Jaga.

Stejně, jako se na jaře dělá jarní úklid, udělejte si jarní pořádek v hlavě. Uvidíte, bude vám líp. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.17 21:59
avatar

Babuško, mezi lidmi ve vedení (a nejen státu) se podle výzkumů objevuje velmi vysoké procento psychopatů a deprivantů. Jinak by se tam nedrali, normální člověk nepotřebuje ke štěstí ten nabubřelý pocit moci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 15.05.17 09:52
Hlavně neudělejte něco, čeho by jste později mohl litovat.
Ona i špatná zkušenost je zkušenost.
A nezapomeňte, že: Karma je zdrama.
Ono ho to jednou dožene, takže čekejte, všechno se stane v ten pravý čas.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.17 11:00

Legální cestou - kupte jeho dluhy a posílejte na něj dokola exekutory. Zabavte mu všechno na co přijdou, i věci příbuzných (ty sice budete muset vrátit, ale znepříjemňuje to život a příbuzní na něj pak vyvinou nátlak). Otravujte (samozřejně v zastoupení nějakými dobře rostlými chlapíky) jeho příbuzné, že Vám dluží peníze a jestli by za něj nechteli zaplatit. Zapojte se do oboru, který dělá, a přebírejte mu zákazníky. Každý den u něj a u příbuzných parkujte černé auto s lidmi uvnitř. Nechte pracovat strach. Je to drahé, ale pomsta není o návratnosti.

Nelegální cestu vám zde radit nesmím, ale neradil bych vám ji ani tak.

Třetí možnost je zajít si za psychologem a ten Vám ukáže cestu, jak se s tím vyrovnat bez pomsty, pokud toho nejste schopen sám. Ze všech tří cest je tahle asi nejlepší, první dvě budou ničit i Vaše nervy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.17 11:21

Pane Pole, nenávist ničí v první řadě toho, kdo nenávídí. Původce podrazu si možná ani neuvědomuje svoje triky, zlodějny, podvody, poněvadž je tak biologicky nastaven, neb s dědil podobné vlastnosti od předků a bere to jako součást svého života neb svoje vítězství.

Podívejte se na velkou část společnosti, je obdivován, kdo rychle zbohatl, umí se orientovat, když něco provede snaží se z toho vykroutit a.p., většinou to okolí obdivuje, stačí se podívat do historie neb současné politiky, jaký jsou šikulové, podvodníci, slibotechnové, dotačníci a velká část národa jim dává opětovně důvěru.

Můj přestárlej příbuzný má názor, - potlač svoje divoké pudy, bij se za pravdu, spravedlnost jako lev, ale než tam dojdeš, tak pojdeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sasanka*
Datum: 15.05.17 14:16

Myslím, že by stálo za to, prodiskutovat to s lékařem, určitě by Vám pomohl. Léky by to spravily a zas by Vám bylo dobře. Věřte mi, nenávist a chuť pomstít se člověka jen ničí a čím víc na to myslíte, tím hůř...
Držím palce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.17 19:51

Taková ničivá nenávist, kterou popisujete, přichází zpravidla při výjimečně silném zásahu nějakého zesměšnění a ponížení. Kdy poškozený prožívá natolik velké trauma a ostudu, že situaci nedokáže unést. Váš pocit křivdy, bezmoci a nespravedlnosti to naznačuje. (Včetně věty o možných pomluvách). Proto píšete, jak byste potřeboval toho člověka vidět "na kolenou", poraženého a potrestaného...

Poznámka:"Už je to dost dlouho a štve mě stále stejně nebo více" - naznačuje, že prožitou událost nedokážete sám zvládnout. Stále se trápíte, užíráte, promýšlíte scénáře pomsty - a toto vše Vám začíná škodit i v soukromí. Vaše prožívání není v pořádku. Zkuste v sobě najít sílu a vyhledejte odbornou pomoc. Případně požádejte přítelkyni o doprovod. Blízcí lidé by si měli být oporou.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pole
Datum: 15.05.17 21:42

Strašně moc všem děkuji za odpovědi - opravdu.

