Bílá tečka v krku

Od: Datum: 03.01.17 16:41 odpovědí: 15 změna: 22.03.17 12:15

Ahoj, dnes ráno jsem si všimla takové bílé tečky v krku, jako kdyby to byla angína vypadá. Angínu jsem měla v říjnu a od té doby nic. Ráno byla o trošku menší. Tečka je na obrázku vpravo vedle čípku (čili na levé straně, je to foceno zrcadlově). Od rána se trošku zvětšila a vůbec o ní nevím ale. Když si zatlačím pod dolní čelistí, trošku to bolí ale nijak hodně a jinak o ní nevím ani, jinak jiné obtíže nemám. Jenom ji tam trošku cítím jako by dá se říct tlačila. Ráno - k ránu - v noci mě trošku šimralo v krku. A ted malinko také.

Neví někdo co to je? Mě napadli nějaké kvasinky či jiné potvory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 03.01.17 16:44

Vypadá to jako aft, ale to by dost bolelo, pro jistotu kloktejte.

Ohodnoceno: 0x

Od: helenasmetanova
Datum: 03.01.17 16:46

děkuju

Od: pb®
Datum: 03.01.17 17:23
Čep v krku.

Od: helenasmetanova
Datum: 03.01.17 17:33

Jako angína? horečku nemám, blbě mi také není, v krku mě nebolí.. já vím, že příznaky jsou různé

Od: hostka
Datum: 03.01.17 17:49

Nee, to není angína, to jsou mandlové kameny.
Více info zde: http://cs.wikihow.com/Jak-se-zbavit-kamen%C5%AF-na-mandl%C3%ADch

Chce si to vzít "uchošťour" namočený v ústní dezinfekci nebo ústní vodě a "kámen" odstranit. Stačí zmáčknout na tkáň v okolí, měl by lehce vyklouznout. Pozor, ať se u procesu nepozvracíte. Hodně zdaru.

Datum: 03.01.17 17:48

Ahoj, možná máte tzv. kameny na mandlích, není to nic hrozného, taky je mám, dají se odstranit, jakoby vymáčknout, ale chce to trochu cviku. Pohledejte na netu.

přikládám návod http://cs.wikihow.com/Jak-se-zbavit-kamen%C5%AF-na-mandl%C3%ADch

Od: balzerka
Datum: 09.01.17 00:57

Je to čep na mandlích. Máte sníženou imunitu a je třeba zavést zdravou životosprávu, vitamíny/ B,C/ ve stravě, hodně pít, omezit sladké a mléčné pokrmy. Čep se dá odstranit, ale časem zmizí sám, když si vystříkate hrdlo něčím z lékárny. Často jsou to preparáty s jodem nebo Stopangin a cucat Tantum verde..

Od: ancitrus
Datum: 22.01.17 10:39

Čep na jedné mandli se mi také v mládí dělal, myslím, že to bylo z častých angin a z celkového častého prostydnutí krku.Dle lékaře, kloktat slanou vodu, také jsem dostal jakýsi utrejch který se rozpustil ve vodě a následně kloktal, nic nepomohlo na delší dobu.Celkem tento problém přetrvával 15 let s různými přestávkami třeba jeden rok.Odstranění mandlí mi doktor doporučoval ale nechtělo se mi do toho.Nakonec jsem dal na "babské rady"a zasadil řepík lékařský.Tento řepík jsem dvakrát za rok seřezal a usušil, když jsem ho měl dost, celou velkou hrst jsem nacpal do třílitrového hrnku, zalil asi dvěma litry voda a vařil.Důležité je vařit několik hodin až se udělá tmavá tekutina.Pak jsem vše nechal vychladnout, scedil do 1,5 litrové petky a uskladnil v mrazáku.Nechal jsem si skleničku tohoto kloktadla v ledničce a každý den večer pořádně kloktal, stačí několikrát a je po čepech.Pak se mi čep ještě objevil asi za rok, stačí nechat trochu uskladněného kloktadla rozpustit a dát do skleničky.Takto jsem 2x použil a mám po problémech, tento lekvar je bezvadný na afty u dětí.Jinak se řepíkový čaj může popíjet během celého roku.Řepík se dá dnes koupit v pytlíku, napsal bych sem, kde kupuji bylinky já, ale asi by mi to pak smazali...

