Darování krevní plasmy vs rizika

Od: Datum: 20.03.17 23:35 odpovědí: 7 změna: 21.03.17 16:16
Je s tím spojeno nějaké dlouhodobé riziko pokud budu darovat pravidelně několik let?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 21.03.17 06:39

Ano, oslabená imunita, porucha krvetvorby, poškození jater, ledvin... Začíná to pojevy jako únava, oslabení smyslů, zhoršení kvality vlasů, ztráta pigmentu, častá nemocnost, vleklé záněty způsobené poruch ami hojení atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 08:08

A kdy by se to asi tak mělo prosím dostavit? *zed*

Po +/- 130 odběrech plasmy na sobě žádný z popisovaných příznaků nepozoruji...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.03.17 06:56
avatar

Ne, nehrozí vůbec nic. Tak, jako dárcům krve, také nic nehrozí. Při odběru plazmy vezmou krev, odeberou to, co potřebují a zbytek vám, do žíly, vrátí. Napijete se, sníte něco a jste fit. *palec*Zdravé tělo je úžasné. Ihned si ztrátu vyrovná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.17 09:54
avatar

Zdravím. Rizika jsou, to nepochybně, ale záleží vždy na stavu konkrétního jedince. Časté darování plazmy může zatěžovat organismus, který pak nebude mít dost síly bojovat s nemocemi. Pak lze darování okamžitě ukončit nebo si udělat pauzu, která je po určitém počtu odběrů i povinná.

Na většinu lidí však darování nemá zásadní vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 14:00

Vliv na zdraví a rizika neumím posoudit.

Viděl jsem ale nedávno dokument na německé televizi jak funguje obchod s krevní plasmou.

V Evropě jsou daná nějaká pravidla, takže je omezen počet odběrů plasmy za jeden rok. Plasmy je ale potřeba mnohem více,než se odebere v Evropě.

Proto se plasma do Evropy vozí z Ameriky. Tam je darování plasmy (podle dokumentu) způsob obživy pro bezdomovce a narkomany. Ti v dotazníku zaškrtají správné kolonky a jednou týdně jdou prodat svoji plasmu. Za jeden odběr prý dostávají 50$, takže bezdomovci mají nějaké prostředky a narkomani si za to koupí drogy.

A takto koloběh obchodu s plasmou pokračuje každý týden.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 14:47
avatar
Pro takové příklady nemusíš do Ameriky. Co třeba ten náš skvělý podnik Deag Human? Chtěli vykupovat od nemocnic krevní konzervy těsně po expiraci a vyrábět z nich krevní deriváty (včetně zmíněné plasmy). Tím by krev která se už dál nesměla použít mohli znova hodit na trh. Když se stát ohradil že je to neetické podnikat s krví bezplatných dárců, stálo to státni kasu v arbitráži bůh ví kolik milionů, takže podnikavec, co nevydělal nakonec vysoudil bez práce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: daisy
Datum: 21.03.17 16:16

Nemám to podložené žádným lékařským článkem, ale slyšela jsem o : zhuštění krve a riziku trombozy, oslabení imunity, ekzémech a zeslabení žil z častého napichování.

Co je na tom pravdy nevím,ale mě děsí už jen představa, že vezmou krev něco z ní odeberou a zbytek vrátí zpátky. Proto bych se bála v první řadě toho zhuštění krve. Jestli mi to tady někdo ze zdravotnictví chce vyvrátit, má možnost. Já se hádat nebudu.


doplněno 21.03.17 17:18:

A teď jsem si vzpomněla, že někde vyšel lékařský článek, že časté odběry krve mohou způsobit rakovinu. Tak jestli se to týká i plazmy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.