Lyžování s nachlazením

Od: Datum: 11.02.17 14:52 odpovědí: 3 změna: 11.02.17 18:07

Dobrý den, mám takový dotaz. Už týden mě zmáhá nějaké nachlazení, minulou sobotu jsem měla v krku jako by mi tam vybuchla bomba, ale pak se to začalo zlepšovat a teď už je to relativně v pohodě. Horečku jsem něměla ani jednou, akorát se k tomu přidala rýma a bolest dutin- jak je to při nachlazení běžné. Problém je v tom, že od pondělí(za 2 dny) máme jet do Rakouska na lyže, ale pořád mám opravdu velkou, rýmu a stále mluvím dost přes nos a jsem zahleněná. Myslíte, že není dobrý nápad odjíždět na hory nebo mi naopak alpský vzuch může pomoci? Po Rakousku hned navazuje lyžák a nerada bych na něj onemocněla. Co byste mi poradili? Děkuji za odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 11.02.17 17:11

To je jasné.

Nikam nejet,nachlazení se nemá podceňovat.Zánět dutin není legrace.Chce to být v teple,pít horké nápoje + med,citróny,zázvor.Inhalovat a inhalovat,aby se dutiny mohly čistit.

Ohodnoceno: 0x

Od: maky®
Datum: 11.02.17 17:43

Před několika roky jsem byla v podobné situaci jako vy. Dva dny před odjezdem jsem zašla ke své obvodní lékaře a všechno jí řekla. Přesto, že jsem nepřítel antibiotik, ani jsem se tentokrát nebránila, doktorka mne na cestu vyzbrojila právě antibiotiky + kapky na rýmu a ještě asi něco na kašel, no vše dobře dopadlo. Nikdo z nás však neodhadne, zda vás to tam porazí a nebo změna vzduchu vám to rozežene. Správné by bylo zalehnout a nikam nejezdit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.02.17 18:07

Tohle snad není na antibiotika. Když jsem vedla lyžařské kurzy, nemohla jsem si dovolit nejet. Tak vím, jak Vám je. U mne ale bylo jasno, že to nevyležím a že musím. Spolkla jsem pár Superpyrinů / dnes v lékarně dají něco modernějšího/. Hodně dělá právě psychika, to řešení jet x nejet. Jak se vyrazilo, šlo to k lepšímu. Cpala jsem se vitaminama / B, C/ a vynechala úplně všechno mléčné.Jedla jen lehká zdravá jídla a pila poctivě teplé bylinkové čaje. Když neprochladnete a nepřeženete námahu, tak se to nezhorší. Na čersvém vzduchu dýchat jen nosem , obalit krk, dobrou čepici. Myslím, že bude líp. Teď večer bývá zhoršení. Navíc je úplněk, což přitěžuje.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.