Koupil jsem zmetkové auto, podvod?

Od: Datum: 19.04.17 20:24 odpovědí: 22 změna: 21.05.17 08:58

Dobrý den vloni 11.11, jsem si koupil v AAA BMW 320d r.v. 2008 najeto:136600km.V autě mě nechali projet jen kousek ze spodu mi ho vůbec neukázali...Ani jsem ho nechtěl koupit přímo mi ho vnutili,smlouvali se mnou nabídli mi za staré auto víc peněz,které bylo v perfektním stavu.Chtěl jsem zimní pneu,na ty jsem musel týden čekat a dali mě staré ojeté pneumatiky.Ted jsem musel s autem do servisu na výměnu motorového oleje,filtru.Tam mi zjistili,že auto má stočený tachometr,teče olej z převodovky auto začíná špatně startovat.Na reklamační odd. jsem psal alespon 6x..A oni mě ignorují..Vůbec mi neodepisují. Poradte co mám dělat.?.Jsem invalida,chodím o berlích a špatně slyším.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 19.04.17 20:37

Staré auto se obyčejně sere, To je všeobecně známé. Sám mám staré auto Xsara Picasso 10 let 170000 km. Nedávno mě odešla klimatizace (8000 kč). Teď se posrala páčka a nefungují mlhovky a včera jem zjistil, že nejdou ani dálková světla (oprava asi 12000 kč) Naštěstí už půl roku mám nové. K tomu starému mám ale dobrý vztah, a stejně mi za něj nikdo nic nedá. Prostě stáří je svinsvo, já to říkám pořád.


doplněno 19.04.17 20:45:

A jinak osobně, když už bych si musel koupit ojeté auto - tak vždy jen to nejpomalejší a nejméně atraktivní. Bavoráka obyčejně olítá jeho první majitel. A nejhorší jsou takzvaná manažerská auta (víte kolik toho takový manažér za rok najede?). Ty mají najeto stovky tisíc kilometrů a ještě to dealer stočí. Tak přeji další výběr lepší, než ten minulý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.04.17 20:51
A určitě ne v áčkách a tímto způsobem. Co dělat? Přečíst si vlákna a články o koupi auta a pak se zamyslet, že chyba vznikla mezi klávesnici a židlí, chybu může udělat každý. Co s autem, zajet tam osobně ale podle mě se Vám vysmějí a ukážou, že jste podepsal smlouvu kde jste to měl.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: kespeople
Datum: 14.05.17 22:02

malá poznámka k ojetinám,

vůz který používají-požívali manažeri velkých firem, má povětšinou zajištěnou nejlepší péči

ve značkových servisech a dle stanoveného plánu kontrol, tyto kontroly si servisy hlavně v zahraničí

(západ) považují, protože vědí , že o ceně servisu zákazník nesmlouvá ale zaplatí bez problému vše,

takže není žádný racionální důvod zde šetřit a následně přijít o movitého klienta . . .

osobně dlouhodoběji vyzkoušeno, musím však zmínit, že cena kdysi nového vozu byla

vždy přes 1 M a já byl 1. zákazník při prodeji takovou firmou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.17 20:49
avatar

poítám že nenaděláte nic

nechal ste se ukecat ke koupi a ani ste si sebou ke koupi nevzal někoho kdo autům trochu rozumí navíc proč ste si při vašem zdravotním a finančním stavu kupoval todle auto u kterýho je jasný že servis nebude levný mě hlava taky nebere

schrnul bych to tak že budete platit za svou neuváženou koupi neb bazary maj smlouvy ošefovaný tak že s nima nehnete *zed*

skuste napsat ombudsmanovu deníku Blesk pomáhaj lidem v bezvýchodných situacích třeba se zadaří

