Diagnoza: Neustale polohlasne pobrukovani

Od: Datum: 19.04.17 08:13 odpovědí: 17 změna: 27.04.17 14:13

Nevim presne jak to popsat - hledal jsem to ted nekolik desitek minut na netu, ale nic kloudneho jsem nenasel. Jde mi o to, ze kamaradka po 40 temer neustale (kdyz neco dela, pokud jsem byl pobliz, tak jsem si toho vsiml) si porad neco pobrukuje nebo dela takove hm-hmm-hm-hm-hmmm. Nevim presne jak bych to popsal. Mozna je to melodie, ale spis bych rekl, ze ne. V podstate kdykoli se s ni vidim, tak to pri nejake cinnosti dela. Nechci se ji nijak dotknout, ale prijde mi to nezvykle az nenormalni. Ma to nejaky termin jak se tomu rika? Na jednu stranu je to mozna vesele, ale na druhou stranu me to i trochu desi. Je to nejaky zlozvyk nebo to muze byt psychycky problem. Nevim jak se k tomu postavit a jak to resit. Mam ji na to upozornit? Nebo ji to prejde? Muze to byt znameni neceho vaznejsiho?

Jeste treba pri komunikaci neustale pouziva takove to hrdelni AHA (nezni to jako aha ale aha se zavrenou pusou) jakoze vas posloucha, ale me prijde ze vubec neposloucha, co ted druhy rika, ze je to spis takova "zdvorilostni fraze" aby se naoko ucastnila hovoru, ze dava pozor co ten druhy rika, ale pritom je myslenkama uplne jinde.

Mam z toho spatny pocit, ale nevim co mam delat, abych se ji nejak nedotkl. Meli byste nejake doporuceni. Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.17 09:02

Již jsem se s tím také setkala, někteří např.při určité činnosti špulí pusu, atd. spíš myslím, že je to nějaký zlozvyk? Nemyslím, že je to něco vážného.

Jinak to "hrdelní aha" používám občas také, hlavně při situacích, kdy mi někdo něco vykládá po padesáté, je to fakt jen zdvořilostní, ze slušnosti a mohu být například myšlenkami úplně jinde.

Normálně bych se jí na to zeptala, zda si ty zvuky uvědomuje, jako neslušné bych to nebrala.

Ohodnoceno: 1x

Od: ivn
Datum: 19.04.17 09:38

Nejsem odborník,ale já bych zase řekla,že by to mohlo býti psychického rázu. Naše máma se léčila na psychiatrii,už je docela v pohodě,ale když je někdy nervozní z něčeho,nebo se něco nepříjemného chystá,taky tak jakoby pobrukuje,něco jako hm.hm.Není to moc slyšet,ale když jsem blízko ní,třeba když se díváme na televizi,tak mi to i leze na nervy,nebo v noci,když nespí, to dělá. Vždycky to trvá nějakou dobu,než s tím zase přestane.Říct jí to,upozornit jí na to,to nevím,kdyby to bylo psychického rázu,spíše by jste to zhoršil.Možná spíše jestli znáte někoho z její rodiny,zeptat se na to. Jestli kamarádku taky něco netrápí,nebo má něco za sebou a má takové ty nervíky,nervozitu a pod. Ten člověk se toho sám nezbaví a když o tom někdo ví a vnímá to,tak tím docela trpí. Zkuste třeba navést nějakou řeč-nenápadnou,výzvědnou,jestli jí něco netrápí,mluvte s ní.Třeba řekněte,že vy máte nějaké starosti,tak jestli se nenapojí.

Snad jsem trochu pomohla.

Ohodnoceno: 4x

Od: pt®
Datum: 19.04.17 09:52

myslím, že to kamarádka dělá, aniž si to uvědomuje. Možná to bude psychika, pokud něco prožila, každý jsme jinak citlivý a jinak se dokážeme se zátěží psychiky vyrovnat. Nechte ji tak, zbytečně byste ji něco říkal, pak by se před Vámi nemusela již cítit přirozeně...

Od: mp*
Datum: 19.04.17 12:24

To jí klidně řekněte. Já to třeba mám taky. Při manuální stále stejné práci. Musím si takzvaně mluvit pro sebe. Já třeba říkám "tak", "jdem", "dávám" a tak podobně.

doplněno 19.04.17 12:28:

A ještě si musím neustále něco rýmovat. Třeba když jsem nedávno dostal novou značku 3SR. napadlo mě - Babiš neser! Nikdo to z nás nemá lehké (nebo jo?).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.17 13:02

Nikdy nehledejte diagnózy v internetu, jinak zjistíte, že máte i to, co mít nemůžete. Lékaři přes internet neléčí ani nediagnostikují a odpovědi cizích lidí – laiků – Vám nemohou pomoci.

Můžete se na to kamarádky zeptat, ale nic jí nenuťte. Pokud by sama usoudila, že jde o nějaký problém, měla by jej řešit ona sama (nikoliv – i když chápu snahu pomoci – Vy).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.04.17 21:31

Možná se tomu říká dobrá nálada? Brouká si? Dělám to taky, když se cítím v pohodě a dělám jednotvárnou práci. Taky si pískám - dokola tu samou melodii, až mi manžel řekne "nefoukej" a já odpovím, "buď rád, že jsem v pohodě a neřeš blbosti, taky bych mohla být nerudná..."

