Nahlížení do osobní skříňky

Od: Datum: 20.04.17 19:33 odpovědí: 24 změna: 26.04.17 06:58

Dobrý den, má právo se nadřízený chtít koukat do mé skřínky na pracovišti.Pracuji ve škol.jídelně. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.17 19:38
avatar

jestli má právo, to nevím. pokud mám čisté svědomí, tak a se podívá. když jsem vídával kuchařky s narvanými taškami, tak jsem si myslel svoje. osobně bych však nikdy nedovolil ochrance v obchodě se hrabat v mém nákupu. je to můj nákup, jelikož jsem ho zaplatil a sáhni na to 50ti kilovej zabijáku

Ohodnoceno: 2x
 
Od: editŽ
Datum: 20.04.17 19:51

Svědomí mám čisté, ale říká mi at si tam uklidím a já tvrdím,že to je má skřínka a mohu tam mít co chci ,že je to má osobní věc

Od: editŽ
Datum: 20.04.17 19:51

takže už jen z principu

Datum: 20.04.17 22:27
avatar

Skříňka není Vaše, je zaměstnavatele a do zaměstnání nemají zaměstnanci vnášet věci, které se zaměstnáním nesouvisí. Skříňka by měla sloužit k uložení svrchního oblečení na začátku pracovní směny a pracovního oblečení po jejím skončení, případně k uložení pracovních pomůcek. Není (jenom) Vaše věc, k čemu skříňku, která Vám poskytl zaměstnavatel, používáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: peprŽ
Datum: 21.04.17 02:08
avatar

Byl by odkaz na nějaký zdroj, kde je uveden seznam co smím a nesmím mít v osobní skříňce?

Co třeba osobní věci? Např. taška, kabelka, svačina, časopis, pití, hrnek, kafe, sprcháč, ručník, deodorant, náhradní prac. oděv, léky ...

To má tahat celý den s sebou v batohu na zádech?

...

Jinak zaměstnavatel má na prohlídku skříněk právo, ovšem určovat jak mám mít ne/ulizeno, do toho mu nic není. Pokud chci mít naházené všechny věci na jedné hromadě na dně skříňky, je to moje věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 14:08
avatar

Zbytečné "chytání za slovíčka", myslím, že je jasné, jak jsem odpověď mínila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 17:40
avatar

Pepříku, nemáte zas až tak pravdu. Tazatel píše, že pracuje s jídlem. Jestliže jeho skříňka smrdí jako popelnice, to tedy není pouze jeho věc!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peprŽ
Datum: 26.04.17 06:58
avatar

Čekal jsem že to někdo nadhodí. Ano pokud je hromada na dně "líhní myší" tak musí zaměstnavatel zakročit. Pokud skríňka smrdí do okolí, tak by taky měl sjednat nápravu. Ovšem do samotné skutečnosti, že mám ve skříňce bordel mu nic není.

Druhá věc je, že smrdět může i upravená poloprázdná skřínka. Pracovní boty po osmi a více hodinách práce zavřené do skříňky udělají své. Nebo když se někdo po práci nekoupe. Ale to už je trochu od tématu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vanad1*
Datum: 22.04.17 11:27

Poskytnutí skříňky zaměstnavatelem je povinnost, prohlídka je přípustná pouze v odůvodněných případech za dodržení § 81 zákona č. 89/2012 Sb. a provádět pouze v rozsahu nezbytném za účelem ochrany majetku zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 07:08
avatar

jen ze zvědavosti. máte skříňku na věci, ve kterých přijdete do zaměstnání a druhou odděleně na pracovní oblečení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: editŽ
Datum: 23.04.17 16:19

Ano tuto skřínku mám na věci ve kterých přijdu , v této skřínce nesmí být, pracovní oblečení mám mimo .

Od: nikcŽ
Datum: 20.04.17 20:00

Tak to vám tam kouká často? To se nedivím, že vám to vadí. Jinak si myslím, že tam může koukat. A jsem byla kdekoliv, tak na to právo měli, ale moc toho nevyužívali. Kdyby mi řekl, a si tam uklidím, taky bych z toho radost neměla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.17 20:14
avatar

ZP - § 248

(2) Zaměstnavatel je z důvodu ochrany majetku oprávněn v nezbytném rozsahu provádět kontrolu věcí, které zaměstnanci k němu vnášejí nebo od něho odnášejí, popřípadě provádět prohlídky zaměstnanců. Při kontrole a prohlídce podle věty první musí být dodržena ochrana osobnosti. Osobní prohlídku může provádět pouze fyzická osoba stejného pohlaví.

