Problémy s jazykem a další potíže

Od: Datum: 16.02.17 18:52 odpovědí: 28 změna: 19.02.17 11:35
Dobrý den :) mohl by mi někdo poradit? Vim, že tu nenajdu doktora co mi stanoví diagnózu :D ale třeba někoho kdo měl, má nebo zná někoho se stejnými problémy :)
Cca od 14let na svém jazyku pozoroji hluboké rýhy, bílý povlak, červené skvrnky, pupínky a nepříjemný pocit takový štípavý byla jsem s tím u lékaře (u jiného obvoďáka,moje měla dovolenou).. Vyplázla jsem jazyk a doktor řekl "chybí vám vitamíny" a řekl ať beru B6 či co :) na nic se nezeptal.. Prostě otázka 2minut ...nic se nelepší.. Naopak.. Problémy přetrvávají.. K tomu jsem začala sledovat další problémy.. Jsem často unavená, hodně spím a stejně se necítím vyspala, když usnu mám problém se probudit takový divný pocit jako by to nešlo..., často mě bolí břicho v levo od pupku, po každém jídle potřebuji na WC a většinou je to "průjem" .. Hlavně po ránu, nesoustredena, často se mi maže obraz před očima, jsem zmatkova.. dělám nepochopitelné věci např: plastové flašky co se dali na chodbu k vyhození vezmu zpět do bytu aniž bych si to uvědomovala prostě si najednou všimnu, že ji mám v ruce, nebo.. Táta je po operaci požádal mě o namazání nohou.. Nejdřív jsem mazala pravou a pak měla přít levá a já dej mi tu pravou.. Vůbec nevím, že bych ji mazala a další... Je mi 20 a nechci lítat zbytečně po doktorech, v městě jde bydlím není ani pořádná péče a na lepší kliniky nemám čas musím chodit poctivě do školy a rodičům by se to nelíbilo... a moje obvodní je k ničemu, nevím co dělat.. Mohl by mi někdo poradit? Za každou radu budu vděčná! Už nevím co mám vsugerovano z toho strachu a hledání po internetu ..ale dobře se necítím.. Děkuji za, rady! Hezký večer :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.17 19:08

Nevymlouvej se na placené kliniky a upaluj k praktickému lékaři. Ten tě pošle na potřebná vyšetření, nevěřím, že ne. Případně lze praktického lékaře změnit. Že by tu byla souvislost s tvojí anorexií?

Ohodnoceno: 0x

Od: simonka97
Datum: 16.02.17 19:31
jaké vymlouvání na placené kliniky? :D nechápu.. Tato wifina je internátu.. Kdo sem co píše nehlidam :)
Od: 97
Datum: 16.02.17 19:37

Já zas nechápu co děláte ve 20ti letech na internátě?

Datum: 16.02.17 19:39
To už ale není vaše starost :) pěkný večer :)
Od: elane
Datum: 16.02.17 19:13

Návštěva lékaře Vás asi nemine, ale na první pohled to vypadá na rozmnožené kvasinky jménem candida, taky se tomu někdy říká moučnivka nebo soor.

Pokud je to opravdu ono, tak na akutní problémy Vám něco nabídnou v lékárně. Rozhodně by to ale chtělo změnu stravy, tak, jak radí v odkazech. Jinak se toho nezbavíte.

https://www.celostnimedicina.…-albicans-neboli-kvasinky.htm

http://zdravi.doktorka.cz/10-…andida-a-co-proti-tomu-delat/

http://cs.medixa.org/nemoci/moucnivka-soor

Doktor Vám řekne víc.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.02.17 19:17

Zdravím. Pokud nejste spokojená s Vaším doktorem, vyberte si jiného. Vaše zdravotní problémy opravdu vyžadují odborné a podrobné vyšetření. Zdraví je přednější a všechny problémy které máte, včetně bolestí břicha, musíte doktorovi říci. Nejen s ním řešit svůj vzhled jazyka. Zdravotní problém bude zřejmě jinde..

Datum: 16.02.17 19:27

Pokud chcete změnu, a sama vidíte, že u obvodního lékaře pomoc nenajdete, tak bych vám doporučila podívat se na alternativní metody léčení.

Věnuje se tomu ,,tradiční čínská medicína,,. I někteří naši vystudovaní lékaři tuto medicínu provozují, tedy to nejsou žádní amatéři.

Udělají vám diagnostiku třeba z oka, nebo právě z toho jazyka, pulzu. Myslím, že to jsou lékaři, kteří Vás ale celkově vyslechnou a poptají se po příznacích a potížích.

