Sociální odbor nefunguje, vysmívá se

Od: Datum: 12.05.17 15:26 odpovědí: 21 změna: 15.05.17 17:21

Dobrý den, mam porosbu, ocitl jsem se v situaci, že nemam práci podpora mi skončila v březnu, n í nemam podporu ani neberu dávky, podal jsem aspoň žádost o příspěvek na bydlení, podla jsem ji 10.4. odpověď mi byla odeslána 10.5. odpověď zněla, že jsem špatně vyplnil formulář a zažádal jsem o dávku zpětně od 12.11. 2017. Jenže ty lejstra se mneou vyplňovala pracovnice soc odboru, ká jsem chtěl aspoň aby mi pomohli s nájmem, na jídlo si pujčuju u kamarádů, práci hledám, mam velký problém s dojížděním, nemam auto bydlím na vesnici, kde není bus přípoj a nejbližší město je 20 km. já auto nemam. Takže treď mne stát nechal bez jakékoliv pomoci, nemam práci, nemam ani nárok na příspěvek na bydlení, není v mích silách dohledat nějaké lejstra z loňakého prosince, o které mne ve zdůvodnění žádají na sociálním odboru přu zprávě kterou mi nyní poslali. Jsem zoufalý, nevím jak postupovat, lze si stěžovat na pstup úřednice na sociílmním odboru? Aproč čekali aby mi napsali takovou odpověď až na poslední den, kdy mají za povinnost žádost vyřídit? Mně to přišlo, že si ze mě udělali legraci, mají pomáhat lidem a spíš se jim vysmívají


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.05.17 16:13
avatar

Co tak se zkusit přestěhovat někam do okolí případného zaměstnavatele? Dělníky do Amazonu nebo podobných firem najímají už ze zahraničí, protože nejsou lidi...

Máte rodinu, děti, hypotéku?

S tím půjčováním to není dobré řešení a jen tak čekat a "hledat" práci za dvorem taky není nejvhodnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 16:20

Jo, přesně, jít za prací, ne čekat na boží spasení. Někde hned nabídnou i ubytování. Pokud budete pořád na jednom místě, tak sama od sebe žádná změna nepřijde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.05.17 16:55
avatar

Úřednice postupovala v rámci zákona. Podívejte se na odkaz, jsou tam pracovní místa s ubytováním:

http://www.dobraprace.cz/manualni-delnicke-profese/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opis®
Datum: 12.05.17 20:06

Urednice postupovala podle zákona? A že nikoho nezajímá, že potom, co jsem bral 5 nměsíců podporu, jsem zůstal uplně bez prostředků, přestěhoval jsem se, do toho fůra starostí, jsem v byt sám na vše na poplatky prostě uplně na vše, nemam co jíst, půjčoval jsem si od kamarádů peníze, nechtěl jsem jít žebrat o dávky v hmotné nouzi. Úřednice postupovala v rámci zákona? Jak by asi bylo jí kdby neměla peníze na jídlo, a že jsem špatně vyplnil formulář, že mi s tím nepomohla ne že by se opravila, ale ještě se toho chytně a napíše mi že pokud nedoložím zpětně za lośké poseldní čtvrtletí příjmy (jaké přilmy byl jsme na PU od řijna (což má uřednice ve své databázi., kdby se ráčuila podívat. Zkrátka naprostý nezájem a osud člověka,a vaše rada abych se sebral a šel bydlet na ubytovnu a pracovat do amazonu, a co byt? mam družstevní byt, navíc jak si představujete přestěhovat se práci blíž, tzn. někam za prací. Stěhovala jste se někdy? Já ano loni v půlce prosince, kolikrát bych se měl stěhovat? všichni co mi tady radíte (dosud) asi nevíte jaké to je žít s pocitem, že mne všichni opustili a že nevím zda budu mít zítra co jíst, nebylo by lepší si něco udělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 20:10