Návštěva odborníka mě napadla, jen nevím jak na to. Pokud mám myšlenky u něčem jiného, je to super - ale když mi do hlavy vletí tento člověk, má nálada se během okamžiku změní o 180° a krev ve mě vře. Nejsem naštvaný jen na něho, ale i na ubohý zákony této země, které nic neřeší, na úplatné strážce zákona, kteří pomáhají a chrání lumpy a zděje (a poškozují poctivé kolegy). Potřebuji s tím něco udělat - zdálo se mi o tom už párkrát v noci. Byl bych ochoten se sprotistranou i usmířit (za podmínek finančního srovnání), ale tento člověk neumí jednat v klidu, bez vyhrožování a tendence napadat lidi s následnými skutečnými napadáními, pokud ho nikdo nezastaví. Může to vypadat, že mi jde jen o peníze, ale není to tak. Jde mi o princip. Ty prachy byl klidně věnoval na charitu. Vadí mi, že tento zloděj křičí: chyťte zlodějě. Důvod proč jsem žádnou pomstu neprovedl je samozřejmě ten, že pomsta je špatná, ale také to, že běžné hnusárny, které si někteří lidé dělají (např. rozřezání pneumatik) je podle mě o ničem. Jen kdyby se na to auto člověk podepsal jako autor (tím by se ale doznal k přestupku/trestnému činu). Chtěl jsem říci, že pokud druhá strana neví od koho pomsta přišla, je to podle mě k ničemu. Rozkecal jsem se víc než jsem chtěl.

Datum: 15.05.17 21:57
avatar

Když někoho nenávidíte, nejvíc to ublíží Vám. Příklady z Vašeho života, které jste popsal, to jenom potvrzují. Nenávist je jed ve Vašem těle. Otráví Vás a vezme Vám všechnu radost ze života.

Opravdu Vám ten člověk za tohle stojí? Stojí Vám za to, abyste si myšlenkou na něho zkazil každou chvíli? Zkuste to vnímat tak, že čím dřív pro Vás přestane být zajímavý, tím dřív se Vám uleví. Zapomeňte na něho. Cíleně zapomeňte, jak se jmenuje, jak vypadá a čím Vám uškodil. Není na Vás, abyste se mstil. Myslete na boží mlýny. A to jsem nevěřící ale mnohokrát se mi to potvrdilo. Pomsta není náš úkol. Zachovejte sebe, svůj zdravý rozum a svůj pozitivní pohled na svět. Pomstí se někdo jiný. A nebojte se, jakmile na něho dojde, bude dobře vědět... vzpomene si na každého, komu ublížil. I na Vás.


doplněno 16.05.17 16:27:

Ono to taky bude tak trochu testosteron. Takové to bušení se do hrudi - MNĚ tohle přece nikdo nemůže beztrestně udělat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 16.05.17 06:54

Běžte jednou, dvakrát k nějakému psychologovi. To vás nezrujnuje. On poradí, co s tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kasa®
Datum: 15.05.17 22:31
Zkus si jej predstavit nekde na podiu, pred spoustou lidi a ty prichazis a muzes mu ublizovat jakymkoliv zpusobem.Jakkoliv.
Nebo si nahlas zanadavej, az budes nekde sam, treba v aute. Do niceho nebouchej, jen se vykric.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.17 16:36

Dobře vám tady radí, najděte si stránky pronaladu.cz., to vám fakt spraví náladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jina
Datum: 16.05.17 17:28

Třeba vám pomůže to,že takových trotlů je všude možně hodně a zrovna teď se s nimi setkalo stovky lidí,jako vy. Nejste sám a věřte,že vám nejvíce pomůže čas. První,druhý,třetí den si člověk myslí,že to nedá,že toho člověka snad musí zardousit,pak to ale polevuje,no prostě čas to hojí.

Já jsem jednou nasbírala na trávníků psí h...a dala do sáčku s tím,že je hodím nenápadně zezadu na tu onu,no ale nestrefila jsem se ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pole
Datum: 16.05.17 21:34
"První,druhý,třetí den..." Mě to nepolevuje ani po půl roce.
Od: jedubaba*
Datum: 17.05.17 07:10

Mě to nepolevuje ani po půl roce.

Asi vám to zas tak nevadí, když s tím nic neděláte - dotaz na fóru není řešení ani pomoc a "Návštěva odborníka mě napadla, jen nevím jak na to," je tak trochu výmluva, ne? Skoro se mi zdá, jako byste potřeboval případnou pomstu "posvětit" od nezúčastněného okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.17 22:15

Ale i "posvětit si svůj názor" je jedna z funkcí poradny, takže bych mu to neměl za zlé. Jestli je ten názor správný a shoduje se s morálním nebo jiným pohledem "rádců" je jiná věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 19.05.17 06:30

"Posvětit názor" je trochu něco jiného, myslím si. Například "ano, chceš se mu pomstít, my ti rozumíme, je to blb..." a podobně. "Posvětit pomstu" pak přímo říci "běž a udělej mu něco ošklivého". Ale uznávám, že je to jen úhel pohledu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.