Spoření pro vnoučata

Od: Datum: 15.02.17 11:16 odpovědí: 15 změna: 16.02.17 08:10

Chtěl bych spořit něco málo z důchodu vnoučatům. Tak stovku dvě měsíčně každému, ale nic moc jsem na internetu nenašel. Stavebko nechci, to se pak musí vybrat jen na byt. S pojištěním se mi zdá, že je to trochu zlodějna. Dám 200 a 150 spolkne pojištění. Dětská konta u bank jsou sice údajně některá zdarma, ale nejsou tam nějaké skryté poplatky? Nezná prosím někdo něco dobře fungujícího? Vím že úroky nebudou žádné, ale nechci aby to ještě spolkly poplatky. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 15.02.17 11:22

Pro děti jsem naprosto spokojen se systémem pojištění "sluníčko". Spořit dlouhodobě se nevyplatí - co bude za 18 let těch naspořených pár korun?

Pojištění je určitá záruka řešení aktuálního problému, pokud ten nastane - proto pojištění života rodičů považuji za nejlepší investici.

Pojištění v případě dožití bez plnění (úmrtí rodičů dítěte) vychází zhruba 100/100 - tj. co dáte, to dostanete (a asi ještě kousek navíc) - a za ty "úroky" je pojištění hrazeno. Lepší než dávat pod polštář, a pak vytáhnout za těch 18 let...

Čím je ale starší dítě, tj. kratší doba pojištění, tím je to i nevýhodnější co se poměru týče...

Ideálně tedy pojistit dítě do 1 roku na dalších 18 let.

Ohodnoceno: 0x

Od: vilik
Datum: 15.02.17 12:02
To stavebko pořád generuje slušný úrok, navíc není pravda, že se musí použít jen na stavební účel. Po skončení si můžete dělat, co uznáte za vhodné. Bohužel zhodnocení ze dvou stovek je tak malé, že ho právě spolknou poplatky za vedení účtu a ještě budete v mínusu. Například ČMSS si bere 330 korun ročně, vaše státní podpora by byla jen 240, navíc snížených o daň.
Není možné se domluvit s rodiči?
Nebo založte jakýkoliv účet zdarma na vaše jméno a ukládejte tam. Možná vaše banka umožňuje založení více podúčtů k vašemu hlavnímu.
Upřímně, výnos ve výši 2% z vaší úložky bude za první rok po zdanění pouhých 20-40 korun.

Datum: 15.02.17 13:35

Dostal jsem právě nabídku na důchodové spoření se státním příspěvkem od ERA . https://www.erasvet.cz/fyzick…i-sporeni/popis-produktu.aspx

JABRAKA

Datum: 15.02.17 14:40

Nic lepší než stavebko není.Také vnučkám spořím na stavebku.

Datum: 15.02.17 17:05
Ale asi ne dvě stovky. Pak ten zisk z úroků a státní podpory je menší než poplatek za vedení účtu.

Od: vnouce
Datum: 15.02.17 17:15

A proč? No on to prezident Zeman správně řekl, že by důchodci mohli mít těch 100 Kč na poplatek v nemocnici.

Od: coheen
Datum: 15.02.17 18:03

Kdo to je Zeman?

Od: vnouce
Datum: 15.02.17 21:40

No Zeman nevím. A prezident Zeman Bohnice nenavštěvuje, tak se nediv, že ho neznáš

Datum: 15.02.17 18:02

A opravdu se to pak může vybrat jen tak? Já vím že jsou s tím ale problémy. Stačí aby se mladí rozvedli a je zle. Tak můžu jim spořit jedno spoření pro oba zároveň a dávat tam třeba 500.

Datum: 15.02.17 18:11
S takovými částkami už budete trochu v plusu, ale pořád se bavíme o výnosu okolo dvou-tří stovek ročně, do toho započtěte ještě inflaci...
A vůbec, proč trváte na tom, aby to bylo na jejich jména? Spořte na sebe, když budete i později chtít je obdarovat, tak to uděláte. Když ne, budete mít alespoň pár korun třeba na pračku.

Od: sepi®
Datum: 15.02.17 19:19

Toto jsme konzultovali s finanční poradkyní )) a závěr? babička mi dá měsíčně 600 Kč pro obě pravnoučata, a my dáme každému po 300 Kč do obálky, a obálky dáme zpět do trezoru ))

Datum: 15.02.17 20:02

Už chápu proč lidi nevěří finančním poradcům. *zed*

Od: sepi®
Datum: 16.02.17 08:10

ta poradkyně nám vysvětlila, že s takto nízkou částkou se nevyplatí cokoli zakládat, ale to je napsáno ve většině odpovědí zde .) tak asi tak .)

Datum: 15.02.17 20:28

Tak kdybych měla JEN 1000 měsíčně, tak bych nic do budoucna nespořila. Dávala bych si to do prasátka a jednou za čas s vnoučaty vyrazila na super výlet. Věřte tomu, že když vymyslíte zajímavý program, tak na to vnoučata budou vzpomínat celý život. Na rozdíl od toho, když v 18ti letech dostanou třeba 20.000. Co to je? Dva -tři pořádný mejdany ;)

P.S.: zrovna dnes vnuci vzpomínali na to, jak jsme vloni v létě spali pod širákem u rybníka *smich*. Tam se dostat veřejnou dopravou (vlak, autobus), zmatky na nádraží, potom vaření v kotlíku, připravit si ležení a koupání v noci při měsíčku. Žádný rozcapování a přesto to nějakou korunu stálo *frajer*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.17 22:03

To máte pravdu, ale tohle všechno já dělám. A beru je sebou i v létě na dovolenou. Jen by bylo fajn i něco naspořit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.