A co jsi dělal těch 5 měsíců, kdy jsi bral podporu? Staral jsi se, co bude potom? A kolik je ti let? Máš děti, blízké příbuzné apod? Brečet umíš dobře, ale starat se sám o sebe tě nějak v mládí doma nenaučili, viď?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opis®
Datum: 12.05.17 20:16

Já jen konstatuju jak se na soc uřadě chovají. Děti nemam ani příbuzné. Co jsem děšlal 5 měsíců na UP? Předně jsem od řijna 2016 byl na UP, stěhoval jsem se do jiného kraje v prosinci.Tady kam jsem se přestěhoval je to daleko do měst. Práce jen s dojížděním 20 km, není snadné zde najít práci, snažím se sehnat společnýá odvoz do práce (dohodnout se na společném dojíždění že bych přispíval na benzín. Spoje busově tu na 6 ranní nejsou. Prostě konec světa, ale nenapdlo by mne, že mne státní úřednice nechá bez pomoci. Štve mne, že to prostě nikoho nezajímá, přestože to má jako soc pracovnice v popisu své práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 18:29
avatar

I specialistka úřadu práce se může přehlédnout a jedenáctku zaměnit s římskou dvojkou → určitě Vám to neudělala schválně. ÚP dodržel zákonnou lhůtu, na to si nelze stěžovat (mají toho hodně).

Přiznání dávek státní sociální podpory má svá pravidla. Nedoložíte-li potřebné podklady (např. výši příjmů a nákladů na bydlení), nemůže Vám být příspěvek na bydlení přiznán.

Já v tom žádný výsměch nevidím, nevidím, že by Vás "stát nechal bez jakékoliv pomoci", nevidím ani důvod ke stížnosti. Doložíte-li potřebné podklady zpětně, vyplatí Vám ÚP příspěvek zpětně.

Poznámka: Já potvrzení o platbách uchovávám minimálně po dobu, než dojde k promlčení (minimálně tři roky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opis®
Datum: 12.05.17 20:11

V prosinci jsem se stěhoval, změnil jsem trvalé bydliště a úřednice, která chce ode mne dodat zpětně poslední čtvrtletí roku 2016 (o ví, maá to v papírech, jenže já nežádal v dubnu o příspěvek za loňský rok, ale aby mi pomohli letos v dubnu! Pomohli mi tak, že 30 dnů mi nepomohli vůbec, a potom mi napsali, že jsem při vyplňování lejstra(vyplňoval jsem ho společně s úřednicí!) udělal chybu v datumu a že tedy mi vyhrožují, že musim dodat ještě platby nájmy atd z loňska, kdy jsem byldel uplně jinde. Na sociálním odboru nemyslí sociálně, ale asociálně ba pro důstojnost člověka urážlivě, na lidech jim nezáleží

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 21:06
avatar

Seznámil jste se s tím, kdo má nárok na příspěvek na bydlení a co všechno je potřeba k žádosti přiložit? Příspěvek na bydlení na bydlení lze přiznat tomu, kdo má v bytě, k němuž o příspěvek žádá, trvalý pobyt a nájemní smlouvu sepsanou na své jméno (případně kdo doloží vlastnictví bytu výpisem z katastru nemovitostí.

Další podmínlou je doložit výši příjmů + nákladů na bydlení za předcházející kalendářní čtvrtletí. Jestli jste žádal v dubnu 2017 podal žádost zpětně od února 2017, je nutné doložit výši nákladů na bydlení za poslední čtvrtletí 2016.

Pokud jste se ale přestěhoval až v prosinci, přizná Vám podle mne úřad příspěvek až od 1. dubna → až doložíte náklady na bydlení za leden až březen.

Tzn., že Vám první příspěvek může být přiznán až po prvním "odbydleném" čtvrtletí. Odbor nemá jak (o čem) přemýšlet a úřednice jsou povinny se řídit platnými zákony.

Chápu, že jste v těžké situaci, ale zákon platí i v případě, že je někdo ve svízelné situaci. Pokud žadatel nedoloží předepsané podklady, nesmí mu úřad dávku přiznat. To není žádné vyhrožování.

