Jak si vysvetlit chovani od kolegy?

Od: Datum: 11.02.17 22:22 odpovědí: 25 změna: 18.02.17 05:42

Dobry den prosim o nazor. Jsem asi rok v jedne firme a jeden kolega co za mnou chodi s praci se na me stale hezky usmiva a dlouze kouka. Na druhe kolegyne se mnou v kanclu ne. Je moc sympaticky takze se i ja usmeji a neco malo prohodime (pracovne). Jak si to vylozit a proc to dela? Na chodbe se i otoci po me. Chce neco vic nebo jsem mu jen treba sympaticka a jak to zjistit? Pripadne pokrocit dal myslim si ze v tomhle veku cca 40 ma rodinu ale nechci se tam nikoho na nej vyptavat. Libi se mi a nechci aby to bylo znat.

A jeste jedna vec- kdo navrhuje tykani kdyz on je starsi nez ja (30) a na vyssi pozici?

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.17 22:30

Zdravím. Tykání by měl nabídnout on Vám, protože je to ve firmě společensky významnější osoba. Za jeho úsměvy bych nehledala nic významnějšího. Proč by po Vás měl chtít něco víc? A jestli chce, pak Vám to musí říci sám...

Ohodnoceno: 0x

Od: janaj
Datum: 11.02.17 22:45

Protoze se ke me chova jinak nez k ostatnim, se.zajmem.

Dekuji ohledne tykani. Vim ze nabizi chlapovi zena ale prave jsem nevedela tim kdyz je na jakoby vyssi pozici ale neni muj nadrizeny je z jineho oddeleni...

Datum: 11.02.17 23:49

Tak jestli je ženatý... nebrat

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.02.17 00:50

Zajímají Vás cizí dohady, nebo chcete vědět, co to znamená? To druhé, že? Potom jistě víte, komu máte svůj dotaz směřovat...

Tykání navrhuje služebně významnější (je jedno, že je z jiného oddělení, stejně jako to, že je to muž, a Vy žena).

Datum: 12.02.17 02:57

Ivzes správně radí, že pokud chceš něco vědět, máš se zeptat toho pravého. Ale nadřízený či služebně významnější je jen v zaměstnání, pokud ho oslovíš mimo pracoviště, na parkovišti, v sámošce, posilovně, ale možná i mimo vlastní práci, třeba na obědě či jinde (vytvoř si nějak příležitost), tak tam už jste si rovni. Klidně mu i tykni, jste oba ještě celkem mladí a přece s ním případně nechceš jen společensky konverzovat. Guth-Jarkovský vytvářel svoje pravidla v jiné době a pro jiné vrstvy společnosti.

Od: nonak
Datum: 12.02.17 07:46

Tak jestli jste žena a nějaký muž se na vás dlouze a se zalíbením dívá,tak musíte sama vědět,co to znamená.A je jen na vás jestli se mu navrtáte do manželství.Asi o tom uvažujete,když vás zajímá otázka tykání.

Datum: 12.02.17 08:15

Já si myslím, že není třeba nad tím přemýšlet. Však ať se tváří a usmívá! Dokud si o nic neřekne, není to třeba prožívat. Nepovzbuzovat! Tam bacha! Co je v domě, není pro mě!

Ohodnoceno: 4x

Od: maky®
Datum: 12.02.17 08:21

Kdysi jsem něco podobného v zamestnání prožívala, moje teta nebyla žádný blbec a řekla mi...važ si toho, že se líbíš, ale je zakázáno se tím stále v mysli zaobírat, užij si ten příjemný pocit v té chvíli, ale pak to zase pust z hlavy. Měla velkou pravdu.:)

Ohodnoceno: 5x

Datum: 12.02.17 12:13

Neco na tom bude. Dekuji

Datum: 12.02.17 10:54

Chová se tak, protože:

1/ je Váš nadřízený

2/ je to slušný člověk a umí se k ženám chovat pěkně

Nehledejte za tím něco víc. Jistě je v jeho věku už ženatý či aspoň zadaný a Vy ve 30 taky asi nebudete sama. Tak na co bořit současné vztahy? On se asi usmívá na každou, potřebuje od žen práci a tak se k nim pěkně chová. Lepší, než kdyby na ně hulákal. Že se usmívá jen na Vás, to jste si asi spíš vysnila. Dobře se podívejte, jak bude jednat s některou z Vašich kolegyní. Uvidíte, že stejně přívětivě, jako s Vámi.