Od: haluz
Datum: 11.03.17 03:55

Odpověď s otkazem je na návod, mírně řečeno dost k ničemu. I důvod čepů na mandlích je zcela chybný, nevznikají z usazování jídla to je naprostá kravina. Je to odpověď imunitního systému na nějaký zánět v těle, mandle jsou totiž prvním tzv. filtrem který má za úkol ničit nákazy. Může to být od zubů, nebo jakéhokoli zánětu. Čepy na mandlích jsou vlastně mrtvé bílé krvinky. Rozhodně nedoporučuji trhání čeho z těla, příroda není blbá, slepé střevo, nosní mandle, krční mandle žlučník, a další orgány tak rády doktory odstraňovány se slovy že nejsou potřeba že se bez nich dá bezproblému žít.. Jo ale jaké kvality takový život je a jak dlouho trvá.. Všechno co v těle je, tam má být a odstraněním zcela nepochybně docílíte pozdějších problémů.. Tyto čepy mohou také shoršovat projevy akné, a jsou příčinou páchnoucího dechu. Trhání mandlí se volí jen tehdy kdy už máte mandle zničené jak cedník a jsou tedy velkým zdrojem bakterii a svou funkci v takovém případě už neplní a jsou více na škodu, potom ano ven s nima.. ale pokud nemáte a vidím že ne, takové problémy, tak kloktejte slanou vodu a naučte se mandle vymačkávat ručně, když zatlačíte na mandli z venku ze strany krku tak vám hezky v puse půjdou vidět, a potom se snažit je jakoby spodem podebrat, chce na to přijít pak už budete vědět.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.17 21:46

Taky jsem to měla, pomáhá na to homeopaticum Mercurius solubilis 15 CH 3-5x denně 5 kuliček, je to zánět.

Od: ruze®
Datum: 15.03.17 01:06

Sem,tam se mi to v krku taky objeví,ale já na to jdu docela drasticky: vezmu lžíci a opačným koncem-rukojetí zatlačím v místě pod čepem a vytlačím ho ven a vytáhnu na té lžíci ven a pak vykloktám.Není to příjemné,ale je pryč hned. Kdo má ale silný ,,dávivý reflex,,tak se mu to těžko povede.

Od: petrsn
Datum: 17.03.17 15:35

Dobrý den Heleno,

vidím, že je tu plno rádoby odborníků.Od zánětů, kameny až po Homeopaty. Jednoduše řečeno:když mandle fungují jak mají tak spoustu neřádu ze vzduchu zachytí a z toho se pak tvoří tyto čepy. V mém krku se dělají léta letoucí a jak mi řekl lékař, šetrně je "vymačknout vyplivnout a vydezinfikovat". Já kloktám slivovici a pak vyplivnu, někteří mi brblou, že je škoda slivovice.

Žádný zánět, žádné kameny, jedoduchá léčba. ;)

Datum: 21.03.17 23:32

Takže, jestli jsem Vás dobře pochopila, tak všem ostatním lidem, kteří ty páchnoucí kuličky na mandlích nevlastní, mandle nefungují? Já je měla naposledy před 40ti lety. Proboha, co si mám teď bez nich počít?

Od: petrsn
Datum: 22.03.17 12:15

Blesik,

nic se nelekejte. Mandle se toho zbavují i samy a ne každý ty čepy musí mít. Když už je tam máme je lepší se toho zbavit, aby se mandle časem nezanítily.

Od: marekm
Datum: 22.03.17 10:59

Přátelé, to mi tedy řekněnte. Už jsem zkoušel spousty věcí, ale nedovedu se toho zbavit.
O nějaké doby (asi 8 let zpátky) jsem začal na tyto věci trpět. Dostal jsem zánět v krku (mám pocit, že po tom, co jsem vdechl do úst nějakou voňavku, kterou použila spolužačku z Ruska. Ty jejich jsou fakt jiné, protože mě po tom pálilo v krku. Ale asi to není spoušťěč. Je to už 8 let)
Zánět v krku tzn. nateklé, červené po stěnách v krku s čepy a vůbec hrůza. Horečky nemám a angínu taky ne. Doktorka řekla jen..zánět. Už jsem zkusil víc doktorek, takže vím, že to zánět je, ale nezjistilo se nikdy, čím to, že se mi to stává.
Čepy mám často. Jen když malo spím delší dobu a nebo se na něco těším nebo mam stres co já vím, začne tahle nemoc. Ze zánětu je rýma či prostě ucpané dutiny a slovo rýmička má jiný význam. Máte nějaký recept? Hnal jsem to na ORL, hadičku do žaludku, zda to nemám ze žaludečních šťáv a neblbne mi záklopka atp. Alergie taky nic. Jsem prostě "simulant" :D.
Doktoři nic nezmůžou. Už jsme zažil, že jsem to měl 10x do roka. 14 dní mít bolavej krk, to je děs. To člověk skoro rok stůně. :(

Z čeho to je abych to zarazil úplně? Angínu jsem snad nikdy neměl. Antibiotika na tohle taky ne. Jen si dávam čaje, jox, a nejde to zvrátit. Vitamíny beru přírodní cestou. Nemám špatnou stravu. Cholesterol jak mimino. Podle mě na to snad ani tohle vliv nemá. Může za to stres? Budu se stresovat abych neonemocněl? To je pak nekončný koloběh. Je mi 27 let. Před tím jsem málo byl máloky nemocný. Človek i zmrzku moc nemusí.
Budu rád za vaše názory a zkušenosti. :)

Marek

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.