Nejspíš se Vám nelíbí ani moje odpovědi, ale pokud se nad nimi zamyslíte, zjistíte, že Vám radím, jak chybu napravit (stížnostmi ani nářkem se Vám to nepodaří).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: opis®
Datum: 12.05.17 21:26

Dobrý večer, děkuji Vám za odpovědi, vím, že z pohledu někoho, kdo nemá existenční potíže, jsou moje slova možno vykládat jako nářek, ano dá se říct, že "pláču" je mi ouvej a komu by v mé situaci nebylo, připadám si opuštěný a nechán na pospas osudu. Je fakt, že nenám co jíst, disud jsem se zdráhal zajít na sávky v hmotné nouzy, ale proč bych měl. Lono do řijna jsem v práci makal jak kůň dřel jsem se, za jeden den jsem navzpíral to co nezvednou ti uředníci kteří rozhodují zsda dají nějakou soc dávku nezvednou za rok, ma mz´dravotní problémy, bpolesti kolen a páteře, nejsem ale zdaleka v důchodovém věku. na soc odoru jsem předal v 10.4. 2017 komlet platby za leden - březen 2017 byl jsem v domění, že od dubna mnebo apoň května mi přispějí na bylední, žel oni nechtějí, asi jim nejsem dost dobrým člověkem. Ostatně kolik by mi přispěli? můj příjem za duben je 0 kč, musím platit nájem 4700 plus elektriku 500 kč olus abych měl trochu jídla. Ale nemam nárok na žádný příspěvek na bydlení. Tak co počít? Opít se a skořit z mostu? Kdby aspoň mi pomohli do začátku prostě pokrýt to bydlení a přispěli mi na jídlo, a já bych si určitě našel práci, není to snadné na jít práci, potíž je že nema auto, je to trochu moje chyba, byl jsem vždy takový že jsem motorismus nemusel nebyl mi koníčem ani zábavou, kam jsme potřeboval, dostal jsem se busem vlakem, ale tady žel neí v obci žádná ranní doprava do práce na 6 hodinu. Co počít nevím. Pro pár set korun člověk musí žebt´raqt na uřadě a ještě mu je ano nedají nechají člověka umřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.17 00:43
avatar

Neporozuměl jste mi: Nářkem nenazývám stížnost na Vaši momentální situaci, která pro Vás není lehká, ale výčitky směrem k sociálce, která za tu situaci opravdu nemůže.

Pravidla jsou jednou daná a je nutné se jimi řídit, pracovnice úřadu nesmějí dělat žádné výjimky (pro jistotu: nejsem zaměstnankyní úřadu), zákony platí pro všechny stejně.

Pokud místo přemýšlení, jak situaci napravit (dodat požadované podklady a potvrzení), hledáte, kde byste si mohl na koho stěžovat, není to podle mne adekvátní reakce.

A pokud jste měl problémy, neměl jste je řešit půjčkami, které nemáte jak splácet, měl jste se na úřad obrátit dříve. Dnes už byste měl potřebné podklady pohromadě a situace by byla o něco snazší.

"Nářkem" jsem nazvala stížnosti na úřad + toto: "..., žel oni nechtějí, asi jim nejsem dost dobrým člověkem." To není konstruktivní přístup k řešení problému.

Pokuste si vzpomenout, kde byste mohl mít potřebné podklady uloženy. Víte, že Vám potřebné údaje dodavatelé energií apod. potvrdí i zpětně? Případně zajděte na úřad znovu a upravte datum, od kdy o příspěvek na bydlení žádáte. K žádosti od 1. dubna budete dokládat jenom 1. čtvrtletí 2017.

Já Vás nechci kritizovat, jenom jsem chtěla ukázat, kudy cesta nevede...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 21:16
avatar

Také si myslím, že jste měl zde dostat reálné rady, ale mnohdy to řešení situace není, dokud poradci neznají určité podrobnosti. Proč jste tam a ne blíže práci a podobně.Tedy to vezmou zkratkou, že jste měl tohle a tamto. A teprve, když situaci objasníte, tak mohou přijít nějaké smysluplné a konkrétní rady.

