Koupil jsem zmetkové auto, podvod?

Od: Datum: 19.04.17 20:24 odpovědí: 19 změna: 26.04.17 10:50

Dobrý den vloni 11.11, jsem si koupil v AAA BMW 320d r.v. 2008 najeto:136600km.V autě mě nechali projet jen kousek ze spodu mi ho vůbec neukázali...Ani jsem ho nechtěl koupit přímo mi ho vnutili,smlouvali se mnou nabídli mi za staré auto víc peněz,které bylo v perfektním stavu.Chtěl jsem zimní pneu,na ty jsem musel týden čekat a dali mě staré ojeté pneumatiky.Ted jsem musel s autem do servisu na výměnu motorového oleje,filtru.Tam mi zjistili,že auto má stočený tachometr,teče olej z převodovky auto začíná špatně startovat.Na reklamační odd. jsem psal alespon 6x..A oni mě ignorují..Vůbec mi neodepisují. Poradte co mám dělat.?.Jsem invalida,chodím o berlích a špatně slyším.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 19.04.17 20:37

Staré auto se obyčejně sere, To je všeobecně známé. Sám mám staré auto Xsara Picasso 10 let 170000 km. Nedávno mě odešla klimatizace (8000 kč). Teď se posrala páčka a nefungují mlhovky a včera jem zjistil, že nejdou ani dálková světla (oprava asi 12000 kč) Naštěstí už půl roku mám nové. K tomu starému mám ale dobrý vztah, a stejně mi za něj nikdo nic nedá. Prostě stáří je svinsvo, já to říkám pořád.

doplněno 19.04.17 20:45:

A jinak osobně, když už bych si musel koupit ojeté auto - tak vždy jen to nejpomalejší a nejméně atraktivní. Bavoráka obyčejně olítá jeho první majitel. A nejhorší jsou takzvaná manažerská auta (víte kolik toho takový manažér za rok najede?). Ty mají najeto stovky tisíc kilometrů a ještě to dealer stočí. Tak přeji další výběr lepší, než ten minulý.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.04.17 20:51
A určitě ne v áčkách a tímto způsobem. Co dělat? Přečíst si vlákna a články o koupi auta a pak se zamyslet, že chyba vznikla mezi klávesnici a židlí, chybu může udělat každý. Co s autem, zajet tam osobně ale podle mě se Vám vysmějí a ukážou, že jste podepsal smlouvu kde jste to měl.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.04.17 20:49

poítám že nenaděláte nic

nechal ste se ukecat ke koupi a ani ste si sebou ke koupi nevzal někoho kdo autům trochu rozumí navíc proč ste si při vašem zdravotním a finančním stavu kupoval todle auto u kterýho je jasný že servis nebude levný mě hlava taky nebere

schrnul bych to tak že budete platit za svou neuváženou koupi neb bazary maj smlouvy ošefovaný tak že s nima nehnete *zed*

skuste napsat ombudsmanovu deníku Blesk pomáhaj lidem v bezvýchodných situacích třeba se zadaří

Datum: 19.04.17 21:13

Záleží jakou kupní smlouvu jste podepsal, pravděpodobně tak chytrou, že nemáte šanci u soudního sporu, ovšem když nejste schopen požádat o prohlídku i ze spodu a auto vám vnutili, tak šanci pravděpodobně nemáte žádnou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.17 21:21
Přečti si kupní smlouvu. Dost jistě tam najdeš kromě jinýho, že jsi koupil auto po havárii, na konci životnosti a že bude v dohledné době vyžadovat výměnu podstatných částí.
S tím asi nic moc neuděláš, viď.

Datum: 19.04.17 21:28
Stare ojete bawo , diesel co byl 8roku stary a najeto 130t km? To snad nee , nikdo nekupuje bawo diesel aby stim jezdil do kaufu a zpet.
Jinak ty poruchy jsou bezne na tak stare auto.
Jinak to , ze jste to nevidel zespoda a podepsal to (nemel jste urcite u hlavy pistol) ... To je bohuzel vas chvilkovy zkrat.
Sezente penize a opravte tom od acek nedostanete nic. Cetl jste poradne smlouvu? U tachace je psane stav tachometru (ne , ze ma auto najeto tolik a tolik) a pri koupi jste dostal seznam komponentu a stav auta. A vsude mate urcite napsane , ze komponenty jsou ojete , olej prosakuje a chce vse opravit. Jen jste si toho nevsimnul. A proto nemate narok na reklamaci. Byl jste seznamen se stavem (podepsal jste to).
Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.04.17 16:54

Napsat na Černé ovce na ČT1

Od: jmlc®
Datum: 20.04.17 17:03

A vůz vám vnutili - přímo na vás tlačili, vyhrožovali, že ho koupit musíte... njn. jsou to zmetci. Přitom jste si chtěl koupit felicii za 10tis.