Najděte si někoho bez závazků a někde jinde, než ve Vašem podniku. To by nedělalo dobrotu.

Znala jsem jednu, která v práci dřela jako kůň, až kvůli tomu padla vláda. *smich* Nikdy není dobré míchat pracovní povinnosti a srdeční záležitosti. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.17 12:21

Prave sleduji s ostatnimi jedna bezne a na me je mily usmevavy. Nevysnela jsem si to. Ale pravda, sama zrovna nejsem no ale spokojena taky ne...

Od: haf
Datum: 12.02.17 12:23

Ja nechapu rady typu "nereagovat vstricne" pokud se projevi vzajemne sympatie... Zjistete si o nem vsechno podstatne, zavazky treba nemate ani jeden z vas a nevidim duvod nenavazat vztah, prece casto i reditel a jeho sekretarka se zamiluji, tak proc by ne radovi pracovnici jedne firmy :)

doplněno 12.02.17 18:29:

Babko, tenhle zminenej kolega asi neni az takove šefisko, aby to nešlo, ale jinak rád vzpominám na osobni zkusenost jako starsi nadrizeny s mladsi kolegini, a jak nam to šmakovalo... :)

Datum: 12.02.17 16:05

Haf, když se oni dva sejdou a jakože láska a postel a tak a pak si on uvědomí, že to není ideální, co myslíte? Jak to dopadne? Myslíte že ten šéf půjde? Šel ředitel a sekretářka zůstala? A to jste viděla kde? Anebo zůstali přátelé a chodili kolem sebe a odváděli dobrou práci? *sok* Co je v domě, není pro mě!

Datum: 12.02.17 22:47

Pozor, aby to nebylo jako v Cimrmanech:

Jmenuji se Emilka Najbrtová a sloužila jsem v Praze na Královských Vinohradech u pana továrníka Rosensteina. Milostpán pořád Emilko sem. Emilko tam, Emilko sem, Emilko tam.

. . . . .

A najednou jsem chodila s outěžkem.

Aby jste nemusela pak jet na venkov !

Datum: 12.02.17 22:56
A nebo: ,,byla jsem tehdy na malinách"

Datum: 13.02.17 07:29

No, ehm, jak to říct kulantně. On by chtěl zřejmě smočit (dobrá, budeme tomu říkat milenecký poměr v práci), Vy si představujete rytíře na bílém koni. Anebo není zadaný, což nepíšete?, a líbíte se mu (taktéž by chtěl smočit). Tak jako tak, pokud to praskne nebo poměr ukončíte, budete se potkávat na pracovišti, kde jistě po románku zavládne milá a přátelská atmosféra. To si umíte představit?

Babka to napsala správně... co je v domě, není pro mě. Lepší udržet pudy na uzdě, než pak řešit odchod ze zaměstnání.

Datum: 13.02.17 19:00

Moznost to je taky me to napadlo ze chce max. Sex. ale je tu i moznost ze dotycny treba hleda vztah

Datum: 13.02.17 22:58

"Líbí se mi" jak si tady každý hraje na Sibbylu... je mu 40, tedy je určitě ženatý nebo zadaný... Proč by měl být? Jsem prakticky ve stejném věku a nejsem ani jedno, tudíž nemusí být ani on. Co je v domě není pro mě? Proč? Vždy to záleží na možnostech a domluvě - přeřezení na jinou pozici, oddělení, pobočku, zkrátka aby partneři nebyli i v přímém zaměstnaneckém poměru.