Problém je, že dnešní pracovníci ÚP, skoro nikdy nikomu práci nesehnali. A naopak velice rádi vyřazují.

Jestli jste si špatně vyplnil žádost a paní Vás neupozornila, tak to nemohu posoudit, protože jsem v té situaci nebyla.

Nás by spíše zajímalo, proč jste se stěhoval do družstevního bytu tam, kde dávají lišky dobrou noc. Zdědil jste družstevní byt, nebo ho koupil, nebo jste v pronájmu?

Pokud jste ho zdědil, nebo koupil, tak ho můžete prodat, pokud jste podnájemník, můžete jít o kousek dál. Je divné, že by v místě nebjezdil nějaký autobus. To většinou bývá ošetřené.

To jenom takové zamyšlení.

Moje rada je, pokud se již nechcete stěhovat, nevím, jak velký je byt, nabídnout jednu místnost někomu k bydlení. Že byste se podíleli dva na nákladech.

Též zkusit nějakou firmu, třeba ten Amazon, nebo něco podobného. Opět, nevíme, kde bydlíte, jaká větší firma je v nějakém okruhu. A domů dojíždět jenom na dny volna, nebo na víkend. Nevím, jaká by byla pracovní doba. Musíte vzít v potaz, kolik budete brát, abyste poplatil jízdné, inkaso doma a ubytovnu v té práci, plus základní potraviny.

Další věc je, co můžete zaměstnavateli nabídnout. Podle vašeho způsobu psaní se trochu obávám. Paní na pracovním úřadě se Vám měla trochu více věnovat. Jste vyučen? Jakou máte praxi?

Napište, kolik je Vám let, co byste mohl dělat, jaké vzdělání máte, jak jste na tom se zdravím kvůli těžší práci, v jakém kraji přibližně jste. Máte doma internet a podobné. Třeba se podíváme na nějaké nabídky k práci a Vy je potom můžete obejít a pokusit se o přijetí do nové práce.


doplněno 12.05.17 21:55:

Myslím, že jste adept pro nějakou neziskovku pomoci. Od toho tu jsou, aby pomohly člověku, který se dostal do tíživé situace, padá na dno, hrozí mu bezdomovectví.

Podívejte se na stránky ,,Kruh pomoci, o.p.s. a hledejte podobnou instituci. Neziskovku ve Vašem kraji. Požádejte o pomoc, nestyďte se. Dřív, než bude pozdě. www.kruh-ops.cz Berte to jako příklad, že taková pomoc existuje, jenom o ní nevíte. Podaná ruka, pomoc v nouzi, jak najít práci po padesátce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: opis®
Datum: 12.05.17 21:54

Děkuji Vám že se snažíte konkrétně mi pomoci. Můj sloh není momenálně dobrý ani slověn asni slohově, možná to může být i stresem, dnes jsem zažil docela velký stres, když po měsíci čekání mi příde odpověď že jsem žádost napsal špatně... Není ale snadné zde napsat o sobě konkrétní věci, napsat "životopis" na web, jsem středního věku (přes 40 let mil je), vyučen, poměrně sečtělý, zvídavý člověk, mam rád život, nyní bydlím naseveovýchodě čech poblíž České lípy, cca 3 km od žel zastávky, bus jede první z vesnice v 6 hod 26 min, nejbližší město je 20 km. Rád bych konečně našel práci, zdravotně na tom moc dobřeš nejsem, bolí mne hodně kolena a bederní páteř (koho ale nebolí páteř?) Je těžké popsat můj život, abych vás uvedl do obrazu. prostě+ těď nemam na živobytí na jídlo poplatky a nevím kudy dál

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 22:04
avatar

Ji, ji, zadání mě trochu zarazilo, ale jak odpovídáte, tak jste již někde jinde. To je v pořádku.