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.04.17 21:13

Záleží jakou kupní smlouvu jste podepsal, pravděpodobně tak chytrou, že nemáte šanci u soudního sporu, ovšem když nejste schopen požádat o prohlídku i ze spodu a auto vám vnutili, tak šanci pravděpodobně nemáte žádnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.17 21:21
avatar
Přečti si kupní smlouvu. Dost jistě tam najdeš kromě jinýho, že jsi koupil auto po havárii, na konci životnosti a že bude v dohledné době vyžadovat výměnu podstatných částí.
S tím asi nic moc neuděláš, viď.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.17 21:28
avatar
Stare ojete bawo , diesel co byl 8roku stary a najeto 130t km? To snad nee , nikdo nekupuje bawo diesel aby stim jezdil do kaufu a zpet.
Jinak ty poruchy jsou bezne na tak stare auto.
Jinak to , ze jste to nevidel zespoda a podepsal to (nemel jste urcite u hlavy pistol) ... To je bohuzel vas chvilkovy zkrat.
Sezente penize a opravte tom od acek nedostanete nic. Cetl jste poradne smlouvu? U tachace je psane stav tachometru (ne , ze ma auto najeto tolik a tolik) a pri koupi jste dostal seznam komponentu a stav auta. A vsude mate urcite napsane , ze komponenty jsou ojete , olej prosakuje a chce vse opravit. Jen jste si toho nevsimnul. A proto nemate narok na reklamaci. Byl jste seznamen se stavem (podepsal jste to).
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.04.17 16:54

Napsat na Černé ovce na ČT1

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 20.04.17 17:03
avatar

A vůz vám vnutili - přímo na vás tlačili, vyhrožovali, že ho koupit musíte... njn. jsou to zmetci. Přitom jste si chtěl koupit felicii za 10tis.

No pardon - ale pokud nejste svéprávný, nechte jiné, aby vás svéprávnosti zbavili. Já například mám možnost půjčit si až 500tis na jednu návštěvu v bance - ale prostě budu jezdit ve starém citroenu, protože na nový nebo zánovní BMW prostě nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 20.04.17 19:37
Dobře, za stočený tacháč může bazar, to je ale bohužel u nás úplně normální. Ale nemůžeš čekat, že koupíš vůz v perfektním stavu. Vždy se ho někdo zbaví, když by na něj čekala drahá oprava.
Převodovka u těchto aut teče po cca 400 000 kilometrech a asi budou v háji vstřikovače a žhavící svíčky. Připrav si pár desítek tisíc na opravu a bude báwo jak nové...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.17 20:27
avatar
Klidně si stěžujte třeba na lampárně,je to jen Vaše chyba-nechci něco,tak to NEKOUPÍM! VIZ citace Vás:"Ani jsem ho nechtěl koupit přímo mi ho vnutili,smlouvali se mnou nabídli mi za staré auto víc peněz,které bylo v perfektním stav u". Jinak pokud byste trval na prohlídce podvozku, delší jízdě,příp.kontrole ve Vámi vybraném servisu-buďto by Vás odmítli anebo ne ale bylo by rozhodnutí na VÁS! Byl jsem v Áčkách, byl jsem v ESA, a spoustě dalších a to jsem CHTĚL "něco" koupit ale nekoupil neboť jsem měl své představy a to mi žádné jejich auta nesplnili, takže jsem nic nekoupil a když viděli že se nenechám,měl jsem od nich klid!Zkrátka a jasně - takové lidi jako Vy oni potřebují,kdo tam jde s přesným záměrem-u toho se svým jednáním neuspějí!Navíc znám dost lidí co tam koupili auto dle svých představ a kapsy a výsledek-naprostá spokojenost a proč pže nenaletěli!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 15:54
avatar

Když kupujete starší auto, nikdy nebude úplně bez chyb. Záleží i na prodejci. AAA - to je pěkná kulišárna, nevybral jste si dobrý autobazar a s tím se táhly další problémy.

Jistě jste svéprávný, měl jste zpozornět, když Vás do toho začali silně tlačit, vnucovat Vám auto. To už o něčem svědčí. Ano, každý je rád, když prodá, ale když hodně nutí a naléhá - POZOR!.

