Dědický podíl

Od: Datum: 14.02.17 15:24 odpovědí: 3 změna: 21.02.17 09:54

Dobrý den,

když se zřeknu svého dědického podílu (po smrti otce), rozdělí se tento můj podíl mezi ostatní dědice, anebo propadne státu? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.17 15:27

Rozdělí se mezi ostatní dědice.

Ohodnoceno: 1x

Od: cunabe
Datum: 14.02.17 19:21

Zřeknout se svého dědického podílu se po smrti Vašeho otce nemůžete (viz par. 1484, odst. 1 NOZ).

Můžete však dědictví odmítnout (viz par. 1485 až 1489 NOZ). Pak Váš dědický podíl nabývají stejným dílem Vaše děti, případně Vaši vnuci. Je to proto, že jste nepominutelný dědic = syn zesnulého.

Vy ale máte zřejmě na mysli vzdát se svého dědického podílu ve prospěch jiného dědice (viz par. 1490 NOZ). Pokud s tím tento jiný dědic souhlasí, pak nabude Váš dědický podíl on.

Státu nepropadne nic.

Ohodnoceno: 1x

Od: ww
Datum: 21.02.17 09:54

1. Pro ladinpraha: děkuji Vám za názor.

2. Pro cunabe: zamotal jste mi hlavu. Soudím, že se v záležitostech dědictví vyznáte. Byla by, prosím, možná osobní konzultace? Děkuji i za případnou SMS na můj tel. 732266632.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.