S.O.S. zácpa jak se vyprázdnit za 2hod

Od: Datum: 13.05.17 12:28 odpovědí: 15 změna: 15.05.17 10:23
Ahojky, za dvě a pul hodiny mam doma oslavu problem je v tom že jsme nebyla tyden na wc na velké. Muj obvoďak ma dovolenou. Tak piju celí týden olej vodu kompoty jim a nic. Projimadlo si kupovat nechci a do města se ani nedostanu mam 14 berle a žádný pohyp. Poradťe už jsem celá nevrlá. Problém se zácpou mam až od té doby co mam berle a žádnej pohyb.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.17 12:36

Tak rychle snad jen glycerinové čípky nebo klystýr.Nebo to zkusit vydržet přes oslavu..

doplněno 14.05.17 15:22:

Také pomáhá jablečný mošt aspoň litr nebo větší množství jabl.kompotu.

Ohodnoceno: 1x

Od: jessi
Datum: 13.05.17 13:13
No skusím ale je to děs a ani ty čípky nemam . 14 dní berle a ten pohyb my chybí.
Datum: 13.05.17 14:13

Již je asi pozdě, ale sladké kompoty asi nic nezmůžou.

Ten cukr tam je špatně.

Máte doma sáček kyselého zelí? Kysaného. Dejte obsah sáčku do kastrolu, zalijte vlažnou, trošku víc než vlažnou, ne horkou, vodou 2-3 deci, promíchejte a sceďte. Vodu vypijte na ex, nic již nejezte. Pokud není doma kysané, vypijte pouze k litru teplé vody a modlete se.

Tohle většinou po ránu zabírá, pokud jsou střívka zlenivělá. Máte málo vody, málo pohybu a na problém je zaděláno.

Ohodnoceno: 0x

Od: lee
Datum: 13.05.17 14:30
Jako nejrychlejsi reseni se mi jevi klystyr. Lze provest i sprchovou hadici, navod lze najit na netu. Ve zkratce - nastavit prijemne vlaznou vodu, stredni proud, odsroubovat hadici, "napustit se", vodu chvili zadrzet...

Od: petr1
Datum: 13.05.17 14:52
Vy asi nejste normalni radit 14 lete divce klystyr pomoci sprchove hadice.. Ano da se to udelat celkem bez problemu, ale taky si muze pekne ublizit! Asi nejhorsi rada za posledni dobu..

Datum: 13.05.17 15:07

Petře, kde jsi přišel na to, že tazatelce je 14 let? ;)

Ten klystyr by mohl pomoci.

Od: petr1
Datum: 13.05.17 15:14

samozřejmě že by klystýr mohl pomoci, ale nezlobte se na mě pomocí sprchové hadice je to bez zkušeností celkem riziko!

moje chyba špatně jsem pochopil to mám 14 ;) takže tedy opravdu netuším kolik tazatelce je..

Od: lee
Datum: 13.05.17 15:31
Tazatelka nikde nepise, ze je ji 14. Napsala jsem, ze jde dle meho o nejrychlejsi metodu, pokud je trapeni velike. Pecovali jsme doma nekolik let o nemohouciho dedu (nakonec uplny lezak). Mel se zacpou velke problemy prave pro nedostatek pohybu a nizsi prisun tekutin. Klystyr doporucila sestra domaci pece, ktera k nam dochazela. Prave upozornovala na jen vlaznou teplotu a mensi proud, vodu poustet jen do prijemneho tlaku, zadny pocit na prasknuti. Jeste nam doporucila, ze misto irigatoru se da koupit nastavec na hadici, se stejnym zavitem jako sprchova hlavice. Neni to zadna pomucka ze sex shopu, da se to koupit u prodejcu koupelen. Setrne pouziti hadice jako prvni pomoc pry nemuze nijak ublizit.

Datum: 13.05.17 15:03

Nech tomu volný průběh... až to přijde tak se vyprázdníš.

Datum: 13.05.17 20:04

Otázku čtu až teď. Ale týden bez stolice určitě není dobře a může to skončit i blbě. Asi už to je v pořádku, protože se tazatelka víc neozvala. A není to tím, že má někdo berle, protože já měla zlomené koleno a 5 měsíců jsem ležela s ortézou pohybovala se také pouze o berlích a to jenom doma, ani tři schody ven jsem nemohla sejít. A na záchod jsem chodila pravidelně. Jedla jsem málo, a hodně jsem zhubla. Ale rozhodně jsem nepojídala sladké kompoty. A kdybych měla zácpu, tak bych to rozhodně řešila. Třeba sušené švestky namočené přes noc do vody, když teda ne projímadlo. Ale já mám doma pořád glycerinové čípky pro případ nouze. A kdybych neměla, určitě bych si pro ně někoho poslala.

Datum: 13.05.17 20:58

Kysané zelí, jablka se slupkou, švestky v jakékoliv podobě, podmáslí, celozrnné pečivo a zítra naběhnout do lékárny, nebo někoho poslat pro projímadlo. Obsah střev vzahnívá a toxiny jdou do těla. Každý jsme jiný, může to být nedostatkem pohybu, taky nemusí.

Datum: 13.05.17 21:00

Udělt si čípek z mýdla,

Od: maky®
Datum: 14.05.17 14:42

Znám osoby, které to řeší tak, že ráno nalačno vypijí sklenici teplé vody, to prý pomůže.

Datum: 14.05.17 19:52

Maky, tohle je osvědčený recept. Také to dělám a nemusím mít vůbec zácpu. A do sklenice si přidám lžičku konopného oleje. Nesnesla bych jeden jediný den abych nešla na záchod. Je to velice nezdravé a určitě to může mít následky. Zbytky jídla musí ven. Jak tady někdo psal, pak to v těle zahnívá a vstřebávají se toxiny přes střevní stěny do těla. Neumím to popsat odborně, ale je to logické. Každý tvor přijímá potravu a musí vylučovat nestrávené zbytky. To dělají všichni živí tvoři bez výjimky. Je to docela zajímavé jak jsou někteří lidé laxní k tomuto problému. Přitom každý kdo má doma nějaké zvířátko, psa, nebo kočku a tak dál a všimnul si, že pejsek dva dny nekakal, tak s ním letí k veterináři. A sám bude klidně doma sedět třeba tři dny a bude čekat až to "přijde" naturálně. Nechápu...*ee*

Od: sdf
Datum: 15.05.17 10:23

to nejsi schopna skočit do lekarny pro glycerinové čípky?Fakt pomohou.Rozředí to a jde to ven.*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.