Na internetu si najdete svého podle místa bydliště.

Např. - Šumperk - MUDr. Kristýna Novotná

Dačice - MUDr. Tomáš Morava

Otrokovice - MUDr. Josef Maček

V Praze je toho více, celá klinika TCM Clinic na Národní 11,

nebo na www.sanbao.cz máte i dost podrobný dotazník, kde si můžete požádat o vyšetření, nebo zavolat, paní Kuňáková se tomuto léčení věnuje 20 let.

Já bych osobně volila klasicky vystudovaný lékař věnující se čínské medicíně, ale protože se jedná o jazyk, tak do toho bych šla. Ale moc jich nebude, protože jak EU, tak naše legislativa tento způsob léčby nepodporuje.

Jednou jsem u lékaře věnujícím se akupunktuře byla, používal jehličky, myslím, že mě pomohl. Je pravda, že to chtělo jít k němu vícekrát. Ale po psychické stránce, po vlídnosti a péči to nemělo chybu.

doplněno 16.02.17 19:31:

To běhání po každém jídle by chtělo vyšetřit důkladněji. Může se takto projevovat Crohnova choroba, nebo i nesnášenlivost lepku - celiakie a jiné nemoci. Choďte k té obvodní a nenechte se odradit.

doplněno 16.02.17 19:37:

Popraskaný jazyk značí špatnou hydrataci těla.

Normální zdravý jazyk nemá rýhy, pupínky atd.

Hledejte - čtení z jazyka, diagnostika z jazyka.

Datum: 16.02.17 20:23

Byla jste u lékaře, ten je daleko kompetentnější než my tady a řekl Vám svůj názor jasně. Kdyby to bylo něco vážného, určitě by Vás neodbyl. A jen tak pro zajímavost, ten lékař se spokojil s tím, že jste na něho vyplázla jazyk jako tady na nás? Ale přiměla jste mne k tomu, že jsem na sebe šla také vypláznout jazyk. Pupínky teda žádné nemám, ale nějaká ta prasklinka tam je a přesto se cítím dobře a žádné z příznaků které popisujete nemám. A je mi mnohem víc než Vám. Jestli to nebude jiný problém. Podle toho co popisujete bych se tím jazykem ani tak nezabývala, tam bude skryto něco úplně jiného a to by řešit chtělo. A v první řadě se do toho musí zapojit rodiče, i Vy mažete nohy tatínkovi a staráte se o něho. Tak ukažte jazyk jemu a svěřte se mu se svými obavami.

Datum: 16.02.17 21:04
Ano ... Šla jsem k němu s tím, že mám problém s jazykem. Podíval se řekl, že mi chybí vitamíny doporučil B6 a poslal mě domů :) na nic se mě neptal tak jsem mu nic dál nepopisovala a řekla si, že on tomu jako doktor rozumí a šla domů :) to ty problémy ještě nebyli takový a přišlo mi jako, že ho obtěžuji tak jsem šla... Třeba ty problémy s jazykem ani nesouvisí... Zajdu si co nejdříve k doktorovi :) všem děkuji za odpovědi :)
Datum: 16.02.17 21:19

Ještě bych Vám doporučila koupit v lékárně Pangamin. Ten základní, bez přidaných všelijakých složek. Stojí kolem 70 Kč. Jsou v něm velmi důležité vitamíny a určitě Vám to neublíží. Já ho mám doma pořád.

Datum: 16.02.17 23:30

POZOR, PANGAMIN NE!

Pokud je to opravdu moučnivka - tj. kvasinková infekce, pangamin dodá kvasinkám další živiny a další kamarádky kvasinky! S pangaminem bych počkal, dokud se nezjistí, co to je.

doplněno 16.02.17 23:42:

Nicméně ještě jsem se zeptal v jedné lékové poradně, na netu jsou rozporuplné informace.

doplněno 17.02.17 14:14:

Lékárník z poradny potvrdil, že pangamin na moučnivku vhodný není, ale doporučil kloktadlo např. Jox 2x - 4x denně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.17 09:43

Je to candida/moučnivka, všechny příznaky tomu jasně nasvědčují, zejména bolestivý bílý jazyk, únava, problémy s koncentrací a pozorností, průjem,... Bohužel, ne každý lékař jí umí diagnostikovat a léčit. Většinou jí lékaři ani nepoznají a reagují, jak jste sama v úvodu popsala (předepíšou vitamíny, které Vám neuškodí, ale ani nepomohou). *bzum*

Náprava je ale poměně jednoduchá. Chce to změnu stravy - viz výše v odkazech (tj . vynechat nebo alespoň hodně omezit sacharidy: cukr a mouku), to nemůže neuškodit naprosto nikomu (i kdyby někdo tvrdil, že je to něco jiného). Takže tam bych rozhodně začala. Uvidíte sama. Ty Vaše problémy s tím jazykem opravdu souvisí.

