Odstoupení od včerejší smlouvy s O2

Od: Datum: 14.02.17 12:20 odpovědí: 8 změna: 15.02.17 20:19

Zdravím Vás,

moje maminka se včera nechala nalákat na nabídku operátora O2 - tablet a televize.

Záhy si to rozmysela a chce tudíž tu smluvu zrušit.

Dnes jde na prodejnu vše vyřídit osobně, ale neví - mimo toho, že to nechce - čím argumentovat.

Prosím, máte někdo s tím zkušenosti? Co jim má říct, aby to zrušili.

Chci jí vyzbrojjit nějakým argumentem, aby se nestalo, že by jí řekli, že to prostě "už nejde".

děkuji za případné rady. Alusska

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.17 12:49

Předpokládám, že šlo o smlouvu uzavřenou po telefonu. Potom není problém odstoupit od smlouvy bez udání důvodu. Prosté "děkuji, nechci..." je dostatečným důvodem. Doporučuji ale maminku nikam neposílat samotnou. Uvědomte si, že jde do jámy lvové a doprovod další osoby by byl vhodný. Byť by se jednalo třeba jen o psychickou podporu.

doplněno 14.02.17 16:37:

*nevi*

Neznám cestu, jak z toho ven bez finanční ztráty. Tuším, že předčasné ukončení je s pokutou 20% ze zbývajících paušálů, ale určitě někdo upřesní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.17 13:03
Děkuji za odpoved. Bohužel to podepsala na prodejne. Co ted?
Od: ggg
Datum: 14.02.17 13:12
a měla nějaký důvod proč to podepsala?

Datum: 14.02.17 13:32
Zalibila se ji vidina tabletu. Dnes to uz vidi jinak.
Nicméně jsem volalala na čoi a tam mi rekli, ze pokud to podepsala přímo na pobocce, tak odstoupit nelze. Leda se sankcema, ktere si operator urcil.
Datum: 14.02.17 16:40

Tohle Vám opravdu řekli? Vždyť jí mohli na té prodejně ovlivnit, to oni umí, na to jsou experti. Já bych se ještě poptávala dál, být Vámi. Nedávno bylo v televizi, že právě proti těmto praktikám telefonních společností je možno podat stížnost a bránit se. Ale nevím jestli už ten zákon vyšel. Ale v každém případě bych tam šla já a žádala zrušení smlouvy po dobrém. Napřed teda a pak bych přitvrdila. Na tom úřadě ČOI taky zrovna nemusel sedět člověk, který by chtěl pomoci a tak Vás odbyl. Ale chce to jednat hned. A ještě jednou si důkladně přečtěte tu smlouvu jak to je tam napsáno. Jsou to teda hajzlové, jiný výraz bohužel nemám.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.02.17 17:07
Proč by byli hajzlové? Pokud není člověk nesvéprávný,dokáže se řídit vlastním úsudkem.
Prodejce nabídl,vychválil produkt,podpis už byl jen problémem zákazníka.
Holt je třeba číst,co podepisuju.

Datum: 15.02.17 20:19

Protože tohle si dovolí nejvíc na starší lidi, nebo na jedince na kterých je vidět, že jsou mentálně slabší. A to se nedělá. Tak proto.

Datum: 14.02.17 17:29

Rádcové, tak hlásím ukončení akce.

Mamka tam šla to zrušit a oni jí hned nabídli, že to beze všeho, bez sankcí zruší.

Sama byla překvapená, jak hladce to šlo.

Nicméně je to pro ní velké ponaučení pro příště.

Děkuji všem za rady! :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.