Podpora po ukonceni VS

Od: Datum: 27.11.12 12:30 odpovědí: 3 změna: 27.11.12 13:03
avatar

Dobry den,

chci se zeptat jak je to,kdyz student ukonci VS vysokou nema zamestnani,tak se jde prihlasit na UP pracak ma narok na nejakou podporu,kdyz pred tim nikde nepracoval?Jak to vlastne probiha...dekuji za Vase odpovedi *klik*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 12:56
avatar

Dobrý den. Na podporu v nezaměstnanosti nárok mít nebudete, jestli-že jste v posledních dvou letech vedle studia nevykonával žádnou činnost, z které by bylo alespoň 12 měsíců odváděné důchodové pojištění. Vše k podpoře v nezaměstnanosti zde:

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

A jak to probíhá? Pokud se přihlásíte na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, bude za Vás hradit zdravotní pojištění stát a zprostředkovatel se Vám bude snažit pomoci sehnat práci. Nutno upozornit, že po dvou měsících můžete být poslán vykonávat veřejně prospěšnou práci, či veřejnou službu. V případě, že se na úřadu práce nezaevidujete (není to povinné) budete si muset zdravotní pojištění hradit sám.

doplněno 27.11.12 13:28:

http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/5

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.11.12 13:03

Jen bych malinko poopravil Kapku - zprostředkovatel s tebou sepíše papíry, ale nic ti hledat nepomůže. Máme doma podobný případ starý 3 měsíce. Při zaevidování dostala další návštěvu PÚ až po dvou měsících. Na dotaz, jakto, že tak dlouho, že myslela, že se bude ucházet o práci častěji ji bylo přímo úředníkem řečeno, že oni tu nejsou od hledání práce, ale od evidence. Hledat musí sama. Že prý pomáhali dřív, kdy nebylo 800 nezaměstnaných na jednoho úředníka.

Naštěstí to dobře dopadlo a tento úřad už nadále nepotřebujeme využívat. Ale nepomůžou s ničím. Pokud nejsi jak krém na boty.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 27.11.12 13:03

Dobrý den.

Na podporu v nezaměstnanosti máte nárok, pokud v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získáte alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Doba přípravy na budoucí povolání se jako doba důchodového pojištění počítá.

Maximální výše podpory bez doložení příjmů (měsíčně) 3562 Kč (první 2 měs.), 2847 Kč (další 2 měs.), 2698 Kč (posl. měs.)

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

doplněno 27.11.12 13:17:

Jen doplním. Doba přípravy na budoucí povolání se do důchodového pojištění počítá pro účely stanovení peněžité pomoci v mateřství. Pro podporu v nezaměstnanosti je třeba při studiu alespoň 6 měsíců v posledních dvou letech před zařazením do evidence úřadu práce mít pracovním poměr, zakládající účast na sociálním pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.