1xÚčast na pohřbu bejvalky

Od: Datum: 20.04.17 13:03 odpovědí: 26 změna: 30.04.17 05:27

Po rozvodu na mě bývalá manželka zanevřela. Nesnáší mě a vytěsnila mě úplně ze svého života. /Což mi zase tak moc nevadí/. Nicméně uvažuju, jestli by byla má účast vhodná na jejím eventuálním pohřbu. Přece jen jsme spolu měli dvě děti a prožili kus života. Je to vhodné nebo ne? Popř. může mi to někdo zakázat?

Jak byste to řešili? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.17 13:45
avatar
A jaký máte vztah s vašimi dětmi? Pokud na vás zanevřeli i oni, tak by asi nebylo moc vhodné se tam objevit.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 20.04.17 13:54
avatar

Dobrý den, jde zatím o budoucnost, kterou nikdo z nás nezná (možná zemřete dříve Vy a tento problém pomine). Vysloveně (úředně) zakázat Vám to nikdo nemůže, možná si to nebude přát někdo z rodiny (a dá to pocítit), ale na pohřeb má přístup každý (jenom asi nebudete sedět v první řadě s rodinou). Více Vám k tomu řeknou zřejmě i Vaše děti - ptejte se potom na jejich názor. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: star
Datum: 20.04.17 14:46

To jsou mi starosti, jak casto myslite na jeji pohreb? *smich*

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 20.04.17 15:01

Asi by se obracela v hrobě - když vás nesnášela -co byste na jejím pohřbu dělal...zakázat vám tzo nikdo nemůže.Jen nevím co byste tam hledal...rozloučit se s ní můžete na hřbitově až bude pohřbená... sám mimo obřad, pokud byste po tom tak toužil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.04.17 15:24

hahanaj. Třeba chce zatančit na jejím hrobě vítězný tanec ;) a přesvědčit se o tom, že teď už bejvalka nebude mít v ničem poslední slovo :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.04.17 15:34
avatar

Jestli se nebojíte že vás tam bejvalka vyhmátne, zjistí kde bydlíte a bude chodit strašit, tak tam jděte. Proč ne?

Já bych na vašem místě raději neriskoval. Na pohřeb bych nechal poslat věnec s nápisem Konečně pokoj a šel bych tu radostnou událost oslavit do nějaké nálevny. *pivo*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: funebrak
Datum: 20.04.17 15:35

S dětmi mám úzké a dobré vztahy. S tím problém nebude. Ona už rodiče taky nemá, takže asi by problém nebyl. Spíš jen morální hledisko. Mě to přijde lidsky normální, rozloučit se s člověkem kterého jsem kdysi opravdu miloval. Navíc pokud po smrti něco je, určitě člověku nezůstanou vlastnosti co měl na zemi, takže se nebude v hrobě obracet. Pokud půjde s radostí ona mě na pohřeb, nebudu s tím mít problém.

Datum: 20.04.17 15:40
avatar

Podle mne to není vhodné. Pokud byste spolu vycházeli a stýkali se přátelsky i po rozvodu, bylo by to jiné..Ale takto, pokud víte, že Vás nesnáší a nechce o Vás ani slyšet, by to bylo hloupé, chodit jí na pohřeb. Chodit můžete potom na hřbitov... Ale třeba myslíte zbytečně hodně dopředu a Vaše bývalka Vás přežije. To neberte ve zlém, ale někdy to tak bývá, když člověk řeší dopředu co by bylo, kdyby...Jak se zachováte záleží vždy jen na Vás!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mori
Datum: 20.04.17 15:48

Chudák paní. Určitě jí je na světě dobře a netuší, co tu řešíte... Zkuste si to představit obráceně - že ona s cizími lidmi na internetu řeší váš pohřeb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 20.04.17 16:32
avatar
Morbidní dotaz *ee*
---
Nechcete ji náhodou šetrně zlikvidovat?
No có,jak tak denně čtu,čím dál tím větší počet vražd,obzvláště mezi expartnery i partnery.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.17 16:49
avatar

Pokud je vaše bývalá paní zdravá, jsou úvahy o pohřbu předčasné a zbytečné. Pokud je nemocná a ona i širší rodina už od lékařů ví, kolik měsíců života jí přibližně zbývá, tak už je dotaz mnohem pochopitelnější.

Za těchto okolností je vhodné, aby se umírající co nejvíce smířil se všemi kolem sebe. Aby odpustil cizí křívdy a požádal o odpuštění ty, kterým ublížil on sám. Ve vašem případě by mohly ono vzájemné odpuštění zprostředkovat děti. Když se to podaří a paní se té hořkosti vůči vám zbaví, bude vaše případná účast na pohřbu odůvodněnější. Třeba někde v zadních řadách smutečních hostů.