Takže tazatelko... co přesně ty jeho pohledy znamenají se dozvíte jen a pouze od dotyčného. My můžeme jen hádat. Pokud Vám současný vztah nevyhovuje a chcete zkusit jiný a kolega by to myslel vážně. Směle do toho. Jen počítejte s tím, že třeba kvůli tomu budete muset změnit zaměstnání, abyste nebyli neustále spolu a aby vás neosočovali z protěžování, v případě, že jste ve vztahu nadřízený/podřízený.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.17 20:29

Tady jsou někteří kteří přehlédli, že tazatelka doslova píše v otázce. "Je mu 40 a má rodinu". Tudíž je ženatý. Já bych na tohle brala velký ohled. Podle si chce jenom zašpásovat a zkouší to. Že se mu líbíte je fakt, ale zamyslete se nad následky.

doplněno 16.02.17 20:40:

Podle mne. To je oprava předešlého textu. A ještě k otázce. On ví, že Vy víte že je ženatý. Takže on už dopředu předpokládá, že pokud mezi vámi k něčemu dojde, Vy to budete brát jako flirt a nic jiného. Jestli Vám tohle za to stojí, tak do toho. Ale dala bych krk na to, že Vy budete chtít víc než se jenom občas někde pomilovat. Ale to právě chce on. Takže rozum do hrsti, nestojí to za to. A navíc je to ještě člověk ve Vašem zaměstnání. Nedělala bych to. Ať se usmívá, usmívejte se také, ale víc nic. Je ženatý a má rodinu. Tudíž i děti.

Datum: 16.02.17 21:19

Citace janaj:" myslim si ze v tomhle veku cca 40 ma rodinu ale nechci se tam nikoho na nej vyptavat." Já z té věty rozumím, že tazatelka pouze předpokládá, že chlap se čtyřicitkou už by rodinu měl mít, ale protože se nechce nikoho zeptat, jistotu nemá. Tvůj výklad té věty je jiný? Proto ji radím, ať se zeptá přímo jeho a bude mít jasno. Nejsou už žádní puberťáci, aby kolem sebe tančili po špičkách, tak ať trochu ukáže sebevědomí.

Datum: 16.02.17 21:26

Jo, tak to je jiná. Omlouvám se, špatně jsem to přečetla. V tom případě beru zpět. Mea culpa. *jasne*

Od: nikc®
Datum: 17.02.17 02:00

On se může ještě stáhnout a nic nebude. Přestane mít třeba zájem.

Datum: 14.02.17 10:35

Některé odpovědi mě zmátly. Je pravda, že mnoho věci nechápu s nestíhám, ale pamatuji si, jak mnoho rádců tady nadává na ženy, které jsou pořád a furt nevěrné. Jedním dechem ale říkají, že je to vpořádku. Je vpořádku, když nadřízený spí s podřízenou. Nevím, jak je to potom s autoritou, jak ona s respektem plní úkoly, mnohdy i na hlavu, jak se ostatní dívají na protěžování. Normální?! Hmhm, fakt? Jak někdo může existovat na pracovišti, ve třídě, v baráku s tím, s kým spal a ví o něm, mnohdy podivné věci. Jakože ve zdraví a v pohodě, povídají si, potkávají jejich ženy, muže, partnery, nové partnery? Hmhm, fakt? Normálka?! *sok*

Od: nikc®
Datum: 17.02.17 02:11

Jedna známá to táhla se sousedem, co bydlel pod ní. Protože manžel jí zahýbal. Dokonce s tím sousedem bydlela nějaký čas. Tak chodila z jednoho bytu druhýho. Táhla to s oběma. Dobrý to nebylo ani s tím druhým. Nakonec chudák skončila v blázinci.

Datum: 18.02.17 05:42

Já vím, že to zní opatrnicky, ale po zkušenostech života radím pozor. Moje žena pracovala v zaměstnání, kde ji přímého šéfa začal dělat shodou okolností manžel naší dcery. Co si tam vytrpěla-měla daleko přísnějšího šéfa a zároven od spolupracovnic plno narážek a tišení hovoru při jejím příchodu. I s vlastního zářitku radím pozor. Na pracovišti to může být peklo, až odezní ten bouřlivý začátek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.