No pardon - ale pokud nejste svéprávný, nechte jiné, aby vás svéprávnosti zbavili. Já například mám možnost půjčit si až 500tis na jednu návštěvu v bance - ale prostě budu jezdit ve starém citroenu, protože na nový nebo zánovní BMW prostě nemám.

Od: vernon
Datum: 20.04.17 19:37
Dobře, za stočený tacháč může bazar, to je ale bohužel u nás úplně normální. Ale nemůžeš čekat, že koupíš vůz v perfektním stavu. Vždy se ho někdo zbaví, když by na něj čekala drahá oprava.
Převodovka u těchto aut teče po cca 400 000 kilometrech a asi budou v háji vstřikovače a žhavící svíčky. Připrav si pár desítek tisíc na opravu a bude báwo jak nové...

Datum: 20.04.17 20:27
Klidně si stěžujte třeba na lampárně,je to jen Vaše chyba-nechci něco,tak to NEKOUPÍM! VIZ citace Vás:"Ani jsem ho nechtěl koupit přímo mi ho vnutili,smlouvali se mnou nabídli mi za staré auto víc peněz,které bylo v perfektním stav u". Jinak pokud byste trval na prohlídce podvozku, delší jízdě,příp.kontrole ve Vámi vybraném servisu-buďto by Vás odmítli anebo ne ale bylo by rozhodnutí na VÁS! Byl jsem v Áčkách, byl jsem v ESA, a spoustě dalších a to jsem CHTĚL "něco" koupit ale nekoupil neboť jsem měl své představy a to mi žádné jejich auta nesplnili, takže jsem nic nekoupil a když viděli že se nenechám,měl jsem od nich klid!Zkrátka a jasně - takové lidi jako Vy oni potřebují,kdo tam jde s přesným záměrem-u toho se svým jednáním neuspějí!Navíc znám dost lidí co tam koupili auto dle svých představ a kapsy a výsledek-naprostá spokojenost a proč pže nenaletěli!

Datum: 21.04.17 15:54

Když kupujete starší auto, nikdy nebude úplně bez chyb. Záleží i na prodejci. AAA - to je pěkná kulišárna, nevybral jste si dobrý autobazar a s tím se táhly další problémy.

Jistě jste svéprávný, měl jste zpozornět, když Vás do toho začali silně tlačit, vnucovat Vám auto. To už o něčem svědčí. Ano, každý je rád, když prodá, ale když hodně nutí a naléhá - POZOR!.

Dále nechápu, když jste měl své staré auto v perfektním stavu, jak uvádíte, proč jste ho chtěl měnit a kupoval jiné. To vaše staré přece mohlo sloužit ještě roky dobře, když s ním nebyly problémy.

Myslím si, že neuspějete. Měl jste s sebou vzít aspoň nějakého známého, nejlépe automechanika. Ten by určitě viděl víc, než Vy. A na plno věcí by se zeptal. Jistě někoho takového máte, i kdybyste mu měl za jeho dobrozdání pár stovek strčit, bylo by to lepší, než tam jednat sám. Takhle jste se prostě poučil a příště už budete spíš vědět, jak na to. Jaga.

Od: pavucik
Datum: 21.04.17 16:15

Zatím vám nikdo neporadil, tak snad poslouží moje rada. já to vidím, že máte velkou šanci uspět.

doplněno 21.04.17 16:26:

Napište autobazaru reklamační email ( na jeho vyřízení mají 30 dní), vyhrožujte klidně prošetřením Českou obchodní inspekcí, , českou televizí , i soudem.

Hlavně nezůstaňte se založenýma rukama, škodíte tím sám sobě i budoucím kupujícím toho zpropadenýho autobazaru!

Pročtěte si pozorně níže uvedené odkazy, které se nepřímo týkají Vašeho problému a měl byste nakonec uspět.

https://search.seznam.cz/?q=reklamace+ojet%C3%A9ho++vozu&url=https%3A%2F%2Fwww.vasenaroky.cz%2Fporadna%2Freklamace-ojeteho-vozidla&data=lgLEENBEnA_XMvt66hKBhNnp5a7EQEONZFkC2DF4JTCOmNCIOmlCr--Sx6GOjsDUmp5PIQRXb74VFplt6I9F0AQnOQNxxFTTAgzX6-K9BN9iwxyE_4rOWPoTh8QC2N2SxAJw1sQC4JI%3D

http://search.seznam.cz/?q=reklamace+ojet%C3%A9ho++vozu&url=http%3A%2F%2Fwww.ojeteauto.cz%2Fclanky%2Freklamace-ojeteho-vozu-697%2F&data=lgLEEJWdtAVOyJcIW6SF-ZNgQYHEQPGra6mJZ8kTG03fXQVuHfJm0z7TvTBw8csKBFn7WUuL3IkpCgZKBOOP2J7mA2ILzummu_fUed6BbmF-zI9LNTTOWPoTh8QC0sySxAJw1sQCdwU%3D

Hodně štěstí.

