Jít či nejít k doktorce?

Od: Datum: 12.02.17 09:57 odpovědí: 4 změna: 12.02.17 20:39

Měla bych dotaz. Ve středu jsem byla u doktorky a bylo mi řečeno, že mám zánět průdušek a pokud to do neděle nevyležím, tak si mám přijít pro antibiotika. Kašel se mi dost zlepšil, ale stále vykašlávám hleny a někdy ani ten samotný kašel není "normální". Ovšem můj problém je neustálá bolest hlavy. Bolí mě celý den, jsem hrozně unavená, takže se zmůžu jen na ležení v posteli, ale teplotu nemám. A hlavně nemám vůbec nemám chut k jídlu. Snídani i oběd do sebe tak nějak nacpu, ale to bývá všechno. Jím menší porce a nevím co s tím.

Tak jsem se chtěla zeptat, zda nám s tímto zítra zajít k doktorce a nebo ne a doufat, že se to samo zlepší.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 10:28

A vyležela jste to do neděle? Je Vám lépe? Není. V pondělí by Vás měla vidět lékařka. Pokud vykašláváte hleny, ještě není nemoc u konce. Do jídla se nenuťte, ale nezapomeňte dostatečně pít. Někdy dráždí ke kašli i ibišek z ovocných čajů nebo zázvor, možná to máte vyzkoušené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.17 10:38
avatar

Ohledně zdravotního stavu se na dálku špatně radí a ještě horší by bylo, kdyby se tazatel řídil jen těmito radami. Přesto doporučím něco, co v současné chvíli nemůže uškodit. Při drobných(!) a nejasných zdravotních problémech nasazuji "spací kúru". Tělo ve spánku odpočívá a dá se říci, že se samo léčí. Na bolení hlavy mi to zábírá téměř vždy. Do pondělního rána je ještě dlouhá doba, všechno se může změnit.

Nechutenství - nenuťte se do jídla, tělo vám naznačuje, že na zpracování potravy nemá momentálně dost sil. Tekutiny ale pijte a dejte si třeba i trochu nějakého vývaru.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.02.17 11:28
avatar

Já bych zase více doporučila to, co mi doktor řekl: "Žádné vývary! Pořádnou bramboračku, protože se střeva musí naplnit." ;) Nechutenstvím trpíte protože kašlete a zažívání je navíc plné hlenů, které neumí zpracovat. Jestliže jste už dlouho antibiotika neměla, ze lékařkou zajděte!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.17 20:39
avatar

NIkdo z nás není lékař, takže Vám nikdo z nás není schopen adekvátně odpovědět. Nejste-li si čímkoliv jista, obraťte se na lékaře. A zdejší "rádobylékařské rady" prosím ignorujte.

V lepším případě půjde jen o zbytečnou snahu, ztrátu času a peněz. V horším případě (a nejsou tak řídké, jak se snad některým zdá) může to, co pomohlo jednomu, druhému uškodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.