Nárok na podporu

Od: Datum: 15.02.17 16:26 odpovědí: 1 změna: 15.02.17 16:37

Dobrý den,

moje manželka končí v zaměstnání (po třech letech), protože jí končí smlouva na dobu určitou. Za normálních okolností by pobírala podporu, ale rýsuje se jí nová práce. Do práce by nastoupila hned následující den, co v předchozí skončila.

Chtěl jsem se zeptat, zda pokud by novou práci opustila ze své iniciativy ve zkušební době, dostávala plnou podporu jako kdyby vůbec nikam nenastoupila,

nebo by na ni bylo pohlíženo jako kdyby práci opustila sama (během klasického prac. poměru) a tudiž by ji podpora byla krácena.

Děkuji. J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 16:37
avatar

Stačí v písemném zrušení pracovního poměru ve zkušební době uvést některý z vážných důvodů podle zákona o zaměstnanosti a podpora se krátit nebude.

Pro účel posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti se Vaší manželce započte doba zaměstnání z předchozího zaměstnání.

Podpora se ale stanoví jenom z průměrného nebo pravděpodobného (podle toho, kdy by manželka skončila) výdělku v novém zaměstnání.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.