Pokud se na vás bude do smrti velmi zlobit, zavzpomínejte na ni v soukromí sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.04.17 17:02

Funebráku, já myslím, že to není nic špatného na ten pohřeb jít. Byla to matka Tvých dětí. Kdysi jste se měli rádi. A děckám jsi zbyl jako nejbližší opora. Děcka nezajímají vaše dávné vzájemné spory, naopak je to muselo léta trápit. Já být Vámi, tak jdu.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.04.17 20:39
avatar

Já bych v tom měl ,sám za sebe jasno! Já bych nešel na pohřeb již nikomu,ale ,žel ze společenského hlediska a úcty k nim,toto se nedá, Takže bývalce (nemám, jsem jednou ženat ) bych nešel .Ale na Vašem místě-neřešil bych to tady ale s dětmi-oni jistě ví jaké jste měli vztahy a sdělí-ano chceme Tě tam táto vidět -ne nechceme, nebo jak chceš!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.04.17 20:45

Nepřijít na pohřeb znamená potvrdit "nenávist až za hrob". Pokud vím, přítomnost či nepřítomnost na pohřbu reflektuje vztah pozůstalého k mrtvému, nikoli naopak. Takže pokud necítíte "nenávist až za hrob", na eventuální pohřeb jděte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.04.17 21:20
avatar

Pokud paní zemře dříve než Vy a zemře rychle, myslím, že byste se mohl jít s ní rozloučit a položit ji kytičku k rakvi. Vždyť nemusíte sedět a stát v první a druhé řadě, ale někde více vzadu. Prostě být jen účasten.

Život píše ne romány v tomto případě úmrtí. Možná, že když bude paní umírat déle, bude bojovat s nějakou nemocí, tak se s ní dojdete třeba ještě rozloučit k poslednímu loži. Člověk ke konci zpytuje své svědomí a přehodnocuje dosavadní život.

A nakonec nikdy nevíte, jestli paní nepřežije Vás. Tak je na Vás, abyste napsal dopis, který rozlepí děti po vašem skonu a tam se dočtou, že budete rád, když se bývalka přijde s Vámi rozloučit a zavzpomínat. Myslím, že pozůstalí to budou mít jednodušší, když se dozví co a jak si přejete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 20.04.17 23:16
avatar

Protože podle statistiky umírají muži většinou dříve než ženy,tak toto by měla spíše řešit vaše,,bývalka,,ale myslím,že ženská by na takové ,,blbinky,,ani neměla čas. :--))

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.17 09:16
avatar

Nepřemýšlejte dopředu o věcech, které tu ještě nejsou a dlouho nebudou. Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko?

Je docela možné, že nebudete tento problém řešit Vy, ale Vaše bývalá žena, zda Vám má jít na funus. Nikdo neznáme dne ani hodiny. Tak proč o tom dlouze uvažovat? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: funebrak
Datum: 21.04.17 13:12

Prostě jsem plánovací typ. Vadí vám to hodně? Až se to stane, budu mít jiné myšlenky a nebude čas. Chci být připraven na všechno včas.

Datum: 24.04.17 19:52
avatar

Na pohřeb určitě jděte. A nezapomenout na hezkou kytku. Teda fakt nevím co Vás k této otázce vedlo :-D, když je vaše "bejvalka" ještě živá. Ale někdy má člověk divné nápady. Tak máte pravdu, připravte se. Ale také se může stát, že jí na pohřeb jít nebudete moci, i kdybyste sebevíc chtěl a byl na to perfektně připravený dopředu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.17 19:56
avatar

Souhlas, pěkná myšlenka. Třeba zrovna budete v nemocnici se zlomenou nohou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.17 20:02
avatar
... nebo ve vazbě.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.04.17 10:22
avatar

Zdravím, souhlasím (vzal jste mi to z klávesnice) a dávám bod. Ida

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.04.17 05:27
avatar

Za "ekologickou likvidaci" bývalé ženy... *haha* *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.17 07:55
avatar

Pohanko, nebo ji tam už také bude moci jen přivítat jako spolubydlící...;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.17 08:03
avatar

... já bych nešel, ona ti pak taky nepůjde ...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jina
Datum: 25.04.17 11:00

Zkuste si odpovědět sám. Kdyby to bylo naopak-vy zemřel,nenáviděl před tím manželku-chtěl by jste ji na svém pohřbu?

Zakázat vám to může její rodina,může vás vykázat z pohřbu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.