Rozvázaní pracovního poměru dohodou

Od: Datum: 21.04.17 10:33 odpovědí: 3 změna: 21.04.17 16:38

Chtěl bych se zeptat nemám žádné zkušenosti s tímhle ale chtěl bych skončit v práci ale je tu jeden problém mám platnou smlouvu až do příštího roku a chtěl bych skončit co nejrychleji. Myslíte že by šlo rozvázat praocvní poměr dohodou? a musím uvést důvod? a nebo musím dát výpověd která skončí až po 2 měsících? potřeboval bych poradit na internetu jsem našel plno vzorů a jak to všechno probíhá. Děkuji za každou odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.17 11:52
avatar

Můžeš rozvázat PP dohodou, ale s tím musí zaměstnavatel souhlasit. Proto je to dohoda. Pokud nesouhlasí, tak můžeš podat klasickou výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. To je jednostranný úkon a zaměstnavatel ho musí akceptovat. Stačí si zajistit jenom doklad o předání, třeba potvrzení převzetí na kopii. Ani v jednom z obou způsobů není nutné ukončení PP zdůvodňovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.04.17 16:22
avatar

Rozvázat pracovní poměr dohodou lze jenom v případě, že s tím souhlasí obě strany. Nebude-li zaměstnavatel s Vaším návrhem souhlasit, budete muset dát výpověď a dodržet výpovědní dobu.

Vzory z internetu nedoporučuji, ještě jsem "nepotkala" žádný dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 16:38
avatar

Zajděte za zaměstnavatelem a zeptejte se ho, zda by přistoupil na rozvázání pracovního poměru dohodou. Pak by Váš pracovní poměr skončil ke dni na kterém se se zaměstnavatelem dohodnete. Pokud s dohodou nebude souhlasit, budete muset podat výpověď a dodržet výpovědní lhůtu, která se k ní váže. Důvod uvádět nemusíte, ale pokud ukončíte zaměstnání bez vážného důvodu který písemně neuvedete a půjdete se zaregistrovat na ÚP, bude se Vám podpora v nezaměstnanosti (pokud Vám na ni vznikl nárok) krátit. Budete po celou podpůrčí dobu pobírat jen 45%.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.