Datum: 20.04.17 00:53

Víte jistě, že umí mluvit? Nebo umí jen skřeky a pazvuky? Zkusil bych ji necht přečíst část nějakého textu, nebo zkusil zapojit ji do rozhovoru s otevíráním úst, bez hrdelních pazvuků.

Děsit by vás mohlo, pokud by třeba byla zádumčivá jeden den, pak dále by byla zádumčivá a přinesla by třeba benzín, a pak po dalším zdadumaném čase by přinesla silky. Na to pozor! Také nekomunikování, kolébavá chůze a sekyra v jedné ruce nevěští nic dobrého, než hezké téma pro média na pár týdnů.

Datum: 20.04.17 07:36
Mě žena říkala, že v autě do zatáčky syčím :-D Už to nedělám. Člověk když se rozhlédne, každý má něco k cvokaři. Třeba žena když sedí u jídla, má zvednutý palec na noze, sourozenci taky. Proč to hned řešit u Chocholouška?

Datum: 20.04.17 17:47

na ty zdvednuté palce pomůže buď lepší strava nebo lepeňák skrz palec a do podlahy

Datum: 21.04.17 11:54

Hm hmmm huhumam hm. Takhle si pro sebe huhlala Agatha Christie, když vymýšlela ty svoje detektivky. Prý se jí to běžně stávalo i venku na ulici nebo v kavárně a prý je to jeden z důsledků vysokého intelektu a velké představivosti.

Radím : zachovejte klid. Všichni lidi občas mluví s vlastními představami a vy pravděpodobně taky.

Datum: 26.04.17 14:56

Zdravim, dekuji vsem za nazor - i tem trolum, co zde pres nulovou hodnotu sveho prispevku aspon dokazi zbytek zucastnenych pobavit svou hlouposti. Docela me ale zarazi rozpor v tom, ze nejvic lidi hlasovalo za to, ze je to normalni a zaroven nejvic kladnych hodnoceni ma pani, ktera pise, ze se jedna o psychyckou poruchu.

Je to neprijemen. Zcela uprimne take se klonim k variante nejake poruchy. Kamaradka se mi opravdu nezda v pohode jako driv. Nechci na ni nejak tlacit, ale take nechci, aby se situace jeste nejak dal zhorsovala. Budu to muset nejak risknout a zavest na to nenapadne rec, treba jestli si toho taky vsimla u nekoho jineho spolecneho znameho a co si o tom sama mysli, proc to ten druhy dela

Datum: 26.04.17 15:06

Dobrý den. Miluji tyto dotazy na stanovení diagnozy... to nedělají ani lékaři, aby tipovali něco po internetu bez znalosti anamnézy pacienta.

Datum: 26.04.17 15:20

Dobry den, jestlize nemate nic relevantniho k tematu, tak sem prosim nic nepiste. Usetrite cas vsech. Dekuji

Datum: 26.04.17 15:30

Domnívám se, že jde o drobnou psychickou poruchu zvanou tik. Někdo vydává různé zvuky, jiný kroutí hlavou či cuká ramenem. Někdy je to vidět a slyšet jen maličko, jindy na to reaguje okolí překvapivě.

Mám s tím osobní zkušenost. Bylo mi asi 11 až 12 let, byla jsem nápadně vysoká, nápadně hubená a vydávala jsem jakési zvuky. Rodina byla poplašená. Dětský lékař říkal slova tik, puberta, obalit nervy. Nastal výkrm doma a pak ještě v ozdravovně. Zvuků jsem se zbavila poměrně rychle, na hubenost už jen vzpomínám. U dospělých se tik dostavuje v případě, že nejsou v psychické pohodě. Jestli chcete své známé pomoci, pomozte jí zvýšit sebevědomí. Doporučila bych i návštěvu lékaře, ale pravděpodobně by nejvíce pomohl klid, pohoda a strava bohatá na vitamin B.

Od: axus®
Datum: 26.04.17 15:39

Muze jit o tik nebo nejaky psichicky projev, ale take nemusi.

Z vlastni zkusenosti. Od mala hraji na hudebni nastroje a hodne na bici a casto se mi stavalo, ze se mi lide i rodina ptali, jestli sem nervozni, protoze sem si stale prstama potukaval. Bud o sebe nebo do neceho. Pritom sem si pouze v hlave prehraval pisnicky a pritom sem si spontanne prstama vytukaval rytmus.

Okoli samozrejme ale pisnicku neslyselo, tak si mysleli, ze sem divnej a nervni.*nevi*

Ja si zase neuvedomoval, ze je to rusi. Nakonec sem se naucil kontrolovat se, pac to vazne asi muselo byt pro ostatni na prasky.

Treba jde o neco podobne nevinneho.

Od: ocasek
Datum: 27.04.17 11:44

Já si neustále pobrukuji, protože mě to uklidňuje a pomáhá mi to se soustředit.

Od: shs
Datum: 27.04.17 14:13

Tohle dělal kolega v práci. Asi tím chtěl vyjádřit svoji dobrou náladu nebo co, ale mě to přivádělo k šílenství. Naštěstí už pracuje jinde.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.