Dále nechápu, když jste měl své staré auto v perfektním stavu, jak uvádíte, proč jste ho chtěl měnit a kupoval jiné. To vaše staré přece mohlo sloužit ještě roky dobře, když s ním nebyly problémy.

Myslím si, že neuspějete. Měl jste s sebou vzít aspoň nějakého známého, nejlépe automechanika. Ten by určitě viděl víc, než Vy. A na plno věcí by se zeptal. Jistě někoho takového máte, i kdybyste mu měl za jeho dobrozdání pár stovek strčit, bylo by to lepší, než tam jednat sám. Takhle jste se prostě poučil a příště už budete spíš vědět, jak na to. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavucik
Datum: 21.04.17 16:15

Zatím vám nikdo neporadil, tak snad poslouží moje rada. já to vidím, že máte velkou šanci uspět.


doplněno 21.04.17 16:26:

Napište autobazaru reklamační email ( na jeho vyřízení mají 30 dní), vyhrožujte klidně prošetřením Českou obchodní inspekcí, , českou televizí , i soudem.

Hlavně nezůstaňte se založenýma rukama, škodíte tím sám sobě i budoucím kupujícím toho zpropadenýho autobazaru!

Pročtěte si pozorně níže uvedené odkazy, které se nepřímo týkají Vašeho problému a měl byste nakonec uspět.

https://search.seznam.cz/?q=reklamace+ojet%C3%A9ho++vozu&url=https%3A%2F%2Fwww.vasenaroky.cz%2Fporadna%2Freklamace-ojeteho-vozidla&data=lgLEENBEnA_XMvt66hKBhNnp5a7EQEONZFkC2DF4JTCOmNCIOmlCr--Sx6GOjsDUmp5PIQRXb74VFplt6I9F0AQnOQNxxFTTAgzX6-K9BN9iwxyE_4rOWPoTh8QC2N2SxAJw1sQC4JI%3D

http://search.seznam.cz/?q=reklamace+ojet%C3%A9ho++vozu&url=http%3A%2F%2Fwww.ojeteauto.cz%2Fclanky%2Freklamace-ojeteho-vozu-697%2F&data=lgLEEJWdtAVOyJcIW6SF-ZNgQYHEQPGra6mJZ8kTG03fXQVuHfJm0z7TvTBw8csKBFn7WUuL3IkpCgZKBOOP2J7mA2ILzummu_fUed6BbmF-zI9LNTTOWPoTh8QC0sySxAJw1sQCdwU%3D

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.04.17 16:21
avatar

Viděl jste někdy smlouvu o koupi vozu u AAA Auto? - asi ne, protože byste tento názor neměl.

Vůz, který se prodává, je podle kupní smlouvy vlastně pojízdný stav komponentů na ND, někdy s platnou STK. Nezjištěn skutečný nájezd, píše se jedině aktuální stav km na tachometru při prodeji. Doporučeno servisovat vše - vlastně malou.. no spíše velkou generálku celého vozu od pneu, brzd, výfuku, rozvodů, náplní,... prostě vše.

Podle kupní smlouvy koupil šrot - co kdo řekl není nahráno, a i kdyby bylo - pan prodejce se omluví za svého zaměstnance, který se nevyjádřil přesně, spletl se... nicméně na papíře je jasně uvedeno ...


doplněno 22.04.17 11:39:

obávám se, že za tu dobu vám ho zpět vykoupí pro ně výhodně - ale jakákoliv reklamace s ohledem na dobu užívání, případně najeté km, bude podle mého názoru předem zbytečná a prohraná... záleží na vašem žaludku a snaze je "pošpinit" - někdy se i manager trochu lekne a ustoupí... držím palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romeo
Datum: 21.04.17 21:19

Dorý den,moc děkuji.V AAA mi řekli,že auto je úplně perfektní..Na první svežení to nikdo nepozná.Doma jsem to nechal prohlídnout a projet automechanikem a také nic nepoznal.Až auto pár dní stálo jsem si všiml,že pod autem je olej.