Ty tři kilometry by se nedaly jezdit na kole /kopečky/ či na motorce? Zeptejte na na obecním úřadě, jestli nepřijímají do Technických služeb. Úklidy města, pochůzky, drobné řemeslné práce.


doplněno 12.05.17 22:17:

Na ˇUP Česká Lípa nějaké pracovní nabídky jsou. Pokud máte zdravotní problémy, tak byste měl mít nějaké vyšetření a požádat si o status OZZ - osoba zdravotně znevýhodněná. Potom byste se mohl ucházet o práci vrátného, péče o městskou zeleň, úklid v nemocnici je na směny, mnohdy lze domluvit s ostatními pracovníky prohozenou směnu. Anebo prostě ty 3 km zatím dojít, nebo stopem, či ten autobus snad i někdy dojede. Doručovatel propagačních materiálů sice není moc dobře placené /od výkonu/ ale alespoň něco. Možná, že jsou i odměny, stravenky, a nemyslete, pohybem se mnohdy napravíte /vlastní zkušenost./ Nebojte se a něco zkuste. nebo úklid v rekreačním zařízení Žandov. Tam můžete celotýdenně bydlet. Ušetříte doma náklady. Nedejte se odradit, že je místo určené pro zdravotně postižené, pokud nikoho neseženou, rádi po vás sáhnou. Zkoušejte to.


doplněno 12.05.17 22:19:

A nechávejte na sebe kontakt a vždy slušně a mírně, nenechte se odmítnutím zaskočit, zanechte pozitivní dojem. Mnohdy Vás mohou zavolat, pokud budou v nouzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.17 10:02

Ano, toto je výborná odpověď, já budu razantnější, prostě nestěžujte si, že bydlíte někde, kde nic nejede, vytáhněte paty někam, kde je práce a místo stěžování začněte jednat. Pokud jste takový zkrachovanec, jakým se jevíte i lidem tady, tak z vás čiší negativní energie a každý to hned při setkání s vámi pocítí. Popřemýšlejte, kde se stala ta prvotní chyba, že z vás ve 40 je to, co jste a jakmile na to přijdete a přiznáte si, že se v tom rochníte v těch sračkách, tak to je první krok k nápravě, abyste se z nich dostal.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jedubaba*
Datum: 13.05.17 12:52

Předně jsem od řijna 2016 byl na UP, stěhoval jsem se do jiného kraje v prosinci.Tady kam jsem se přestěhoval je to daleko do měst...
Nerozumím tomu, proč jste se stěhoval někam "mimo civilizaci", kde není práce ani doprava, místo toho, abyste řešil situaci, o které jste musel dávno vědět, že nastane - tedy že skončí podpora a stát vás přestane krmit. Jenže o vašem přístupu leccos vypovídá i "mne stát nechal bez jakékoliv pomoci", ale "není v mích silách dohledat nějaké lejstra z loňakého prosince". Proč by stát/úřad musel a vy ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.05.17 13:51

Dá rozum, že se tazatel stěhoval do horní dolní, protože tam má o dost levnější nájem atd. Škoda jen, že neřešil otázku zaměstnání a dojíždění do zaměstnání! Nebylo by od věci sehnat nějaký dopravní prostředek- např. starší auto typu Felicie apod., motocykl typu simson popř. jízdní kolo.


doplněno 13.05.17 16:47:

Přestaňte se konečně litovat a hledejte možnosti jak si můžete pomoci sám. práci zdar

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: opis®
Datum: 13.05.17 15:56

