Pružná pracovní doba a půl dne dovolená

Od: Datum: 15.02.17 13:26 odpovědí: 18 změna: 16.02.17 09:12
Čas, kdy musím být v práci je od 8:30 - 14:00 hodin. Chodím do práce na osmou, kdy tedy mohu odejít, pokud budu mít půl den dovolené, a nebo naopak kdy mohu přijít.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 13:40

Půl dne dovolené, to jsou u mě 4 hodiny z "povinné" části. Buď bych odešel v 10 nebo přišel ve 12.30

V praxi bych přišel/odešel po dohodě s šéfem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.17 13:45

Podle mne jde o 4 hodiny z celkové pracovní doby, nejen z "povinné" části. Ale radši se dohodněte se zaměstnavatelem.

Datum: 15.02.17 15:26

Vycházím z toho, že mimo "povinnou" část stejně v práci být nemusí, dovolená nedovolená.

Datum: 15.02.17 15:47

I zaměstnanec s pružnou pracovní dobou musí v průměru odpracovat týdenní pracovní dobu tak, jak ji stanovuje zákoník práce.

Chce-li někdo čerpat půl dne dovolené z "povinné" části, musel by někde odpracovat zbytek pracovní doby → před začátkem "povinné" části, po jejím skončení nebo jiný pracovní den...

Datum: 15.02.17 13:47

Po čtyřech odpracovaných hodinách. Ale jak radí kolegové... domluvte se s nadřízeným.

Od: krtek6
Datum: 15.02.17 13:48

po 4hodinách. Páč ještě máte 0,5hodiny na přestávku na oběd, kterou si vezmete když odejdete dřív... Tzn. odchod ve vašem případě je ve 12 když chodíte na 8

Od: ode
Datum: 15.02.17 14:01
Dá se tedy říct, že do pěti hodin bych měla odejít, pokud počítám, že bych s sebou vzala i přestávku na oběd? Bohužel toto mi dělá problém - pružná pracovní doba, potřebuji to mít napsané, než aby mně to někdo vysvětloval osobně. Ono by se nic nedělo, kdybych odešla později, okrádala bych sebe o dovolenou...ale šlo mi o to, že odchod i příchod se značí, nevěděla jsem, kdy nejdříve mohu odejít.
Datum: 15.02.17 15:39

"Dobré účty dělají přátele." To platí všude → i v zaměstnání. I když budete mít předem podepsanou dovolenku, neměla byste se jen tak sebrat a beze všeho odejít. Odchod byste měla oznámit nadřízenému.

A nejlepší je se dohodnout v okamžiku, kdy mu dáváte vyplněnou žádost o půl dne dovolené...

Datum: 15.02.17 15:55
Nikdo tu nemluví o tom, že bych odcházela a nikdo to nevěděl. Šlo mi o to vědět dopředu, kdy asi mohu odejít, ať si mohu naplánovat potřebné věci časově... nadřízeného mám v kanceláři ...
Datum: 15.02.17 16:22

Proč pořád nerozumíte tomu, že se máte/musíte domluvit s nadřízeným? Stanovenou týdenní pracovní dobu - 4 hodiny stejně budete muset odpracovat. Dohodněte se tedy tak, aby to vyhovovalo Vám i zaměstnavateli.

Datum: 15.02.17 16:52

U nás máme pevnou část pracovní doby od 8:00 do 13:00. Od 6:00 do 8:00 a od 13:00 do 18:00 je pružná část. Když si vezmu půl dne dovolené, tak odpracuji 4.5 hodiny (tu půl hodinku pro jistotu jako náhradu přestávky na oběd) a nikdo mi nikdy nic neřekl, že by to bylo špatně. Takže když přijdu na 6:00, v 10:30 to balím.

Datum: 15.02.17 16:20

Já pracuji 30h/týd - 6h/den a bylo mi řečeno že při tomhle úvazku si půl dne dovolené vzít nemohu :(

Datum: 15.02.17 16:23

Bylo Vám řečeno kým?

Datum: 15.02.17 16:29

Vedoucí mi volala na mzdové a tam dostala tuhle informaci...není to pravda?

Datum: 15.02.17 17:03

Podle mne to tak není. I zaměstnanec se zkrácenou pracovní dobou má nárok na stejný počet týdnů dovolené jako ostatní zaměstnanci.

Liší se jenom výše náhrady mzdy za dovolenou. Za jeden den dovolené byste měla obdržet náhradu mzdy za 6 hodin.

V případě půl dne dovolené, byste měla čerpat za tři hodiny z pracovní doby a za stejnou dobu obdržet náhradu mzdy. [Ledaže by se něco změnilo.]

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.17 22:17
A proč vy nerozumíte tomu, že to potřebuji mít napsané, než o tom mluvit osobně? Bylo mne to už vysvětlováno a nechci se ptát pořád dokolečka. Proto jsem napsala sem, ať mi poradíte, jak to je. Je mi jedno, že budu muset odpracovat nějaké hodiny, jde mi o pochopení,jak to je. Nikdy jsem pružnou pracovní dobu neměla.
Datum: 15.02.17 23:06

Ode, obdržela jste dvě odlišné odpovědi, správné mohou být obě. Kdo to "rozsekne"? Odpovídající tady v poradně, nebo Váš nadřízený, který na rozdíl od nás ví, jak to ve Vaší firmě chodí?

Jestli máte osmihodinovou (8,5 hodin) pracovní dobu, měla byste podle mne odpracovat čtyři hodiny z celkové doby. Ale nevím (nikdo z nás neví), jak to ve Vaší firmě je.

Datum: 16.02.17 09:12
Pokud budu muset odcházet, tak by se samozřejmě zeptala, jestli už můžu odejít, ale stále pořád mně jde o to, pochopit to, proč to tak je. Nerozumím např. kdybych měla propustku, prostě nerozumím. Nerozumím tomu, proč bych si měla nahrazovat pro jistotu pauzu - jak tu píše jeden rádce. Jsem v práci nová a také dá se říct, že je to moje první práce, proto prostě nerozumím.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.