Začněte hned, jinak se časem přidají i další příznaky popsané v odkazech výše. *ee*

doplněno 17.02.17 09:52:

Se zdravotními problémy, které jdou vyléčit změnou stravy naši lékaři obvykle zkušenosti vůbec nemají. Vůbec netuší, jak je léčit. Bohužel. Těch problémů je přitom hodně. V podstatě jde o všechny tzv. civilizační nemoci.

Datum: 18.02.17 18:26
Moc vám děkuji! :)
Datum: 18.02.17 18:50

Rádo se stalo. *palec*

Datum: 17.02.17 16:29

Tak vida! Tady je důkaz, že rady od laiků jsou nebezpečné. Já se samozřejmě omlouvám. Já to jím, ale já jsem zdravá.

Datum: 18.02.17 21:52

Lékárník z poradny jinak pangamin chválí, ale jsou výjimky.

Datum: 17.02.17 01:07

Četla jsem si o diagnostice z jazyka z knih Petra Hoffmanna.To je lékař, co po absolvování medicíny u nás jel studovat do Číny. Diagnostikuje z jazyka přes internet a doporučuje pak dietu. Platíte čínské léky, co Vám navrhne.Vzhledem k tomu, že léčba je dlouhodobá, není to levné. Vám možná chybí nějaké vitamíny a minerály, ale především Vám hodně přebývá v těle zplodin, které je třeba dostat z těla ven, aby vás neotravovaly. Základní konstituci, slabost některých orgánů máme v genech, ale hodně si zhoršíme špatným životním stylem, hlavně stravou a stresem. Tak, jako jazyk, vypadají naše vnitřní orgány. Vaše vnitřní prostředí . To Vaše je horko a vlhko.. Prostě ideální pro pro bujení plísní, bakterií, virů i parazitů.. U Vás jsou to játra, žlučník, žaludek, slezina, slinivka, střeva i moč. měchýř plus ledviny. Nánosy, hlen, sklony k zánětům v trávicí soustavě, sklony k diabetu, průjmům, ekzémům, pocení, časem k chronické únavě i cévním a dýchacím potížím, bolestem kloubů..Zablokovaná energie .Tohle se pak odrazí na psychice.. Klasický lékař se diagnostikou jazyka nezabývá. Neučil se to. Při pohledu na Váš jazyk cítí, že je něco špatně, doporučí něco podpůrného, jako B6, který je vhodný u diabetu, zánětů, vyčerpání,..Vy budete muset překopat jídelníček, odkyselit tělo, zbavit se toho, co Vás zatěžuje, vyčistit játra a střevo, aby se mohly vstřebávat potřebné živiny. VYNECHAT: těžká, tučná,grilovaná masa, ostrá, smažená jídla, kávu, alkohol,sýry, uzeniny, mléčné výrobky, sladkosti, sladké nápoje. Jíst v klidu, poctivě snídat, a nejíst na noc. Jíst hodně různé zeleniny, saláty, ovoce, jáhly, klíčky mungo, pohanku/ chutnějěí je lámanka/,bulgur, cukety, okurky, olivy, zelí, celer i naťový,špenát, petržel, česnek, cibuli, šťávu z červ.řepy a kys. zelí, banány, meloun,ryby, kapr, filé, libové maso, vajíčka, jablečný ocet. Hodně pít obyč. vodu nebo s citronem. Koupit si detoxikační bylinné čaje. Na jaře si natrhejte na čisté louce mladé lístky pampelišek. Dělejte si je jako salát. Jsou zadarmo, zdravé a nejsou hořké. Dělejte si špenát z kopřiv. Pokud pečivo, tak cereální. Bílá mouka je zbytečná, v chlebě je B vitamin, v rohlíku nic. Prostě to vezměte do vlastních rukou. Nemáte nejlepší základ a na svůj věk máte tělo hodně zanesené. Budu Vám držet palce!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.02.17 11:01

Jako dítěti, vždycky když mi něco bylo, babička i maminka chtěly vidět jazyk. Vy ho máte opravdu ošklivý! Ne jakože paráda, ale jako něco co signalizuje velký problém. *sok* Jak to máte s ústní hygienou? Jak často si čistíte zuby? Jakou pastou? Používáte ústní vodu? Třeba Listerin? Ne že bych jí chtěla dělat reklamu, ale ona opravdu skvěle dezinfikuje, nejen ústa. *hej*Musíte najít doktora. Já bych asi našla internistu, který má v péči trávení. Začít musíte stejně u obvoďního. Nedejte se odradit a lékař, který vám udělá dobrou diagnozu, najděte!