Od: jmlc®
Datum: 21.04.17 16:21

Viděl jste někdy smlouvu o koupi vozu u AAA Auto? - asi ne, protože byste tento názor neměl.

Vůz, který se prodává, je podle kupní smlouvy vlastně pojízdný stav komponentů na ND, někdy s platnou STK. Nezjištěn skutečný nájezd, píše se jedině aktuální stav km na tachometru při prodeji. Doporučeno servisovat vše - vlastně malou.. no spíše velkou generálku celého vozu od pneu, brzd, výfuku, rozvodů, náplní,... prostě vše.

Podle kupní smlouvy koupil šrot - co kdo řekl není nahráno, a i kdyby bylo - pan prodejce se omluví za svého zaměstnance, který se nevyjádřil přesně, spletl se... nicméně na papíře je jasně uvedeno ...

doplněno 22.04.17 11:39:

obávám se, že za tu dobu vám ho zpět vykoupí pro ně výhodně - ale jakákoliv reklamace s ohledem na dobu užívání, případně najeté km, bude podle mého názoru předem zbytečná a prohraná... záleží na vašem žaludku a snaze je "pošpinit" - někdy se i manager trochu lekne a ustoupí... držím palce

Od: romeo
Datum: 21.04.17 21:19

Dorý den,moc děkuji.V AAA mi řekli,že auto je úplně perfektní..Na první svežení to nikdo nepozná.Doma jsem to nechal prohlídnout a projet automechanikem a také nic nepoznal.Až auto pár dní stálo jsem si všiml,že pod autem je olej.

Od: romeo
Datum: 21.04.17 21:33

Také vám moc děkuji za odpověd a informace.Konečně se mi začali ozývat a bude se to řešit..Dnes začala svítit kontrolka čerpadla.Chci ho vrátit nebo vyměnit tohle BMW se do roka rozpadne.A je po prvním majiteli,kterému je letos 80let.

Datum: 21.04.17 16:26

Jsem invalida,chodím o berlích,špatně slyším...a protože jste i špatně viděl,jste další v řadě napálených autobazarem AAA.

Od: ministr
Datum: 26.04.17 01:23

Tak se musím přiznat, že jsem v AAA taky naletěl. Při koupi VW Passat B6 na přístrojovce svítila trvale kontrolka, která hlásila chybu na sání motoru. Na toto jsem upozornil a bylo mi přislíbeno, že závadu odstraní. Tak se i údajně stalo - vozidlo jsem zaplatil a sotva jsem se rozjel, kontrilka se znovu rozsvítila. (jen vymazali chybu na diagnostice) Vrátil jsem se zpět a toto jse reklamoval. S úsměvem mi bylo řečeno, že si mohu vozidlo vyměnit ... Nabídka? Vozidlo o 4 roky starší a 50.000 km více najeto a to za stejnou cenu. Reklamační oddělení? Toho chlapa by měli platit zlatem ... tak rychle jsem snad nikdy vyřízenej nebyl. Peníze nevrátí - v jiné pobočce si vozidlo vyměnit nesmíte a přibližně stejné nemají. Zaplatil jsem opravu ... 19.000,- Kč.

Když mi někdo řekne, že pracuje v AAA - hned ho přetáhnu klackem po hrbu. Této podvodné firmě se obloukem vyhýbejte

Od: mp
Datum: 26.04.17 01:57

Zase osobně bych Áčka nezatracoval. Alespoň, kdo tam koupil mojí starší feličku, tak určitě neprohloupil. Sice jsem tam při prodeji strávil půl dne (v.r. 2001 - od té doby jsem tam nevkročil). Dali mi za ní 90 tisic a za hodinu tam stála za 120 tisíc. Tak byznys je byznys, to nezpochybňuji. Ale nemám čas ani chuť prodávat auto na ulici. O tom to je.

Datum: 26.04.17 10:50
Ja tam koupil dve kary , tchan jeden a tatik celkem 3 auta. A spokojenost. Je jasny , ze auta byla ojeta tak si zaslouzila servis (nikdo kdo dava auto na prodej nebude resit servis). Acka rekla vse i kde byla bourana ty auta atd... Auta co mame porad jezdi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.