Nejste přihlášen/a.
Zdravotní důvody jsou vážným důvodem k ukončení zaměstnání, takže pokud uzavřete dohodu z tohoto důvodu, nebude se Vám podpora v nezaměstnanosti krátit.
Zaměstnavatel "Vám dohodu nedal", ale navrhnul rozvázání pracovního poměru dohodou. Je na Vás, jestli na jeho návrh přistoupíte (není to Vaše povinnost).
zdravím,
doporučuji zvážit jak jistá je ta další práce, protože dnes se práce (hlavně ta dobrá) hledá velmi špatně a mohlo by se Vám stát, že budete (třeba i delší dobu) bez práce. Naproti tomu, pokud je to tak jak píšete, by se dalo uvěřit tomu, že po 9-ti letech jsou problémy s plotýnkami způsobeny i prací u zaměstnavatele a pak není pravda co po Vás chtějí podepsat (že Vaše zdravotní problémy s Vaší prací nesouvisí). Samozřejmě se tím zaměstnavatel snaží zbavit odpovědnosti, která by ho mohla něco stát a o to právě jde. Toto bych nepodepsal a pokud už tam sama nechcete být, snažil bych se domluvit alespoň nějakou "odchodní" kompenzaci.
Proč tazatelce radíte, aby si zbytečně dělala problémy?
1) Podle mne je pravda (tazatelka si nevymýšli), že zaměstnavatel chce podepsat předložený návrh.
2) Podpis dohody zaměstnavatele nezbavuje odpovědnosti za nemoc z povolání.
Bude-li tazatelce nemoc z povolání (posuzují kliniky pracovního lékařství) přiznána později, bude za ni odpovídat ten zaměstnavatel, u kterého tazatelka naposledy pracovala za podmínek, za kterých nemoc z povolání vzniká.
Bude-li tazatelka v době přiznání nemoci z povolání (v budoucnu) pracovat za jiných podmínek, bude stále odpovídat současný zaměstnavatel bez ohledu na to, co bude stát v dohodě.
Podpis písemné dohody v předložené podobě neznamená, že by zaměstnavatel za nemoc z povolání neodpovídal. Odpovídá. I do budoucna.
Tazatelka na návrh dohody nemusí přistoupit, ale jestli nemá posudek závodního lékaře nebo kliniky pracovního lékařství, že nemůže vykonávat sjednaný druh práce, bude po ní zaměstnavatel sjednaný druh práce vyžadovat minimálně do doby doručení posudku.
Jestli chce tazatelka skončit rychle, je pro dohoda nejschůdnější cesta.
ad1) já ale nic v tomto směru nezpochybňuji? (že chce zaměstnavatel podepsat nějaký svůj návrh, řeč byla o tvrzení, že zdrav. problémy nesouvisí s prací kterou paní vykonávala)
ad2) no nevím...proč by to tedy chtěl podepsat? (že její zdravotní problémy nesouvisí s danou prací)
udo144 se mýlí. Je pravda, co je v předloženém textu.
"zdravotní důvody,které nesouvisi s pracovním úrazem a ani s nemocí z povolani,čímž není dán výpovědní důvod podle par.52 písm.d) zákoníku práce"
měla jste uznán pracovní úraz? - ne
měla jste uznánu nemoc z povolání? - ne
§ 52 d) ZP: "nesmí-li zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice," - o toto u vás nejde
Jak píše ivzez, podpora v nezaměstnanosti nebude snížena.
já bych to hrál na na tu nemoc z povolání...základní otázka zní...v dotazu píšete .."...tahanim tezkych krabic se zeleninou .."...co je to těžkých?..musíte znát kila..pokud by přesahovala zákonem stanovené hodnoty tak se zaměstnavatel dopouští chyby.. viz zde:
nařízení vlády 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci § 29: (2) Hygienickými limity ruční manipulace s břemenem se rozumí hodnoty směnové průměrné a směnové přípustné přepočtené na průměrnou osmihodinovou směnu. (3) Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene přenášeného mužem při občasném zvedání a přenášení je 50 kg, při častém zvedání a přenášení 30 kg. Při práci vsedě je přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene mužem 5 kg. (4) Průměrný hygienický limit pro celosměnovou kumulativní hmotnost ručně manipulovaných břemen v průměrné osmihodinové směně mužem je 10 000 kg. (5) Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene přenášeného ženou při občasném zvedání a přenášení je 20 kg, při častém zvedání a přenášení 15 kg. Při práci vsedě je přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene ženou 3 kg. (6) Průměrný hygienický limit pro celosměnovou kumulativní hmotnost ručně manipulovaných břemen v průměrné osmihodinové směně ženou je 6 500 kg. (7) Občasným zvedáním a přenášením břemene se rozumí přerušované zvedání a přenášení břemene nepřesahující souhrnně 30 minut v průměrné osmihodinové směně. Častým zvedáním a přenášením břemene se rozumí zvedání a přenášení břemene přesahující souhrnně 30 minut v průměrné osmihodinové směně. Uvedená celková doba přenášení a zvedání břemene v průměrné osmihodinové směně je průměrným hygienickým limitem.
Posudková komise na OSSZ posuzuje stupeň ztráty pracovní schopnosti.
Nemoc z povolání může přiznat klinika pracovního lékařství. Na tu by Vás měl vyslat Váš lékař.
Já bych to na Vašem místě zkusila. Jestli máte nemoc z povolání, máte nárok na odškodnění.
Zaměstnavatel samozřejmě bude tvrdit, že je to Vaše chyba. Uvěříte-li mu a nebudete-li nic řešit, bude to pro něj jednodušší.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.