Od: jazyk
Datum: 17.02.17 12:13

"chybí vám vitamíny" a řekl ať beru B6 či co

Nepíšete jaké vitamíny jste si koupila, odhaduji, že žádné. Ale některé vitamíny vám nemusí sednout a z toho může být i takový jazyk.Máte už vyřešen váš minulý dotaz:

Dobrý večer :)Je tu někdo kdo má zkušenosti ať už osobní nebo s někým z přátel, okolí.. S anorexii? :) zajímalo by mě po jaké době jdou vidět na dotyčném změny a kdy už je potřeba vyhledat lékařskou pomoc

Datum: 17.02.17 16:32

Takže jestli správně rozumím, tazatelka je anorektička. To ovšem vysvětluje mnohé. Tady je třeba odborník.

Datum: 17.02.17 16:42

Suzy, ahááá. *sok*

Datum: 17.02.17 19:15

Ona i ta fotka, kde je vidět křehká bradička a tenký krček, napovídá... I to málo stačí, aby člověk odhadl, že dívka není zdravá. Kdoví, co jí, pokud vůbec jí.

Datum: 18.02.17 21:50

Mě teda fascinuje, jak se tady na poradně všichni baví tím, že hledají další nicky a dotazy nějaké osoby a pak z toho vyvozují daleké závěry.

Ano, simonka97 a nikolka97 může, ale nemusí být tatáž osoba. Její první dotaz ani nemusí být osobní, může se ptát na kamrádku.

A i kdyby byla anorektička, není to důvod jí odmítat pomoc.

Ale samozřejmě jakákoli podvýživa velmi snižuje imunitu, v takovém těle se kvasinky množí snáz.

doplněno 19.02.17 11:29:

Samozřejmě souhlasím s babkou - anorexie není v pohodě, je potřeba léčit hlavně tu, je to smrtelně nebezpečná nemoc.

Datum: 19.02.17 09:21

Pletiplot, rady anorektičce anebo jinému závažnému psychickému postižení, mohou zapříčinit, těžké postižení a zhoršení stavu, které může končit i smrtí. Tohle patří do péče hodně dobrému odborníkovi. Psychiatrovi, psychologovi. To říkám s plnou zodpovědností a se vším důrazem. *hej*Tohle postižení není jen o podvýživě. Je to o častém zvracení a o poleptanosti celé trávicí soustavy mezi žaludkem a rty. Včetně ústní dutiny, tedy i zubní skloviny a jazyka, trávicími šťávami, kyselinou, která v žaludku funguje. Po vdechnutí nastává i poleptání dechových cest. Všude tam se mnohem snadněji může rozvinout rakovina.

Od: ruze®
Datum: 17.02.17 19:29

A jak dlouho jste tu B6 brala,když vám ji doporučil? Ten jazyk je opravdu děsný a pokuď jste opravdu anorektička,což tomu ten tenký krk nasvědčuje,tak to chce spíše jiného doktora-myslím psychologa nebo psychiatra,to už asi sama nezvládnete.

Datum: 17.02.17 20:51

B6 ji nepoškodí, eventuální nadbytek vyloučí. Brává se trvale u diabetu. Ona bude v důsledku špatné životosprávy především anemická, takže každý vitamín a minerál jí prospěje. A potřebuje bílkoviny, základní stavební "materiál:

Od: larix
Datum: 17.02.17 19:31

Já mám přesně s tímto jazykem osobní zkušenost - hluboké rýhy, šedý povlak, štiplavá bolest. Vyšetření proběhlo ve fakultní nemocnici na stomatologii. Výsledek je "Mapovitost jazyka" a nedá se s tím nic dělat. Občas se to samo zlepší, ale např. po ořechách, rajčatech, banánech se to zhoršuje. Zadejte si tento termín do vyhledávače, je tam spousta diskusí k tomuto problému. Bohužel, žádná rada na zlepšení neexistuje, jen se s tím smířit.

Od: inan
Datum: 19.02.17 11:35

Nestrádáte v jídle,vypadáte děsně hubeně.Jako by to byla tvář pětiletého dítěte.Chce to hlavně očistu těla,dodat tělu výživu,živiny,nestresovat se,dostatek spánku,nekouřit,jinak výměna lékaře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.