Do uklizené skříňky pak stačí krátce nahlédnout ...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jedubaba*
Datum: 21.04.17 06:45

Ochrana soukromí zaměstnance na pracovišti v ZP není. Současný právní stav je takový, že pracoviště zaměstnance je prostor zaměstnavatele a ten má k němu tudíž neomezený přístup. Teoreticky by mohlo nebo mělo být řešeno interním předpisem zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 21.04.17 06:47

Já bych se teda zastyděl a ten bordel si uklidil.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.17 09:08
avatar

Jestli právo má či ne, nevím, ale pokud máte čisté svědomí a ve skříňce pořádek /a ne krabici másla ;)/, proč byste to nadřízenému neumožnila?

Za to máslo se Vám omlouvám, ale za totáče se ve velké školní jídelně spřáhla šéfkuchařka s vedoucí jídelny. Tahaly navečer domů tašky masa, másla, vajec. Všichni to věděli, ale nikdo nezakročil, manžel té vedoucí jídelny zastával vysokou stranickou funkci. Tak si nikdo nechtěl dělat zle.

Zato děti dostávaly na talíře takové hrozné blafy, že mi ujich bylo líto, když jsem na ně v jídelně dohlížela. /šišky posypané strouhankou, nevábné rizoto bez kousku masa, suché nudle se lžičkou máku...polívka - našedlá voda s kousky zeleniny, kdepak vývar! Nejsem mlsná, sním takřka vše, ale po měsíci chození na obědy jsem to byla nucena zabalit. Děti musely, bohužel, chodit dál. Neuplynul týden, aby se některé z dětí nepozvracelo, často přímo u stolu. Dnes jsou obě ty báby už po smrti, ale smutné vzpomínky zůstávají.

Dneska se, myslím, už situace podstatně zlepšila. Proto - nemáte-li se čeho bát, klidně skříňku otevřete. A se podívají, ale nehrabou, pokud jim nebude něco podezřelé. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mndŽ
Datum: 21.04.17 18:35
avatar

Proto - nemáte-li se čeho bát, klidně skříňku otevřete. A se podívají, ale nehrabou, i pokud jim nebude něco podezřelé.

Hrabat se v osobních věcech snad nemůžou,ani když mají podezření.Od toho je tu policie s povolením soudu k prohlídce.Ta skříňka je majetkem zaměstnavatele,ale proto je na ní ten zámek,aby jste si chránila svůj majetek tam uložený.Jasný,že do té skříňky budu ukládat jen obuv,oblečení.Zlato,diamanty nebo sto tisíc v obálce si tam nedám - stejně by mi to nikdo v případě krádeže nezaplatil a ani nevrátil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 22.04.17 11:29

Vᚠnázor je naprosto zcestný. Je to stejné jako odposlouchávání telefonů, e-mailu atd. Podle vašeho tvrzení to nevadí, pokud nic neděláte. Už z principu to každému normálnímu člověku vadit MUSÍ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annysek
Datum: 21.04.17 18:42

Když bude chtít, tak ho budete musíte pustit i do svého soukromého telefonu, pokud ho užíváte pro pracovní učely...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sosacek
Datum: 21.04.17 19:12

Vážená dámo, šíříte bludy - NEEXISTUJE! /Jinak ÚOOÚ/..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 23:43
avatar

I kdepak.

Zaměstnavatel nesmí číst ani e-maily zasílané na adresu JménoZaměstnance@zaměstnavatel.cz. Může kontrolovat, s kým zaměstnanec v pracovní době koresponduje, ale zprávy číst nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mndŽ
Datum: 22.04.17 00:45
avatar

annysek: už nepijte.Ještě ho podle Vás pustím do svého soukromého bytu a dám mu klíče od auta a pin na kartu.Pracovní telefon je dnes normální záležitost a zaměstnavatel dle výpisu vidí komu a kdy se volalo a jak dlouho.Pokud mám tel.podporující dvě SIM karty,tak si dám tu služební SIM do svého telefonu a ještě pod heslo.Když jsem odcházel z poslední práce,tak mi telefon zůstal,ale zaměstnavatel chtěl zpět jen tu kartu a přede mnou ji roztřihl-nevím proč.Stejně by si mohl zažádat o novou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.17 06:25
avatar
annysek promiňte,
Bla bla bla,
Taková tvrzení je vhodné podložit zákonem...
.
Jinak je to jen JPP - jedna paní povídala.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.17 09:13

Odborový důvěrník nám říkal, že se to může kontrolovat ovšem jen s policajtem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.