Pravo na uzivani pozemku

Od: Datum: 14.02.17 15:31 odpovědí: 8 změna: 15.02.17 11:36
Dobry den mam stavebni pozemek 40m dlouhy . Jde o lokalitu kde je 9 domu v rade. V uzemnim planu na mapce bylo vyznaceno(planovano)ze za nasima pozemkemkama bude pruh o sirce 6 m kde bude zelen. Pruh je obecni. Ted chce obec budovat dalsi ulic a rozhodla se pruh zrusit a vyuzit pro stavbu dasi ulice!takze by jsme meli zahrady zrcadlove k sobe! Vsichni majitele pozemku s tim nesouhlasi !jde s tim neco delat?vsichni pocitli s tim ze tam pruh bude ! Mame nejakou sanci kdys napisem petici... dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.17 16:23

Nějak si to nedovedu představit o čem je řeč. Jako že mezi dvěma zahradami místo pruhu zeleně bude ulice? Na pozemku šíře 6m? Možná tam nějakou cestu nacpou, ale zajímalo by mne, co tam postaví - k čemu cesta povede. Níže důvod, kvůli kterému my údajně nepostavíme dům na parcele (dva už tam 70 let stojí), třeba to k něčemu bude?

501/2006 Sb.

§ 22

Pozemky veřejných prostranství

(1) Nejmenší šířka veřejného prostranství, jehož součástí je pozemní komunikace zpřístupňující pozemek bytového domu, je 12 m. Při jednosměrném provozu lze tuto šířku snížit až na 10,5 m.

(2) Nejmenší šířka veřejného prostranství, jehož součástí je pozemní komunikace zpřístupňující pozemek rodinného domu, je 8 m. Při jednosměrném provozu lze tuto šířku snížit až na 6,5 m.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubert
Datum: 14.02.17 17:59
Jde o lakalitu kde je 18 domu - 9 domu v jedne rade a 9 v druhe rade
mezi nima je silnice s tocnou . Stejnou lokalitu chce obec vybudovat hned vedle. A tyto lokality mel delit ten zmineny pruh o sirce 6m a delce pres celou ulic! Chteji pruh zusit takze zahrady prilepit k sobe!nikdo s tim vsak nepocital a obecni pozemek za svim domem zacal uzivat!napr. Na dovoz dreva na topeni...
Datum: 14.02.17 22:26
avatar

Nikdo s tím však nepočítal a obecní pozemek za svým domem začal užívat např. na dovoz dřeva na topení... A měl k užívání cizího pozemku souhlas majitele?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 22:53

No, z původní otázky jsem měl jinou představu o uspořádání a situaci. Teď to chápu tak, že obec pozemek prodá a vy budete mít za plotem zahradu souseda.

Změna záměru obce by měla být podložena změnou územního plánu. Ta musí být schválena zastupitelstvem obce a s tím by bylo vhodné jednat. Máte obci co nabídnout jako protiváhu za to, že využíváte její majetek? Co jste ochotní udělat pro to, abyste mohli pozemek využívat i nadále? Jediné východisko vidím v tom, nabídnout obci odkup pozemku. Ale pořád nemám jasno v tom, proč by vaše nabídka měla být výhodnější než varianta prosazovaná obcí. Navíc mám pocit, že jakmile dojde na placení, tak se "spravedlivé" rozhořčení mnoha ze současných 9 protestujících rozplyne jak pára nad hrncem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 23:14
avatar

Sice jsem vůbec nepochopil, jak to tam máte udělaný a kde je onen pruh, ale budiž. Všichni jezdíte po obecním pozemku a nic se neděje. Co by se dělo, kdyby obec začala jezdit po vašich pozemcích?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 08:07

Zdravím, spíš než petici bych se snažila pozemek od obce koupit. Vy ho využíváte jako přístup ke svému pozemku, je to Váš zájem. Znám takové, co byli v podobné situaci - užívali cizí pozemek, když měli možnost koupit, bylo jim líto peněz. Změnil se majitel pozemku a ejhle, oni se diví, že je to jinak. Třeba to dřevo si nosí přes chodbu domu ...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 10:11
avatar

Jestli jsem to dobře pochopila, tak by v budoucnu byl pás řadovek A, zahrady řadovek A, zahrady řadovek B, pás řadovek B. Mezi zahradami A a B by nebyla ani cestička pro pěší, jen plot.

Tuto situaci znám. Někdy v šedesátých letech někdo něco zanedbal a je nás pár sousedů, kteří se bojíme, co by se stalo, kdyby nám třeba hořela kůlna na zadní zahradě. O tom, že se všechno, co je potřeba při drobné práci na zahradě i větších opravách zadní části domu, musí nosit v rukách přes chodbu, ani nemluvím.
Ve vašem případě by mezi zahradami A a B měla zůstat cesta na projetí vozidla. Zkuste to přes hasiče. Pokud ale město při budoucí výstavbě s cestou počítá a vy jen přijdete o kus šikovného místa na uskladnění dřeva, tak asi nenaděláte nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 11:36

Nevypadá to na řadovky. Aspoň nevím o řadovce široké 40 metrů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.