Poslyšte pane rádce, když se tak razantně do mne opíráte, tak i moje odpověď bude podbného rázu. Za prvé ze mne nečiší negativní energie, při setkání s lidma si myslím, že naopak se jevím celkem příjemně ba jsem povahy takové, že mám rád lidi. Prostě na mne teď doléhá situace, ve kteréjsem se dostal proto že jsem zažil umrtí v rodině, pak jsem odešel z práce, protože mi neprodloužili smlouvu na dobu určitou (ta práce byla těžká dřina navíc stresy se šéfem, což mne dost sedřelo, pak stěhování což mne taky nepřidalo, a stěhoval jsem se, protože tam kde jsem bydlel, men nic nedrželo, naopak mi to tam přimomínalo milovaného člověka, který odešel na věčnost. Jinde levné bydlení nebylo, proto jsem šel na vesnici. A zartím jsem nikde na úřadech nežádal o dávky v hmotné nouzi, jen o příspěvek na bydlení, takže laskavě mne neodsuzujte, že sem se chtěl poradit co a jak děla, aby =uřednéí šiml neřehtal a místo aby npomohl když je potřeba, tak se řehtá když ne vysmívá, tak mu je lhostejný trápení člověka, na místech v soc odboru, by měli dělat lidé, kteří mají empatii a ne stroje bez citu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 13.05.17 17:10

A zartím jsem nikde na úřadech nežádal o dávky v hmotné nouzi, jen o příspěvek na bydlení, takže laskavě mne neodsuzujte, že sem se chtěl poradit co a jak děla
Pořád se vám nějak nechce do vysvětlení, proč chlap v produktivním věku si za víc než půl roku nedovede najít práci a to, že nežádá o dávku pomoci v hmotné nouzi, považuje za svoje plus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.17 19:51
avatar

Budete to mít těžké. Je mi naprosto jasné, že sem nebudete psát všechny detaily proč jste udělal to nebo ono. To nejde. A stejně by to bylo k ničemu. Podle mne jste udělal chybu, že jste si nezjistil předem, jestli se dá sehnat práce v místě, kam jste se přestěhoval. Nebo za jakých podmínek můžete tu práci sehnat. Mám na mysli tu dopravu. Ale uvažujte alespoň teď nějak racionálně. Představte si, že nakonec dosáhnete toho, že Vám sociálka pomůže. Ale co dál? To budete stejně jenom živořit. Já nevím jaké máte nároky na život, jak si to pedstavujete, jestli Vám bude stačit jenom se najíst a mít kde spát. Tady na poradně můžete dostat jenom rady jak postupovat na tom úřadě, nebo si přečíst názory lidí, kteří Vás neznají, tak se Vám to může zdát i kruté. Ono to je totiž tím, že každý člověk se v životě musel s něčím potýkat. Já Vás neodsuzuji, ale vůbec nevím jak bych Vám mohla pomoct. Ivzes Vám dala konkrétní rady jak a co musíte na tu sociálku dodat, abyste dosáhl alespoň na nějaké ty peníze. Zkuste se tam vrátit a být pokorný. Nechoďte tam s pocitem, že víte, že Vám nechtějí pomoct. Ono to tak není. Já být na Vašem místě, tak tam jdu řeknu jim, že to prostě neumím vyplnit, že tomu nerozumím a poproste tu paní aby Vám pomohla. Jakmile ta paní vycítí, že její pomoc oceníte a potřebujete, tak se její přístup k Vám změní. Ale když tam přijdete a budete hned protivný, tak se ona zasekne a nehne ani prstem aby Vám pomohla. Udělá jenom to, co je její povinost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.17 17:21

Takže já to shrnu, musí u vás dojít k nějaké změně a musíte si přiznat chybu a ne se pořád vymlouvat! Já nebudu zdržovat, ale začala jsem sem chodit kvůli jednomu problému a nejlepší odpověď byla - že s tím neudělám nic, musím se změnit sama. Takové blbec, říkala jsem si, h...o o tom ví. Ale to byla fakt ta nejlepší odpověď! Už na sobě pracuji, pořád to není ono, ale fakt mě to nakoplo. Najděte si i stránky www.pronaladu.cz. Ty mně byly dopručeny také tady. Ono je lepší někdy říct všechno natvrdo, udělat tlustou čáru za minulostí a nerochnit se v tom hrozném, co mě potkalo.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.