Od: romeo
Datum: 21.04.17 21:33

Také vám moc děkuji za odpověd a informace.Konečně se mi začali ozývat a bude se to řešit..Dnes začala svítit kontrolka čerpadla.Chci ho vrátit nebo vyměnit tohle BMW se do roka rozpadne.A je po prvním majiteli,kterému je letos 80let.

Datum: 21.04.17 16:26
avatar

Jsem invalida,chodím o berlích,špatně slyším...a protože jste i špatně viděl,jste další v řadě napálených autobazarem AAA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ministr
Datum: 26.04.17 01:23

Tak se musím přiznat, že jsem v AAA taky naletěl. Při koupi VW Passat B6 na přístrojovce svítila trvale kontrolka, která hlásila chybu na sání motoru. Na toto jsem upozornil a bylo mi přislíbeno, že závadu odstraní. Tak se i údajně stalo - vozidlo jsem zaplatil a sotva jsem se rozjel, kontrilka se znovu rozsvítila. (jen vymazali chybu na diagnostice) Vrátil jsem se zpět a toto jse reklamoval. S úsměvem mi bylo řečeno, že si mohu vozidlo vyměnit ... Nabídka? Vozidlo o 4 roky starší a 50.000 km více najeto a to za stejnou cenu. Reklamační oddělení? Toho chlapa by měli platit zlatem ... tak rychle jsem snad nikdy vyřízenej nebyl. Peníze nevrátí - v jiné pobočce si vozidlo vyměnit nesmíte a přibližně stejné nemají. Zaplatil jsem opravu ... 19.000,- Kč.

Když mi někdo řekne, že pracuje v AAA - hned ho přetáhnu klackem po hrbu. Této podvodné firmě se obloukem vyhýbejte

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mp*
Datum: 26.04.17 01:57

Zase osobně bych Áčka nezatracoval. Alespoň, kdo tam koupil mojí starší feličku, tak určitě neprohloupil. Sice jsem tam při prodeji strávil půl dne (v.r. 2001 - od té doby jsem tam nevkročil). Dali mi za ní 90 tisic a za hodinu tam stála za 120 tisíc. Tak byznys je byznys, to nezpochybňuji. Ale nemám čas ani chuť prodávat auto na ulici. O tom to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.17 10:50
avatar
Ja tam koupil dve kary , tchan jeden a tatik celkem 3 auta. A spokojenost. Je jasny , ze auta byla ojeta tak si zaslouzila servis (nikdo kdo dava auto na prodej nebude resit servis). Acka rekla vse i kde byla bourana ty auta atd... Auta co mame porad jezdi
Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 21.05.17 08:27
NIKDY si auto nekupovat v AAA -auto! Neznám tolik stížnosti, jako na tuto firmu. Jsou to podvodníci. Nebo si zajít za Žilkovou, Vojtkem.., kteří tuto fa propagují, jak jsou úžasní.
Je pravda, ze jste byl neuvazeny a patříte k lidem, co je ostatní svyma slizkýma kecama ukecaji. Stalo se, za chyby se platí. Ale zkuste se poradit s právníkem. Jsou i bezplatni právníci. Zkusila bych se s nim poradit. Jak již zde někdo napsal, obrátit se i na TV. To bývá v Česku poslední možnost, bohužel. Pokud si budete jeste někdy auto kupovat, tak jedině s někým zkušeným. Jinak vás zase "oskubou".
Jinak, nevím, jakou mate smlouvu, ale nejde od ni odstoupit? Nějaká záruční doba...? Jsou na smlouvě také ty pidipismenkem napsané odstavecky, které jsou ty nejdůležitější?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ssss
Datum: 21.05.17 08:58
v bazarech a hl. v "AAA Auto" nikdy bych nekupoval. Nejsem tak bohatej, abych si kupoval levný věci. Pořád říkám - Je to marný, je to marný, je to marný...*zed*
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.