Sleva v grand optical

Od: Datum: 21.04.17 07:37 odpovědí: 13 změna: 21.04.17 21:58
Ahoj lidi, asi víte, že grand optical má teď akci na brýle. Kolik je vám let, tolik sleva na obroučky. Máte ale někdo zkušenost s tím, že brýle potřebuju já, ale vzala bych s sebou babičku a slevu uplatnila na její věk? Nemám žádnou poukázku na brýle od lékáře, zrak si nechám změřit až tam. Děkuji za případné rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.17 07:45
avatar

Osobní zkušenost nemám, ale je logické, že v tom případě budou měřit zrak babičce (proč by ho měřili Vám?) zasadí do zlevněných obruček skla podle toho měření (tedy skla, vhodná pro babičku). Získáte tak sice levnější brýle, ale pochybuju, že s nini něco uvidíte. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: polohrubamouka
Datum: 21.04.17 07:53
No proto se ptám jestli s tím má někdo zkušnost. Narovinu řeknu, že brýle chci já, ale ať mi dají větší slevu na babiččin věk.
Datum: 21.04.17 08:01
avatar

Máme v Čechách několik babiček 95 + jestli ti slevu uznají, asi si otevřu půjčovnu seniorek

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 21.04.17 08:09

tak degradovat babičku do role slevové karty těžko pomůže, protože v pravidlech je, že si zákazník PRO SEBE vybere obroučky, které jsou označené slevovou samolepkou, koupí si do nich brýlové čočky a prokáže SVŮJ VĚK. čili nelze vybrat obroučky pro sebe a prokázat věk kohokoli jiného, stejně jako nelze vybrat obroučky pro někoho jiného a prokázat svůj věk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 08:19
avatar
Na rovinu ti řeknou, že máš smolíka. Nevidím jediný důvod, proč by to měli udělat podle tvýho nápadu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 21.04.17 10:14

Osobní zkušenosti pan mag... nemá a přesto dělá závěry. Zvláštní schopnosti jasnovidce..

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 21. 04. 2017 12:01:24
Nebylo by vhodnější reagovat pouze na zadaný dotaz?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 10:46
avatar

Vanad1 - na tenhle závěr nepotřebuju být jasnovidec, stačí nepatrné množství selského rozumu, který mnoha (zvláště mladým) lidem dneska často chybí. Osobní zkušenost s tím asi nemá nikdo (vy snad jo ;)?), protože taková pitomost normálně myslícího člověka nenapadne. Ostatně moje odpověď se nijak neliší od odpovědí ostatních (mimochodem včetně té Vaší ;)), takže na tom asi něco bude, nemyslíte?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.04.17 08:51
avatar

Kdo brýle potřebuje, tomu změří zrak a brýle mu vyberou. Jak můžete chtít uplatňovat slevu na někoho jiného? Nechci být protivná, ale musím říct, že bych to považovala za drzost.

Když si budete vybírat nové plavky či džíny, také si je místo Vás vyzkouší babička? *tanec* My ˇČeši jsme celkově národ dost vychytralý, ale tohle už je vyčůranost. Na druhou stranu musím uznat, že nám ten nechvalný vzor často poskytují naši mocipáni.

Mé tchýni, o kterou s manželem pečujeme, bylo před týdnem 92 let. Kdybych ji přivezla do optiky to bych ty brýle měla skoro zadarmo. A možná by mi ještě něco vrátili! Jenže bych měla "jogurty", které by mi byly k ničemu. Svatá prostoto, děvče, vzpamatujte se! Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.04.17 09:09
avatar

Mám dědu co má 95 let - ještě pár let počkám a budu s ním chodit vydělávat - až bude mít nad 100 let, dostane brýle zdarma a k tomu ještě peníze navíc - sleva 104% atd...

Brýle pak budu prodávat na bazaru... heč.


doplněno 21.04.17 09:29:

sklo v rámci pojištění... obroučky jsou mnohdy dražší než sklo... já mám skla vždy zdarma, obroučky do 500,- - stejně se to časem poškrábe, zničí - případně změní zrak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 09:24
avatar

jmlc - Sice zajímavý nápad, ale ta sleva je jen na obroučky. Nevím, v jakém stavu má Váš děda zrak, ale myslím, že ta skla do jeho brýlí budou stát několikanásobně víc, než tímhle způsobem získáte. A brýle, dělané na zakázku pro určitého člověka, asi nikdo nekoupí. :-D


doplněno 21.04.17 09:46:

Sklo není vždycky v rámci pojištění, nárok máte jen 1x do roka. Cena záleží na tom, jakou vadu máte. Jednoduchá skla na dálku (či na blízko) příliš drahá nejsou, ovšem skla multifokální, případně s různými dalšími korekcemi jdou někdy do tisíců a ne všechno pojišťovna platí (dcera doplácela 11000 Kč). Rozumné obroučky (aby taky něco trochu vydržely) pod 1000 nekoupíte. A že se brýle odřou? No záleží na zacházení. Brýle nosím denně už půl století, poslední brýle mám už nějakých 7 let a zatím na nich není ani škrábanec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 21.04.17 10:17

Cena na skla se moc neliší od jiných optik. Cena za obroučky už v násobcích. A jde především o obroučky. Použít babičku jako záminku je neetické a navíc prodejci nejsou tupci a znají čecháčcské vychytávky. nestidíte se? Pokud potřebujete brýle, tak si je kupte jinde levněji a nezneužívejte babičku. Je to odporná trapnost .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 21:42
avatar

Nepředpokládám, že ta firma je charita a tak při takovéto reklamní akci bych řekl, že zboží (na které tato akce bude) bude luxusní a za nehorázné prachy a po té slevě se vám stejně budou protáčet bulvy tak, že budete muset mít nové změření a možná i seřízení geometrie do původního stavu.

Něco podobného mě jednou vtáhlo se jít podívat na kuch. linky, když na výloze byl metrovými písmeny " vše za poloviční ceny". Pravda to byla, ale na linku po slevě za 150-200 tisíc jsem neměl :(

PS: Přesto to zkuste, s někým vypůjčným z důchoďáku , a aby byl nad 100 let, to bude terno !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 21.04.17 21:58

Copak nemate trochu fantazie? Staci si pujcit od babky obcanku, sikovne se namaskovat a je vymalováno *ua*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.